Кола маска у дома- от къде?

  • 9 594
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 701
Искам да пробвам да си правя кола маска сама. Моля да ми препоръчате нагревател, пълнители, ленти и почистващ лосион, от които сте доволни 😊

# 1
  • Мнения: 2 883
Здравей

Аз съм ползвала топла кола маска на шайби - 1 такава "шайба" струва около лев, не се изисква да имаш някакви други принадлежности, освен дървена шпатула, с която да я нанасяш. Разтапя се на водна баня, след това се нанася с шпатула, оставя се за секунди да се втвърди и се маха с отлепване - без ленти и т.н., просто хващаш с 2 пръста и отлепяш. От доста време се почиствам така, вкл. и мустака - става бързо, относително чисто, а и е доста икономична - с едно парченце горе-долу можеш да минеш цялото тяло.
Наблюденията върху моето тяло са, че трябва да я правя след цикъл, иначе много боли - давам го като съвет само, виж на теб кога ще ти е най- малко неприятно.
Успех  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 464
Привет!
Повече от 3-4 години ползвам нагревателя за кола маска на Perfect. Струваше на някаква промоция около 18-20лв, преди няколко месеца гледах за 27 лв. Отделно патрончета има по парфюмериите, аз лично моите си ги купувам от козметичката ми. С едно патронче за 2,50-3лв правя цели ръце и крака. От нея си купувам за 15 лв и едно кълбо от лентите, които се ползват за сваляне на колата маска. Продават ги и нарязани в парфюмериите, но 10 ленти са ти левче, а с тях си за никъде. Та така, доста икономично излиза, а и не се съобразяваш с никого.

# 3
  • Мнения: 43
Аз наскоро си взех нагревателя на Veet, но нещо не съм особено доволна.. или аз не правя нещо както трябва Grinning

# 4
  • Мнения: 39
На Perfect са хубави.Можете да си го вземете от триумф заедно с патроните,а ленти взимам от джъмбо 50 м. за 6 лв. трябва да си ги нарежете само.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 701
Благодаря, купих си на Perfect нагревател, патрончета. Взех си ролка лента и олио за махане на маската с мента. Много съм доволна, само триъгълника ми се струва мисия невъзможна  #Crazy

# 6
  • Мнения: 1 336
Взех си нагревател Перфект и патрони натурална кола от Лили и днес ги пробвах на подбедриците. Ами станах на ужасни синини, нещо не правя както трябва. Ако може дайте някакви съвети.
Досега съм ползвала епилатор т.е. космите не са били много нагъсто или пък да са били много дебели, колата ми се стори малко гореща (не я изключих от контакта). Не знам къде греша - слагам в посока на космите, дърпам в обратната. Може би слагам много кола? Тънък слой ли трябва и с каква температура?

# 7
  • Мнения: 39
Слоя кола трябва да е тънък.А къде ви станаха синини отзад на крака ли?

# 8
  • Мнения: 1 336
На мястото, където започнах с колата е най-насинено - отстрани на крака. На други места има по малки и незабележими синки. Може би е била гореща, друг път ще я изчаквам. Също и повторих, а май не трябва да се повтаря мястото.
Ако слагам пудра преди това по-малко ли боли? На тънък слой ли се слага?
Трябва да се науча, че мъжа ми разчита на мен. Той за козметичка не ще и да чуе Simple Smile

# 9
  • Мнения: 39
Да по принцип е хубаво да не се повтаря,освен това има значение и натиска-при по-силен натиск било с колата или при залепване на лентите се получават синини.Да на тънък слой се слага пудрата,а вече за болката е индивидуално.Аз ползвам пудра при триъгълник и мустак,както и подмишници,ако ги правя с кола.

# 10
  • София
  • Мнения: 708
Аз ползвам течна кола маска на Сара. Продават я по аптеките за лев и нещо. Загрявам в микровълновата. Винаги проверявам първо на ръката, защото ми се е случвало да я нагорещя прекалено. Ленти и аз взех от Джъмбо, защото тази в кутийката е много малко. Правя само на триъгълника и мишниците. Краката и ръцете минавам с епилатор. Сега се заглеждам по нагревателя на Перфект, някой ако има опит с него в интимни зони моля да сподели  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт