Първокласници 2016/2017 - тема 6

  • 53 450
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 073
Хвалете се, хвалете се, аз мога да се оплаквам от тук до края на света  ...Като се замисля май само шаха й харесва, танците и да чете книжки...
За плуването - не беше ходила от средата на декември... ей преди два дни омрънка всичко... Добре, че батко й ходи с желания, та се убедихме, че преди почивката трябва малко да потренира, че да може да се гонят в басейна с батко й!
За пианото - ходи с желание... докато учителката не направи забележка за нещо и се почва "Ама защо и в петък ще ходя?", ами защото пропускаме други дни и някак гледам да наваксаме... да не се мине да се преумори нещо случайно!

# 46
  • София
  • Мнения: 9 558
Хмм, да не е някакъв вирус това с днес ми харесва, утре - не Mr. Green
Моята за първи път днес не искаше да ходи на училище, седеше в тоалетната и плачеше. После изведнъж я заболя корем, защото съм я карала да яде ръжени соленки за закуска  Laughing

# 47
  • Мнения: 8 073
Хмм, да не е някакъв вирус това с днес ми харесва, утре - не Mr. Green
Тежък вирус е това, предваканционно най-много ги мъчи! А по-големите ученици и преди класно и контролно! Предизвиква тежко възпаление на мързела  Crazy По мои наблюдения, най-тежко протича при първокласници и седмокласници (за най-големите още нямам статистика Wink)

# 48
  • Мнения: 1 705
Хаха, първото най-най-лекичко затруднение и моят се е предал, веднага спира да харесва любимото си нещо, дали пиано, дали плуване, математика, писане, защото много обичаше да пише, докато пишеше с големи печатни букви  Mr. Green

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ясно  Peace Мислех, че след като директорката избира фирмата и се гордее с избора си, има някакво отношение към предлаганите неща.

Директорът не избира фирмата,която да стопанисва стола/лавката.Обявява се обществен конкурс и комисия определя кой го печели.

В лавката на училището при нас примерно има Сникърс и Марс, както и всякакви вафли и други подобни полезности. Имаме си и машина за хранителни боклуци. Въпреки това не забранявам, а се опитвам да обяснявам защо не трябва да се абонира продуктите. 

Няма причина сникърс и марс,и вафли да не се продават в училищната лавка.Наредбата не ограничава продажбата на шоколад и сладко сами по себе си.Забранено е пърженото например

Ако зависи от мен в училищната лавка ще има само-айрян,прясно мляко,фрешове,пресни плодове и за разкош солети.Но фирмата,която държи обекта,все пак от някъде трябва да си плаща наема,осигуровките на служителите,тока,водата,парното.Т.е това е вид бизнес,който като всеки друг има разходи.По наредба не са и ограничени да продават само изброените от мен неща.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 025
...Предизвиква тежко възпаление на мързела....  Crazy

 hahaha Ох, колко вярно само!!!
Аз и в 7 клас ще си патя сигурно, така и не усетих миналата година целия сеир с матурите с каката.
Ти добре си ги подредила, 1 и 7 клас, само баткото трябваше да е абитуриент, за да е пълна картинката  Grinning

# 51
  • Мнения: 8 073
...Предизвиква тежко възпаление на мързела....  Crazy

 hahaha Ох, колко вярно само!!!
Аз и в 7 клас ще си патя сигурно, така и не усетих миналата година целия сеир с матурите с каката.
Ти добре си ги подредила, 1 и 7 клас, само баткото трябваше да е абитуриент, за да е пълна картинката  Grinning
Аааааа, баткото тази година ще държи SAT и AP... и наесен само ще пише формите за кандидатстване... на практика тази пролет и лято и с него е забавата Wink
Ама той им дава малко "тон за песен" за учене и мотивация... Само да са ми здравички  Flutter
Аз на "красиво пишещата" първокласничка, неговите тетрадки показвам  Blush

# 52
  • София
  • Мнения: 4 025
Еее, значи емоцията ви е пълна. Забравих, че държат изпитите още в 11 клас. Хайде, да ви е тройно успешна годината!

При нас едно детенце отсъства вече две седмици, правили са му операция, вероятно не е нещо сериозно, защото днес е било за малко в у-щето. И по идея на г-жата целия клас са му направили картички и рисунки, и голямо слънце от всички ръчички. Много ме радват такива човешки прояви!

# 53
  • Мнения: 9 436
Момичета, кажете как са ви безплатните закуски в училище? Споделете какво им дават? 
В нашето училище всякакъв вид закуски са от кори за баница. Всякакъв вид е силно казано, редуват балатонка-от четвърт кора за баница, баница- от четвърт кора за баница и щрудел, излишно е да споменавам-от четвърт кора за баница. Имат 2 дни плод и когато се пресетят дават кисело мляко 2%. Rolling Eyes
Споделете Вие Confused

# 54
  • Мнения: 1 705
При нас не дават, решили са парите да се добавят към купона за обяд, за да е по-хубав обяда, така ни казаха в началото. Аз не възразявам, и без това по-добре да закусва вкъщи, отколкото да хвърляме кофти закуски в коша.Към обяда добавят плод, кисело мляко малка кофичка, плодово мляко или парченце кашкавал.

# 55
  • Мнения: 11 836
При нас закуските са сравнително разнообразни основно са тестени - кашкавалка, рогче със сирене, кифла с мармалад, закуска с кренвирш, сандвич с шунка (две тостерни филийки и по средата шунката)...дават им кис.мляко 2% , понякога има вакуумирани малки парчета сирене или кашкавал (около 30-40гр) и два дена плод (портокал, мандарина, ябълка, банан, круша). Не, че моето ги яде защото е злоядо, но аз съм яла от тях ако си е взел и не са лоши, а до колкото разбрах повечето деца си ги изяждат.


Програмата за втория срок ни остава същата.

# 56
  • Мнения: 912
Благодаря за новата тема.
И на въпроса Simple Smile при нас тестените закуски са хубави - кашкавалка, кренвиршка, рогче със сирене, кифла с шипков мармалад, милинка. Само 2 или 3 пъти до сега са имали някакви сандвичи с колбас, които и на мен не ми харесаха. Моята не ги яде, носи си ги вкъщи. Носи си от вкъщи закуски в училище (предпочита си домашно приготвеното, не е по-разнообразно, но участва дейно в приготвянето му Simple Smile )
Имат освен това плодове, които се изяждат в училище освен портокала, който се носи вкъщи, защото не винаги успява да си го обели. Не знам колко дни са плодовете и колко млечните, но млечните също се редуват кисело мляко, кашкавал и сирене (последните вакуумирани) на Домлян.
Иначе учебният процес си върви, даже не разбираме дали и кога е имало контролни. Наскоро ме "светна", че щом е написано нещо с червено, значи е контролна. Със зеленото не било контролна. Но вчера имали състезание по БЕЛ, за което не се плащало (явно е било контролна за края  на първия срок).  Надявам се да разберем днес. Но имало диктовка, упражнения за правопис на думи, упражнения за съставяне на изречения от разбъркани думи, упражнения за довършване на изречения с избор от няколко думи. Имало точки за всяко упражнение, явно затова го е определила на състезание.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета, кажете как са ви безплатните закуски в училище? Споделете какво им дават? 
В нашето училище всякакъв вид закуски са от кори за баница. Всякакъв вид е силно казано, редуват балатонка-от четвърт кора за баница, баница- от четвърт кора за баница и щрудел, излишно е да споменавам-от четвърт кора за баница. Имат 2 дни плод и когато се пресетят дават кисело мляко 2%. Rolling Eyes
Споделете Вие Confused

Кристал,не е до присещане.Това са три отделни програми-тестяна закуска,плод и мляко.Нашето училище не участва в програмата за тестяна закуска,за което аз съм щастлива.Дават им хубави плодове /редуват ябълки,круши,мандарини,портокал,банан/ и млечни продукти /редуват малко кисело мляко и вакумирана порция кашкавал.Май и сирене/.Храната в стола също е добра
Малко ти се струва тестяната закуска ли?Малко е,защото и парите за тази закуска,които се отпускат по програма са малко.Няма как да се даде нещо повече

Mishe333,ти как преценяш безплатните закуски и храната в стола?

# 58
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Пак съм изтървала темата, та да се запиша.
От МБГ резултатът е 6 точки, не очаквах и повече, днес имаха друго състезание, на местно ниво, опетлал е текстовата задача.
Междинните нива са отлични, с максимум точки. Диктовки пише без грешка, но той чете гладко отдавна, а това оказва влиянието си. Изговаря Л като Р и очаквах така да го изписва, но не греши.
Последната му страст е шаха, ходи в един клуб, да видим колко ще го държи, че той е на приливи и отливи.

# 59
  • Мнения: 9 436
Елфита, не ми се струва малко закуската, а по-скоро, че е с ниско качество. Всичко е от кора за баница навито на руло. Не знам кой налага контрол върху въпросните „безплатни„ закуски, но явно такъв липсва. Едва ли има нормална майка, която би дала подобно нещо на детето си.
За това и се поинтерсувах къде,какво дават, за да си сверя часовника.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт