Сибелиум при мигрена ?

  • 15 311
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 347
Здравейте ! Септември месец имах силно продължително главоболие ,което започваше след начупени линии от едната страна на окото , след това имаше и гадене , след 2 3 седмици отшумя , като тогава пиех анаглгини , прахчета оки и нурофен .
Сега 2 дни преди да ми дойде цикъла пак започна главоболието ,като само 1ден имах така наречената" аура" (начупена линия от окото и след нея започва главоболието).
Бях на невролог и ми предписа да пия всяка вечер по 1 хапче Сибелиум , а при силна болка само при нужда Паракофдал .
Четох мн различни мнения за Сибелиум , но моля ви кажете някоя о вас ,ако го е пила напълнява ли се от него и нарушава ли се месечния цикъл ? Многоооо се притеснявам ,защото имах проблем с цикъла и сега едвам го нормализирах ,та пак да го увредя ....неееее , а пък и имам да свалям кг. и не ми се мисли ,ако се пълнее .
Пиех метгогамма 1000 и еуторокс 25 за цикъла ,защото ми беше леко висок инсулина и имах по -висок ТСХ хормон ,заради което вероятно имаше месеци ,в които не ми идваше цикъла. Ох , много се олях с писането , но съм много уплашена .моля само наистина запознати хора да пишат .
Благодаря ви !

# 1
  • Мнения: 706
Пила съм сибелиум преди около 7-8 години, не съм напълняла от него, нито пък съм имала проблеми с цикъл, но....аз за почти 30 години откакто имам цикъл, не съм имала никакви проблеми. Пих го 2 месеца, по едно вечер, не съм забелязала подобрение. Какво ли не съм правила 25 години, откакто имам мигрена, подобрение няма. Единственото ми време без мигрена бяха 9те месеца бременност Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 38 115
Аз пих Сибелиум към месец, ни подобрение, ни странични ефекти не видях.

Последното ми откритие , по съвет от форума е Кетонал - просто нспв, евтино и действа.

# 3
  • Мнения: 347
Пила съм сибелиум преди около 7-8 години, не съм напълняла от него, нито пък съм имала проблеми с цикъл, но....аз за почти 30 години откакто имам цикъл, не съм имала никакви проблеми. Пих го 2 месеца, по едно вечер, не съм забелязала подобрение. Какво ли не съм правила 25 години, откакто имам мигрена, подобрение няма. Единственото ми време без мигрена бяха 9те месеца бременност Simple Smile
Дори и като го пиеше не мина главоболието ?

# 4
  • Мнения: 237
Аз не съм го пила за мигрена, а за шум в ушите, и ми помогна докато го пиех, това е съдоразширяващо. За съжаление трябваше да го пия само 1 месец и се наложи да го спра, след което шума се върна. Наскоро в темата за шума в ушите разбрах че бил спрян от продажба, не се внасял. Мисля пак да пробвам да го пия за 1-2 месеца, че с този шум не се издържа, ако го има по аптеките.
Пийте го, и аз чух че се напълнявало, но при по-продължителен прием...Пък и какво значение има в сравнение с мигрената.

# 5
  • Мнения: 706
Бенедетта, моята мигрена е доста странна, появява се веднъж на 2-3 месеца, но за 10 дни, няма спасение, тъмно, тихо, нищо не помага. Т.е. доктор ми препоръча сибелиум, но не, за да спре болката, а в периода между пристъпите с цел профилактика. Иначе съм пробвала и по време на болка да пия, абсурд, много е слабо за моята болка, а аз имам висок праг на търпимост.
И да....помня, че го търсих с връзки, нямаше го по аптеките.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 115
И на мен така ми казаха - С не е за моментната болка, а за цялостното лечение. Ама не ми подейства.
Що се отнася до цялостно лечение, има чувството, че Магнезия ми действа повече.

# 7
  • Мнения: 237
Сибелиум го има в Санита, казаха че не е бил спиран

# 8
  • Мнения: 5 051
Аз си открих причината за мигрената и се старая да я избягвам. Откакто се разделих и с излишни кг имам само няколко слаби пристъпа за последните 5-6 години . Лекарства не съм пила,  изключвам еднократно Имигран, но мигрената тогава беше жестока в резултат на хран. отравяне.

# 9
  • София-Младост
  • Мнения: 23 252
Днес бях на невролог, мигрена имам каза и изписа сибелиум, вечер по 2. След месец пак да отида на преглед.

# 10
  • Мнения: 20 064
Моя близка го пи, помогна и за главоболието, но и доста напълня от него.

# 11
  • София-Младост
  • Мнения: 23 252
Четох го като негативен резултат в листовката...ще видим, излишно ми е каквото и да е напълняване  Mr. Green
Не ми стана много ясно обаче, че ме въртя на стола преди това и се бях притеснила да не ми предизвика силен световъртеж ... аз нямам продължително гавоболие. Често да, но едно прахче ОКИ и горе долу нещата минават. Та целта на Сибелиума е да намали пристъпите, да ги отстрани завинаги едва ли...

Общи условия

Активация на акаунт