Великобритания - Тема 68 Зимно Пролетно Зелена

  • 65 899
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 218
Честит празник, мили майки! Нека в живота ви има много ангели, които да ви носят благи вести!

Както и миналата година, тази отново празникът ни зарадва с прекрасно време и открихме летния сезон (добре, че предварително заредих гардероба😂).Страхотен уикенд на всички пожелавам!

Аз отивам да стягам багажа, че Merry ще ме води на Swansea 😋

# 721
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Аууу,каква тема сме показали: почивки и мързелуване.😁 На мен ми беше много горещо днес тук,ама се грабнахме с малкия до един БГ магазин на 5 км ходене. Много добре ми се отрази,че както съм се надула...Грам не мога да сваля,а имам ежедневието на римски пехотинец. Не знам как ще се покажа на плаж след 4 месеца.

# 722
  • UK
  • Мнения: 5 999
Честит празник! Да сме здрави. И аз, понапълних бузки, тук Laughing сега, трябва да видя и как, ще ги свалям  Joy

# 723
  • Мнения: 148
Здравейте!

Аз бях писала в темата преди няколко месеца като разбрах ,че съм бременна и отново благодаря на момичетата които ми дадоха съвети  Simple Smile

Аз излизам по майчинство Май месец и ще се върна в България за да родя (и евентуално да си останем в там), няма да напускам работа на този етап и си ми текат здравните осигуровки от работодателя.

Как мога в България да го докажа това, за да съм здравно осигурена, а не да трябва да внасям един куп здравни осигуровки (които не дължа понеже се осигурявам в Англия!)?

# 724
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
трудно, ако окончателно се връщаш в БГ от тук се издава един документ (забравих името) които се представя в БГ


къде в Бг си решила да раждаш? в частна или държавна клиника?

# 725
  • Мнения: 148
Насочила съм се към частно, обаче четох че после за да се запишем при педиатър трябва да съм осигурена. Както и че като влизаш за раждане трябва направление.

# 726
  • Мнения: 11 622
Майки доколкото разбирам, ти искаш да се осигуряваш в Анг, а да ползваш българската ЗК - мисля, че това не е възможно.

# 727
  • Мнения: 148
Аз си мислех, че понеже и двете са страни членки на ЕС няма проблем ако имам документи да ми се пренесат здравните права.

# 728
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Няма такъв вариант. Документ за платените ти в Англия осигуровки ще получиш само, ако заявиш, че напускаш страната за постоянно. Доколкото чета в нета, процедурата по издаването на документа е доста тромава и бавна. Май само в Англия е проблем това с платените осигуровки. Но щом смяташ да оставаш в Б-я, тогава не е проблем да подадеш заявление. https://www.gov.uk/government/publications/national-insurance-st … tributions-ca3916

# 729

Общи условия

Активация на акаунт