Безсъние

  • 13 612
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 308
Здравейте, от известно време ме мъчи безсъние.Трудно заспивам, а събудя ли се веднъж от някакъв шум, не мога да заспя пак.Понякога се въртя по цяла нощ и записвам чак към 6 сутринта.В последната седмица съм спала по 2-3 часа на нощ, а тази нощ въобще не спах.пробвах с 3мг мелатонин от 4 дни го пия-не действа.Не знам какво да правя вече, като дойде вечер и сърцето ми се свива, че няма да мога да заспя пак.От около година две го имам този проблем, но напоследък се обостри.Пробввах какво ли не, мляко, алокохол преди лягане, валериан-нищо не ми помага.Супер изморена съм, чак очите ме болят, но не заспивам.Някакви съвети?  newsm78 Sad

# 1
  • Мнения: 2 817
Лошо. Аз съм така, когато няколко поредни дни ям само протеин и мазнини, без въглехидрати.  newsm78

# 2
  • Мнения: 247
Ужасно е. Майка ми е така от години. Според мен е на нервна почва. Поне при нея е така. Тръгнало е от един голям проблем и така до сега. Добре е да се посъветваш с лекар.

# 3
  • Мнения: 3 161
Зопиклон е нашия най-добър приятел.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 489
Алкохол недей в никакъв случай. Той има временен ефект и след това обратен. Ходи ли на лекар? Иди на ендокринолог да ти пуснат хормони. Може и да е на нервна почва, може и да е нещо с щитовидната жлеза например.

# 5
  • Мнения: 308
Преди месец ходих на ендокринолог, нямам проблеми с щитовидната жлеза.Не знам към какъв лекар да се обърна Sad
Как действа Зопиклон?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 489
Преди месец ходих на ендокринолог, нямам проблеми с щитовидната жлеза.Не знам към какъв лекар да се обърна Sad
Невролог? Психиатър? Нещо лошо случило ли се е в миналото? Дано не е инсномния Sad.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво правиш по цял ден? Работиш ли? Сериали, компютри и търкаляне по леглата не са много уморителни дейности.

# 8
  • Мнения: 1 894
пробвай rescue night

# 9
  • Мнения: 2 480
Преди месец ходих на ендокринолог, нямам проблеми с щитовидната жлеза.Не знам към какъв лекар да се обърна Sad
Как действа Зопиклон?

Невролог или личният да изпише зопиклон или геродорм. Ако преценят, че е необходимо и друго за успокоение-напр. лексотан, ксанакс или диазепам. И в никакъв случай АД! За съжаление всичките са със зелена рецепта напоследък.
И естествено се опитва с по-малка доза-напр. 1/2 табл. и ако не е достатъчно, тогава цяла. В особено тежки случаи се прави комбинация между зопиклон и геродорм например.
От тях е възможно да се събуждате по-трудно, но няма натрупване със седмици, както е при АД и шофирането е възможно, както и извършване на различни дейности. Докато АД създават големи неприятности. Деанксит е най-слабия от тях, но и той не е за харесване.

# 10
  • Мнения: 1 488
Какви проблеми създават АД?

# 11
  • Враца
  • Мнения: 2 652
Какво е АД?  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 765
АД са антидепресантите. Ама vl никак не ги обича. Simple Smile Според мен не трябва да се почва със сънотворни, а да се опитат и други по-природни методи. Нещо на билкова основа.

# 13
  • Мнения: 1 894
АД са антидепресантите. Ама vl никак не ги обича. Simple Smile Според мен не трябва да се почва със сънотворни, а да се опитат и други по-природни методи. Нещо на билкова основа.

подкрепям. на първо време задължително с чайчета, спорт и препарати без рецепта, а след това, ако нищо не помага, на невролог, който да изпише каквото е нужно.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 489
АД са антидепресантите. Ама vl никак не ги обича. Simple Smile Според мен не трябва да се почва със сънотворни, а да се опитат и други по-природни методи. Нещо на билкова основа.

подкрепям. на първо време задължително с чайчета, спорт и препарати без рецепта, а след това, ако нищо не помага, на невролог, който да изпише каквото е нужно.
Да, обаче проблемът продължава с години и се засилва. Според мен чайчетата няма да помогнат, а по-добре да отиде на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт