Юлски бебета 2016 - тема 5

  • 30 747
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 784
Има ли бебета,като моето, на ко ето още не са свалили нивото на кошарката. На 7 месеца и още няма изгледи да се вдига и да става сама. Тя от самото начало не си дава много зор с движенията. Вярно обръща се, но когато е на кеф.
Случвало ли ви се е и на вашите бебета да започне да изговаря срички и после да престане. Според педиатъра няма нещо притеснително, но имаше 2-3 дни,в които не спираше с та та та, ка ка ка и после пак си почна както преди. Незнам дали е на добре, че има толкова информация в интернет пространствота, но понякога може и да те побърка.

# 46
  • Мнения: 1 139
Follow и ние не сме свалили нивото на кошарата,не се изправя сам,но иначе като га сложа прав се държи за решетките,дори не се обръща сам,много се върти,извива,лапа си крачетата,но не се обръща и зъби няма още  Grinning

# 47
  • Мнения: 1 119
И ние не сме свалили нивото. Зъби също няма. Не се върти, освен единични попадения Mr. Green
Всичко, мисля, е нормално Peace

# 48
  • Мнения: 700
Аз мисля, че всичко при всички е нормално, просто са различни като нас. И ние не сме свалили нивото на леглото, но понякога се гепва за обиколника при решетките и се мъчи да се вдигне ама нъц. Още не съм го слагала в кошарата а игра, че ни е малко мястото, но тази неделя мисля да стане. Зъби нямаме и днес. Иначе се върти гръб, корем и обратното. Аз срички освен агу, гу, ги и т. н. не съм чула.

# 49
  • Мнения: 195
Май сме далече от сваляне на нивото на кошарата, никакви опити за нищо, освен въртене корем-гръб и стига толкова. Уважение разсмях се - и аз така констатирам всеки ден - и днес няма зъб. Нямаме секунда будно състояние без нещо напъхано в устата да дъвче.
Днес много успешно дадох попара, от две седмици в зеленчуковото слагах сиренце малко, от миналата седмица всеки ден глутен - най-вече в неговите каши, по малко пшеничена каша и днес вече - манджа  Mr. Green много ми помогна на Нуби си бях взела една купичка  с едно уредче за намачкване и попарата стана чудо  Crazy Днес само с един сухар като за проба

# 50
  • Мнения: 514
Момичета, зная, че плодовите пюрета не заместват хранене, но това отнася ли се и за банана?/някак ми се струва с по-гъста консистенция и по-хранителен от другите плодове/. Как давате банана - суров и намачкан/ нещо добавяте ли му? Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 341
Никакви изгледи да се изправи скоро. Като я държа права и малко като отпусна, краченцата не издържат. Не може да е седнала без опора зад гърба. Зъби няма. С обръщането сме добре. Като я пусна на спалнята, я претъркулва цялата, не се спира. Новото от последните дни е, че се мъчи да се изправя на ръце и колене и се клати така напред-назад. Явно наченки на пълзене.

# 52
  • Мнения: 944
Ная,  банана аз го давам суров и намачкан. Понякога го добавям в мляко с бисквити, понякога го давам чист. Давам само половин банан защото смятам, че ще му стане тежко ако изяде цял. По-тежък плод е от другите и засища. Иначе мноооого го обича  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 510
Момичета, благодаря ви за отговорите. Моята принцеса на 6 месеца и 7 дни има 4 зъбчета вече Simple Smile. Колко често давате Бочко? Давам от време на време Пансорал и дологел. Долу горе моментно облекчават болките. Използвах тези няколко хубави дни и много се разхождахме. От болките при зъбоникненето, за да успокоя малката я носих често на ръце, главно при заспиване и резултата сега ..... не заспива ако не е на ръце или в количката. Sad относно захранването, уж на консултация ходих за захранването, а начина ми на захранване може да не е правилен и да предизвиква тежест и запек в коремчето Sad колко тежат бебчетата ви. Малката на 6 навършени месеца беше 8,500. Как ви се струва? Храни се по 5 пъти на ден с по 160 мл АМ, като едното хранене вече е заместено с пюренца.
Има ли някоя мама, която да захранва с пюренца на Хип и ако да как комбинирате пюренцата. Дайте съвет кое с кое да смесвам, да не са само еднокомпонентни при храненето.

# 54
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Не съм свалила леглото на долното ниво. Катето още не може да седи дори седнала без опора. А и като е с опора, клюма като пенсионер.
На баткото свалих на долно ниво, когато беше точно на 8.5 месеца. Но той се изправяше в леглото, макар да не се обръщаше още. Mr. Green

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Момичета ужасна хрема има моето момиче  Cry Днес зъбчето задира доста,даже ме ухапа с него,надявам се и хремата да изчезне. При нас не знам дали я боли,но хремата направо я Мори! Отказва да суче,да яде и трудно пие вода. Сега преди малко заспа , че имаше моментно отпушване и сега пак започна да диша трудно. Пратих мъжа ми да купи аспиратор за прахосмукачка. Чакам го да се върне и тази нощ май ще се наложи да го ползваме.
 Относно въртенето от гръб по корем и обратно,както и стоенето и пълзенето,майката му е бебетата да стоят възможно най-много по корем! Моята дъщеря по цял ден е на земята заобиколена с играчки. Когато започнах да я слагам не можеше да се обръща и на 3,4 ден като почна, по цял ден това прави и се търкаля из цялата къща. Още малко й остава и ще започне да пълзи.

Последна редакция: вт, 07 фев 2017, 22:24 от Pipppa

# 56
  • Мнения: 580
Pippa точно щях да те питам дали имаш нещо за просмукване на сополките. Ще те улесни! А някакви капки освен физиологичен разтвор нямаш ли?

# 57
  • Мнения: 510
Пипа, моята принцеса страдаше неописуемо 3 месеца от хрема. Такива сополки дърпах, не е истина. Пръсках стеримар и след това с прахосмукачката и аспиратора. Да ти кажа, няма спасение. Просто трябва да мине периода и от веднъж изчезва Sad аз до сега люшках, пях песни, говорех, докато заспи.... отново в количката. Аз съм вече с летния кош - има 3 позиции, но и вариант за легнало бебче. Дадох панадол. Имам една приятелка, която казва, че на сина и всяка вечер е давала панадол до навършване на година и половина, заради зъбобол.... дали е нормално? Каква доза давате вие, аз давам 4 мл. Имало е случаи при адски силни болки и крясъци да давам и Нурофен.
Зная, че ще отмине този период, но ми се къса сърцето когато Бебка започне да плаче. Явно много я боли, защото плаче със сълзи. За изхождането вчера направих микроклизмичка "мелилакс" с мед е, по препоръка на педиатърката. Веднага дойде резултата до 30тата минутка. От няколко дни давам круша. Разхлабващ ефект не забелязвам, по-скоро неспокойно стомахче, защото от време на време се присвива.
Това е от мен. Ще се пробвам да дремна.
Към мамите от Варна - водили ли сте бебчетата на кардиолог и ако да къде?

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Добро утро момичета!
Снощи така и не сме използвали аспиратора за прахосмукачка. Нослето беше отпушено цяла нощ и спахме много добре. Два ,три пъти сука без да се събуди. Дано да е минало вече с това зъбче.
 Аз не й давам нищо за болката и изобщо лекарства,защото много й дразнят червата заради колита и се подрисква. Лекуваме се с класическа хомеопатия. Все още ме е страх дали ще действа хомеопатията,но винаги когато сме имали проблеми нещата се получават. Колита също се повлиява чудесно от хомеопатията.
 Да ви попитам тези на които децата имат зъбчета,долните резци заедно ли излизат или с интервал от няколко дни,или седмици и месеци?
 Чета , че на повечето деца избиват долу-горе заедно. Ще ми се да знам кога да очакваме безсънни нощи отново.
 Иначе и при нас тази хрема много странно се появява за по два,три дни и от раз изчезва,но досега не е била толкова ужасна. Аз съм сигурна, че е от зъбите. Също така преди Нова Година,долу горе по същото време когато започна да се появява и хрема й излезе един обрив под брадичката,който не минаваше от нищо вече 2 месеца. Преди 4 дни изчезна  Shocked
Ansy, не сме ходили на кардиолог. Ти профилактично ли искаш да заведеш детето или се налага? Има една тема: Педиатрите във Варна. Има инфо за всякакви детски специалисти,попитай там момичетата!
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=539373

Последна редакция: ср, 08 фев 2017, 07:41 от Pipppa

# 59
  • Мнения: 341
Има ли други бебета, които си слагат бибата сами? На мен ми се струва страхотно постижение.  Laughing Обръща я като усети, че не е от правилната страна и я налапва.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт