Кралски работи и клюки - 10

  • 125 227
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 30 142
Някъде бях чела, че по бащина линия е потомък на крал Чарлз II, но може и да греша.

Камила не е подходяща по няколко причини, според изговореното и написаното тя не е девствена, което е било много важно за кралицата по онова време. Камила има вече няколко връзки с мъже зад гърба си и е ясно, че тази информация би се превърнала в огромен проблем за кралското сем-во, ако се стигне до годеж. Казват, че кралицата не е одобрявала още външния ѝ вид и държанието ѝ.
Самата Камила е познавала Чарлз още от нач. на 70-те, но неедникратно била заявявала, че иска да се омъжи за кавалерийски офицер и точно така прави. Съпругът ѝ е известен с многото си изневери вкл. с нейни приятелки, което обаче  изглежда не я притеснява особено. Тя затова се чуди на чувствителността на Даяна по отношение на забежките на Чарлз с Камила. Има слухове, че една от забежките на Андрю Боулс е сестрата на Чарлз (принцеса Ан). Отделно се говори, че прабабата на Камила е била любовница на краля т.е. на прадядото на Чарлз.

Изобщо една голяма каша и една нищонеподозираща жертва.

# 61
  • Мнения: 3 627
Темата е страхотна!
Колкото и да мразя думата - жертва, да, такава е била Принцеса Даяна!
Тази кралска фамилия и отнема всичко - младост, възможност да бъде обичана, свобода, живот!
Печели обаче обичта на всички ни! Убедена съм, че векове напред ще се носят легенди за нея!
 Камилка само с лошо ще я споменават- зла, грозна, недостойна!

# 62
  • Мнения: X

Даяна до колкото знам не е била със синя кръв... да, баща й е Граф, но пък тази титла се купува, не се унаследява като кралската... както и да е де...

Не е вярно това. Даяна е потомка на една от най-известните английски аристократични фамилии Спенсър-Чърчил, с многовековна история и кралска кръв.
https://en.wikipedia.org/wiki/Spencer_family

# 63
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Аристократка си е Даяна! Баба и Лейди Фермой е била много близка и придворна дама на кралицата- майка. След години се извинява на нея и Чарлз, че не ги е предупредила, относно "трудната" Даяна. Тя самата я счита за виновна за провала на брака им и за прекалено преиграваща.
Прабабата на Камила- Алис Кепел има дори незаконна дъщеря от Едуард 7 и унижава законната му съпруга многократно. Затова са се шегували в началото с Чарлз и Камила да не повторят историята, а и малко или много имат "обща кръв". А Андрю Паркър Боулс е имал връзка с принцеса Ан, но до брак не е можело да се стигне, тъй като той е католик. Затова не ми е ясно, как Чарлз и Камила са успели да се оженят, би трябвало и те да са имали различия в религията.  newsm78
Чарлз се е опитвал да бъде "остроумен" като неприятния си баща, но в повечето случаи неуспешно и унижаващо Даяна. Тя от своя страна също е започнала в годините публично да го унижава по време на изяви, но доста хитро и елегантно.
Много са изкуствени всички, оплетени като свински черва. Даяна е излязла на война с the Firm, от която е било ясно, кой ще е победител. За съжаление... Рискувала е най-скъпото си- децата. Спокойно са можели да и ги отнемат още  след книгата на Андрю Мортън.

# 64
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
А е възможно и Кралицата да е оставила Чарлз да се ожени за Даяна, за да ги постави в ситуацията, в която тя е била поставена - да поеме трона, без даже била предварително подготвена за това и да се учи в движение... за това сега с Кейт всичко е много премислено и аранжирано предварително, което одобрявам...

На 08.12. Излиза вторият сезон на the crown Simple Smile там показват една Елизабет, която е плаха, но доста бързо влиза тон... интересно ми е отношенията с Филип - дали наистина са били такива и ако да как се развиват...

# 65
  • София
  • Мнения: 7 873
А е възможно и Кралицата да е оставила Чарлз да се ожени за Даяна, за да ги постави в ситуацията, в която тя е била поставена - да поеме трона, без даже била предварително подготвена за това и да се учи в движение... ...

Демек Чарлз и Даяна са виновни на Елизабет втора, че баща ѝ е починал от рак и тя после им го е върнала тъпкано?

Бабата носи доста голяма отговорност, че се е намесила в чувствата на Чарлз и го е оженила на сила за Даяна. Ако си го беше оставила с Камила, после нямаше да ги има тези драми.

# 66
  • София
  • Мнения: 30 142
А е възможно и Кралицата да е оставила Чарлз да се ожени за Даяна, за да ги постави в ситуацията, в която тя е била поставена - да поеме трона, без даже била предварително подготвена за това и да се учи в движение...
Скрит текст:
за това сега с Кейт всичко е много премислено и аранжирано предварително, което одобрявам...

На 08.12. Излиза вторият сезон на the crown Simple Smile там показват една Елизабет, която е плаха, но доста бързо влиза тон... интересно ми е отношенията с Филип - дали наистина са били такива и ако да как се развиват...


Едва ли. По-скоро се е опитвала да избере подходящата за Чарлз спрямо мястото му в обществото. Истината е, че баба Бети се промени много след случката с Даяна. Преди беше абсолютно закостеняла. Самата Даяна, Уилям и Хари я промениха. Даяна успя да постигне много, промени кралското сем-во, промени доста от догмите, но заплати с живота си.

# 67
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Не, имах предвид, че Елизабет не е трябвало да бъде кралица, а чичо й Андрю и децата му... до колкото си спомням (от сериала) тя го обвинява, че й е отнел нормалния живот и е била принудена да поема управлението без да е била предварително (още от рождението си) подготвяна, както са направили с Чарлз, Уилям и сега Джордж... върху първородния е тежестта и отговорността... а не, че Даяна и Чарлз са й виновни Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 7 873
Не, имах предвид, че Елизабет не е трябвало да бъде кралица, а чичо й Андрю и децата му... до колкото си спомням (от сериала) тя го обвинява, че й е отнел нормалния живот и е била принудена да поема управлението без да е била предварително (още от рождението си) подготвяна, както са направили с Чарлз, Уилям и сега Джордж... върху първородния е тежестта и отговорността... а не, че Даяна и Чарлз са й виновни Wink


Така както чичо ѝ се е отказал от трона, нищо не е пречило и Елизабет да се откаже от трона или да го прехвърли на мъжът си.

# 69
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
На мъжа си няма как да го прехвърли. За британската монархия той е никой.
Той е само принц консорт.
Както казва любимият О. Хенри - "Единствената полза [от нас] е, че прави[м] калабалък на снимките и носи[м] отговорността за появата на законен наследник. "
Скрит текст:
(Между другото, ако Чарлз стане крал, Камила също ще бъде само принцеса консорт, а не кралица.)

Най-вероятно следващата по низходяща линия е била сестра и'.

А колкото до мнението, че "нищо не е пречило" - смятам, че много неща са пречили...
Силно се съмнявам, че са щели да и' позволят и на нея да абдикира. Особено толкова скоро след чичото...

# 70
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Да бе, и да позволят разпад на империята - Куин Мери нали й казва "Короната над всичко" (мисля по повод драмата със сестра й и Питър)... нямала е избор, както баща й...

В сериала мн ми беше интересно за Чърчил... уникален образ, много добре изигран...

# 71
  • София
  • Мнения: 2 423
Здравейте, едва сега открих, че има такава тема. Доста имам да чета, но ще го направя.
По въпроса за Даяна и Чарлз според мен главната вина е на Чарлз. Безволев, каквото каже мама това ще е. Но пък така е въпитаван, че лични предпочитания не трябва да има, щом като ще е крал интересите на държавата са над всичко. Прилича ми на живота в малко село или град - живееш на принципа какво ще кажат хората. Влюбил се в Камила, добре, ама айде чак пък такава любов. Да умееш да се пребориш за тази жена, та дори и да промениш или канона или да се откажеш от трона. Няма да е прецедент и в двете. Една монархия не трябва да е в изолатор, за да оцелее и да е на ниво, трябва да умее да се писпособи към времето, в което се живее. Това за девствената булка си е нещо, което на днешно време някак си е налудничаво. Не че одобрявам безразборните връзки. Но сега много добре и веднага може да се разбере дали бъдещата булка е бременна, а пък и дори и да е така дали детето е син на баща си. По тази логика Кейт не би трябвало да е жена на принц Уилиям. И ето тук е разликата с баща му - Уилиям се пребори за Кейт. А Чарлз хем боли, хем сърби, хем драго ми е. Много харесвам Даяна, това, което обаче ме кара още повече да я харесвам е това, че успя въпреки пречките да научи синовете си да бъдат хора, а не бездушни роботи. А синовете и уважавам за това, че не само не забравиха майка си, ами и прилагат всичко онова, на което тя ги научи приживе.

# 72
  • София
  • Мнения: 30 142
Пак се прокрадва слух из медиите, че Кейт е бременна с трето, но не вярвам, докато не видя официално изявление.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 4 444
И аз подозирам нещо такова.  Simple SmileСлед посещението  в Полша и Германия, май не се е появявала.
Снощи по BBC 1 са излъчили филмът Diana, 7 days. Синовете и казват, че това е последният път, в който обсъждат тежкия момент отпреди 20 години. За съжаление е достъпен само за UK IP. В You tube има някакви уж качени клипове, но ме е страх да кликна на линка в описанието, защото може да е вирус.

# 74
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 687
Момичета, случайно се натъкнах на Diana: In Her Own Words с BG Аudio
https://www.youtube.com/watch?v=EVv3h_3urnE Да ви е сладко : ) / не съм го гледала все още /

Общи условия

Активация на акаунт