КИСЕЛИНИ? Помощ!

  • 8 279
  • 57
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 440
Здравей Ирка, понеже видях местоживеенето ти мога да ти кажа едни таблетки за киселини,на които пише, че са за киселини и по време на бременност - Rennie на Roche. За съжаление само в UK съм го виждала, в България ги няма  Sad Действат безотказно, но все пак ако имаш възможност се консултирай с лекар.  Peace

# 16
  • Мнения: 30
Здравей Ирка, понеже видях местоживеенето ти мога да ти кажа едни таблетки за киселини,на които пише, че са за киселини и по време на бременност - Rennie на Roche. За съжаление само в UK съм го виждала, в България ги няма  Sad Действат безотказно, но все пак ако имаш възможност се консултирай с лекар.  Peace


Благодаря, Нарина, ще ги потърся, ще питам и ГП-то за тях, може да помагат... Вече на какво ли не се надявам.... много е неприятно, понякога и гърло ме боли...
но едничка мисъл само ме крепи - "проблемчето" през август ще се разреши:))))

Благодаря, момичета!

# 17
  • Мнения: 1 455
Талцид за смучене!

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Само не пии сода аз от нея започнах да повръщам раздразних си стомаха. Газираната вода ми помагаше за кратко. Иначе и алмагел пих и талцид но всичко беше с много кратък ефект. Знам че има хомеопатични лекарства за киселини но никога не съм ги ползвала просто научих за хомеопатията по-късно  Като родиш всичките киселини изчезват от раз.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 822
Направо се храних с Талцид. Ама се дъвчи , не се смучи

# 20
  • София
  • Мнения: 100
Да пиеш сода не е много хубаво, по-доре си купувай газирана вода помага.Е не върши чак чудеса , но облекчава.Или си прави вода със изцеден лимон в нея също леко облекчава.И наистина като силягаш гледай раменете и главата ти да са по-нависока.Но няма да изчезнат напълно.Аз бях така от края на 6 месец докато родя.Бебка се роди със страшно много коса  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 849
Всичко ще те облекчава временно ,поне аз така бях и какво ли не пробвах .Облекчението ще дойде след раждането ,моето бебе се роди с много коса ,ако това има някаква връзка . Thinking

# 22
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Имам същият п роблем!Ама направо ще ми изгорят хранопровода, тези киселини!
Казаха ми газ. вода и опитах, трябва да ти кажа, че след 1/2ч. забравих за тях.
Не съм пробвала, но знам че помагат и лимон със сода.
Опитай, това поне са естествени продукти, които ако не ти помогнат, няма да ти навредят! Wink Peace

# 23
  • Мнения: 30
Вчера някои ми каза топло мляко да пия преди лягане - снощи пийнах малко мляко и цяла нощ нощ не съм имала киселини и до сега също. Ако пак се появят, което е неизбежно явно, поне ще знам, че облекчава - топло прясно мляко преди лягане:) иначе питах за REnnie тук - да помагало на бременни.

# 24
  • Мнения: 707
Rennie съм ги виждала в ASDA на касата. Успех!

# 25
  • Мнения: 2 907
Аз имах през моята бременност жестоки киселини, запо4наха от самото на4ало, а накрая изагарях. Имам дългомесе4ен опит с RENNIE, TALCID, GAVISCONELL, както и с традиционни рецепти със сода бикарбонат, газирана вода и т.н. За съжаление нищо не помага 100 процента, накрая взимах по 5 ренита наведнъж и нямаше подобрение. Един ден след раждането киселините ми бяха из4езнали, за мен беше също като прераждане Grinning

# 26
  • Мнения: 596
"Талцид"- хапчета за дъвчене, предписани ми от гинеколог. Помагат.  Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 6 259
Можете да пробвате и със солети или сухар. Май тях никой не ги беше писал, иначе не са вълшебни, но ако не помогнат, поне няма да навредят.

# 28
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
И, мен ме трмозеха ужасно много тия киселини, даже на няколко пъти се задушавах от тях. Пробвах, какво ли не от лекарствата, които се предлагат по тукашните аптеки и стават за бременни, но ефект почти никакъв. Единственно TALCID ме облекчаваше и спането на няколко възглавници, в някои случаи почти в седнало положение!
Лека бременеене и успех в борбата с киселините, макар, че ми се струва, че предварително е обречена на успех, чак след раждането!

# 29
  • Мнения: 619
оооо,това е ужас(киселините де).единствено сода бикарбонат ме оправя мен специално-знам,че не е полезно,но за 1-2 месеца се прежалих...газираната вода въобще не ми действа.забелязала съм също,че ми помага студено кисело мляко:по-студено-по-добре!това е от мен...

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 07:55 от worshipper

Общи условия

Активация на акаунт