летен лагер на море за 6-годишните от дет. градина....?

  • 2 507
  • 30
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 4 974
Идея си нямам какво решение да вземем,то тепърва ще се обсъжда вкъщи де ама голямо чудене се чудя
 дъщеря ми е на 6 и почти и половина ама с мен е много щурава пък госпожите си много ги слуша а и те си я обичат защото наистина е много оправно дете
   от една страна ми се иска да я пусна от друга ,ми много ме е шубе бе мили мами,....
хубаво е да отиде на море защото все си мисля морето играе важна роля за укрепването на здравето (както и планината) ,пък от друга страна ние (нашето семейство) май това лято ще пропуснем морската почивка и за това май се замислих че детският лагер е добра идея...
 Ама и аз съм една шубла,ужас.
 кАто че ли няма да отиде ама да ви питам и вас какво мислите.....все някога трябва пък да имат и малко по- самостоятелен въздух,не ме разбирайте погрешно не съм от много либералните майи-даже и пред блока сама не я пускам,на нея и имам вяра  ама света е пълен с ;лоши хора
 офф ама че се омотах,нищо не мога да обясня,предполагам като майки ме разбирате напълно даже и от половин дума....

# 1
  • Мнения: 3 861
Сигурно и аз на твое място бих се чудила и притеснявала, но лагерите за децата са много хубаво нещо. аз като дете все по лагери ходех, по няколко на година, на планина, на море, беше супер. Вярно, че и времената бяха по кротки, но предполагам, че бих пуснала Калоян като му дойде времето. Ако имаш доверие на учителките, защо не?

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
В нашата градина няма летни лагери... или поне все още за нищо такова не са казвали.
И аз преди време бях чела подобна тема и се чудех дали бих пуснала Дияна. Мъж ми веднага каза "Да".
След 2те ски-училища на Дияна, мисля, че би могла да се справи и на лагер.
След като детето ти е "оправно", и имаш доверие на учителките - защо не?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Ние пуснахме нашата дъщеря на летен лагер от градината,точно като стана на 6 години.Всичко беше организирано много добре и децата си изкараха чудесно.Дори храната им е била хубава:-))

# 4
  • софия
  • Мнения: 4 974
айде още някой да сподели мнение,моля ви....

# 5
  • Мнения: 723
Аз съм още далеч от тези неща,но майката на кумата ми е учител в детска градина и ходят редовно на лагери - по 2-3 пъти в годината. И аз съм ходила с тях преди и е много хубаво-грижат се страхотно за децата,дори е по-спокойно отколкото в градината,никога не е имало никакви инциденти,винаги всички деца и родители са били доволни.Когато се ходи на лагер,всичко се организира много добре,отиват повече учители,има лекар/сестра,спасител,ако се ходи на басейн/море,или ски учители за планина.Толкова е хубаво,че съм решила да й давам дъщеря ми като порасне да ходи на всички лагери с тях.А те водят и по-малките,не само 3та или 4та група Peace

# 6
  • Мнения: 216
Синът  ми ходи на лагер от 4 годишен  и тази година ще ходи вече 6 годишен - много се забавлява. Наистина се притеснявам, но така се учи да е по- самостоятелен.

# 7
  • Мнения: 1 581
То не може да не се притесняваш. По мое време са ни водили на плаж от детската градина и всичко беше под много строга организация и дисциплина - водеха ни с автобус под строй, бяхме на отделено само за нас място, влизане във водата до кръста, 5 мин във водата, 30 мин печене, всички с шапки, спасител задължително... Честно казано на мене тогава ми беше досадно, защото си ходех и с майка ми и баща ми на плаж и си изкарвах съвсем свободно, но идеята ми беше, че за детски лагери се вземат много мерки за безопасност, има доста учители и освен това много стриктна организация. предполагам, че почивната база и плажът ще са на 2 крачки, и ще врътнат няколко разходки под строй из района, или с автобус. Така че не е по-опасно от друго групово посещение на музей или нещо подобно.
Разпитай много подробно за организацията и условията, а и говори и с детето - какво е неговото отношение, може пък да измислите някакво друго забавление през това време, вместо да е на морето   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа е още малка - на почти 2 е - но от сега знам как бих постъпила на твое място.

Категорично НЕ ми е отговорът за лагер на море за 6 годишно, както за 7,8... по-нагоре не съм се замисляла обаче  Thinking

# 9
  • Мнения: 1 866
В днешни времена, категорично не бих пуснала детето си на лагер. Не знам до колко годишно, но май до много. Прекалено зачестиха нещастните случаи и то поради немърливост от страна на персонала, който е отговорен за децата.

Ужасно крайна съм, но в моето семейство за съжаление се случи най-лошото при едно ходене на лагер. НИКАКВО доверие нямам на учителите.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 654
Миналата година в края на предучилищната имаха летен лагер на море. После съжалих, че не я пуснах. Децата си дойдоха почернели, порастнали и заредени с приятни емоции newsm74

# 11
  • София
  • Мнения: 98
Средната ми дъщеря за пръв път ходи на лагер на море от детската градина, когато беше на 5 години (с тях имаше и деца на по 3 годиви). Сама пожела и беше старахотно доволна. Сега с удоволствие ходи на зелените училища, за жалост в нашето училище не организират летни лагери. Истината обаче е, че трябва да имаш доверие на учителките. Нашите се грижеха страхотно за децата. С такива учителки бих я пуснала навсякъде.

# 12
  • Мнения: 239
УЖАС #Crazy АЗ НЕБИХ ГИ ПУСНАЛА,   Naughty И ДВАМАТА СА ТОЛКОВА ДИВИ, ЧЕ НЕЗНАМ КОЯ ГОСПОЖА ЩЕ ГИ УДЪРЖИ Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 249
Експерименти с децата си няма да правя.Винаги можем да отидем семейно и пак да си изкарат добре.Аз дори пред блока не ги пускам сами камоли някъде надалече,ще ги мисля постоянно и сън няма да ме хваща. Naughty

# 14
  • Мнения: 2 700
Аз съм от майките "квачки" и досега не съм пускала дъщеря ми /1ви клас/ на лагер и нямам намерение да го правя засега. Никой не може да ме убеди, че рисковете преди 30 години и сега са еднакви. За оправянето съм сигурна, че дъщеря ми би се справила, но не виждам основателна причина да поемам риск.

Общи условия

Активация на акаунт