Остров Тасос /Тема 9/

  • 114 529
  • 767
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 5 562
Ние за първи път ходихме тази година в активния сезон на Тасос. Досега все сме били през май или юни. Беше прекрасно, както винаги (на нас ни е 8-ми път на тоя остров), но имаше някои големи разлики в сравнение с предишните ни посещения. Първата голяма разлика е количеството туристи. Очаквано, но все пак много променящо облика на населени места и плажове. Потос например беше като мравуняк с хора пъплещи навсякъде, а за ходене на плаж там не ни и хрумна! Втората голяма разлика бяха осите. Все бях чувала, че има много оси, но чак сега видях на живо за какво става дума... Не бяха агресивни и ги интересуваше основно храната, но бяха толкова много, че предпочетохме да се храним вътре, а не навън.
Новите неща, които пробвахме сега за първи път и ни харесаха са плажа Ла Скала и заведението за хапване там (намира се близо до Лименас) и хотелът, в който отседнахме - Royal Paradise (на юг от Потос). Ако някой се интересува по-подробно от хотела, да каже, мога да разкажа по-подробно.

# 376
  • Мнения: 633
Здравейте,вече сме на Тасос.По въпроса за осите-има,не е като да няма,но за сега не е фатално. Искам да питам -мярнах едно влакче в Скала Потамия-имате ли идея от къде и за колко евро се хваща?

# 377
  • Мнения: 1 611
Да се разпиша и аз от Тасос Simple Smile
Днес пристигнахме. Първите впечатления са добри - тихо и покойно, ифеално за почивка. Дне бяхме на Трипити бийч. Не съм впрчатлена от плажа -има камъчки и става дълбок мн бързо. Изглеждаше ми празен - тоеа беше положително.
Ние сме в Лименария. Препоръчайте някое местенце за хапване.
Утре мислим май на Металия бийч да бъдем. Надявам се да е по -хубав от Трипити.

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 546
Ние сме на Тасос от 1 септември.Тогава какво е положението с осите-намалят ли или пак има много

# 379
  • Мнения: 795
И ние сме от 1-ви септември и много се надявам да е по-спокойно, с по-малко летуващи  Peace

# 380
  • Мнения: 3 609
Здравейте,

Няколко пъти съм била на Тасос, сега ще заминаваме по женски с приятелки в петък. Винаги досега съм отсядала в Лименас, но този път запазихме от букинг (понеже навсякаде всичко е заето) Bluetopia studio в Skála Kallirákhis. То е къщичка, от която се излиза директно на плажа.
Исках да питам за мнение, в случай, че някой е бил там, както и за хубави плажове наблизо. Както и за хубави тавернички за хапване!

Скрит текст:

Дали ще е много нагъчкано по плажовете по това време.. въпроса е по-скоро риторичен, вероятно да.

# 381
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Здравейте,вече сме на Тасос.По въпроса за осите-има,не е като да няма,но за сега не е фатално. Искам да питам -мярнах едно влакче в Скала Потамия-имате ли идея от къде и за колко евро се хваща?

Здравей! Сигурно вече сте намерили от къде се хваща влакчето, но нека има инфо и за други. То тръгва от едно площадче в края на "веселата уличка" в Скала Потамия, разположено е преди рибарските лодки, има и пейки в кръг, може да се седне и да се изчака. От 20 ч. вечер до 22.45 или до 23 ч. Не съм сигурна за часа
 на последния курс, но тогава не прави връщане, а отива само до Скала Панагия и не се връща. При другите обиколки минава по една горна улица с хотели, после по крайбрежната със заведенията и спира пак на площадчето в Скала Потамия.
На все 45 мин. вечер е и цената я има на табела, мисля че беше 2 евро за дете и 4 за възрастен. Билети се купуват при/ преди тръгването и влакчето не спира по време на обиколката, за да качва други хора.

Сега, както бях обещала ще понапиша за нашата почивка.
Къде спахме - първо бяхме отседнали във "Villas Almyra". Представлява мезонети, долепени един до друг, на първия етаж кухненски кът, разтегаемо легло, маса, на втория баня с тоалетна, спалня. Пред входната врата маса със столчета. Имат места за паркиране отпред, в техния двор.
Трима за 70 евро на вечер.
Кое ми хареса - намира се в началото на Скала Панагия, близо е до плажа, не е проблем да се прибереш, ако се наложи.  Разположението е най-големия им плюс. Има едно супермаркетче наблизо и не е далече от заведения за хранене. Комарници има на горния етаж и на първия на прозорците, на входната врата няма.
Кое не ми хареса. Няма добра шумоизолация и се чуват съседите, ако вдигат шум. Имат жена за почистването, но за десет дни, смени само чаршафите и май само един път почисти подовете. Нямат кошче за боклук и трябваше да си хвърляме боклука направо в найлон за смет, който седеше на пода и ние да го изхърляме. Посудата не е пълна и имат стикер, който забранява пърженето и други подобни, вече не помня. Климатик се заплаща. Липсват щипки за пране. Няма ютия и сешоар. Душът няма стойка и трябва да се държи винаги в ръка. Ако някой реши да резервира там, препоръчвам средните мезонети, без 1 и 9.
Там сме за втори път и поне знаех какво да очаквам.

Второто място, където спахме като "компенсация" заради объркана резервация беше студия "Албатрос", Скала Потамия. Те са чисто нови, с много добро обзавеждане, с достатъчно контакти, с много хубава баня. Сугурно бяхме първите, които спаха там. Намират  се малко по-назад от един супермаркет със същото име на същите собственици. Малко труден паркинг отпред, защото спират и бусове за зареждане. Две тераси и двете със столчета и маси. Отпред няма двор. Отзад има нещо много малко циментирано ,където са сложили батут, барбекю и маси. Интернета става.

Третото място беше "Nama apartments" в Скала Потамия. Те се намират срещу Карфур. Паркинга е в двор зад Карфур-а и е под наклон, трудно за маневри. Близо е до супермаркети, пекарна на две крачки, заведения. Имат малко дворче с тревичка.
Обзавеждането е поостаряло, кухненския кът беше много малък. Бяхме в апартамент на приземно ниво, две стаи, баня и тоалетна. За 4 нощувки почистиха и смениха чаршафи и хавлии един път. Имат сешоар, ютия няма. Нета е ок. 90 евро на вечер за трима.
Тази част не ми харесва за плаж и ходехме с кола до плажа на Скала Панагия.
Дотук спирам постинга с местата, където нощувахме, ще продължа по-късно със завденията и плажовете.
Хубава почивка на всички!
Само искам да добавя за пчелите и осите - внимавайте по самия плаж, защото има доста пчелички, които не знам защо умират там, те са най-много на границата между сухия и мокрия пясък, където ги изблъскват вълните. Ако ви ужили по крака е добре да имате под ръка нещо от сорта на фенистил и противоалергични капки, като ксизал. Мястото трябва да се огледа веднага, за да махнете жилото и да полеете крака с чиста вода. Peace

Последна редакция: ср, 26 юли 2017, 11:15 от l'etrangere

# 382
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
За заведенията...
В Скала Потамия сме сядахме да ядем в "Grillicious" (Грилишъс), което от името се сещате, че е за грил и дюнери. Ще го познаете лесно, защото има нарисувана голяма табела с готвач. Намира се по-близо до веселата уличка. Порция дюнер в чиния е около 7 евро, гръцка салата около 6, бира Митос 3. Само дюнер, както го купуваме тук увит май беше 3 евро. Посещавано е и не сме яли нещо застояло.
За рибен ресторант мога да препоръчам "Меджик коуст", близо е до таверна "Капитан". Там готвачката е българка, може да излезе да говори с вас какво искате и обясни, ако не разбирате. (препоръча ни го хазяйката от миналата година, която е местна)
Хубави гофрети, палачинки и сладолед хапнахме в "Giorgo`s", намира се в дясно като тръгнете нагоре към Карфур. Топка сладолед е 1.50, гофретите варират според това с какво ги искате и ги дават нарязани на квадратчета. Цените им са различни, ако сядате или си взимате нещата за из път.

За Скала Панагия, пак по препоръка на хазяйката от миналата година: таверна "Palude" - намира се срещу входа на къмпинга, от дясно. Много любезни и учтиви хора. За трима човека сметките винаги са ни излизали около 30 евро, порция мусака я дават в гювече, много е голяма и аз и детето си я деляхме. Питат дали искаме и хляб и носят, сервират и вода. Мъжът ми единия път яде папудзаки - това е пълнен патладжан, като цървулче, с кайма и заливка. Вечер има много хубава гръцка, жива музика, изпълняват я една двойка момиче и момче, не е като нашите чалги, много е приятно. След вечерята сервират десертче - там всичките пъти беше сиропиран сладкиш.

В селцето Панагия бях писала, че таверните основно са си две. Едната е Елена, другата Платанос. Намират се една срещу друга. На нас повече ни хареса Платанос. Правят много хубави пълнени чушки, имат и грилове с пилета, черъвца и май агнешко (или козе, аз такива не ям, но в менюто предлагат и козе). В Платанос може да не са супер учтиви и да ви канят от улицата, обаче е по-широко, от другата страна имат тераса, където също може да се седне и по мое мнение готвят по-добре. За десерт  - мини сладоледчета. Сметка за трима около 30-35 евро, две основни, салата, бира, сок, супа. Не сме яли риби. В Панагия пак на центъра има и гироси, ако ви се хапва по-набързо. Селцето е много красиво и ми е едно от любимите за разходка и снимки Simple Smile

В Скала Сотирос хапвахме в таверна "Наполеон", намира се на плажа и е много приятна и сенчеста.
На мен не ми се ядеше месо, та менюто ни беше: спагети болонезе, бифтек с гарнитури и тиквички с дзадзики, салата, сокче, бира - същата около 30 - 35 евро. Спагетите сппоред мен не бяха със свинска кайма, а друга, може би агнешка  newsm78. Доволни бяхме. За Скала Сотирос четох някъде, че правели най-вкусния хляб, обаче сигурно трябва да се търси сутрин в някоя пекарна, а ние бяхме там по залез.

И последно мисля, понеже съм фен на гофретите - в Лименас се размазах от кеф е едно заведение за сладки неща, намира се на основна вътрешна уличка със сувенири и има табела "Love, peace and ice cream" - там правят супер гофрети, горе долу се върти около 6 евро, зависи от заливките. Много е приятно да седнеш на малките масички и да зяпаш народа по улицата. Има и турско кафе по 1 евро и хубави смесени фрешове (само им кажете да не ги блъскат с много лед).
Това от мен за заведенията, много е субективно, защото други хора може да имат друг вкус и изисквания, както и да ядат много по-големи количества храна, нашият опит беше този  Peace

По магазините цените са като в нашите, само че в евро.
В отделен постинг ще пиша за плажовете Simple Smile

# 383
  • Мнения: 668
 Embarassed Моля, споделете коя е веселата уличка. (ако е с карта ще ви разбера най-ясно)
 bouquet

# 384
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Embarassed Моля, споделете коя е веселата уличка. (ако е с карта ще ви разбера най-ясно)
 bouquet

Понеже не съм на "ти" с картите, пускам карта с локацията на Карфур. Като се спуснеш надолу от него, покрай двата маркета, към морето, попадаш точно в епицентъра на въпросната уличка. Тя реално си върви паралелно на плажа.
https://www.google.bg/maps/place/Carrefour+Express/@40.7080863,2 … 7583449,18z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0x0:0x7d910692056026ba!2sCarrefour+Express!8m2!3d40.7083566!4d24.7582698!3m4!1s0x0:0x7d910692056026ba!8m2!3d40.7083566!4d24.7582698

# 385
  • Мнения: 795
l'etrangere ,благодаря  bouquet

Ще се възползвам от инфото ти !

Искам и да те попитам когато ходите на разходка из селцата, как е въпроса с паркирането, има ли места, на които се глобява, или пък има паркинги обособени. Или пък си спираш където искаш?
Аз като шофьор все това ми е в главата, като тръгна нанякъде - къде мога да си паркирам спокойно и да не я мисля колата Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 11:10 от Краси2603

# 386
  • Мнения: 1 611
Днес на Тасос вали Sad надявам се след обяд да се.оправи времето.
Някаква идея за интересни неща за разглеждане в дъжд. С дете на 10 г. Сме.

# 387
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
l'etrangere ,благодаря  bouquet

Ще се възползвам от инфото ти !

Искам и да те попитам когато ходите на разходка из селцата, как е въпроса с паркирането, има ли места, на които се глобява, или пък има паркинги обособени. Или пък си спираш където искаш?
Аз като шофьор все това ми е в главата, като тръгна нанякъде - къде мога да си паркирам спокойно и да не я мисля колата Rolling Eyes

Ох, не шофирам, но като цяло паркирането не е лесно. Особено привечер в Панагия е лудница и трудно се намира място.
В Лименас също. Там обаче има един паркинг, който е в двор, намира се срещу фериботите и ако съвсем нищо не намерите, там става, срещу 2 евро. Не е на часове, плащаш и оставяш колата.

# 388
  • Мнения: 805
l'etrangere ,благодаря  bouquet

Ще се възползвам от инфото ти !

Искам и да те попитам когато ходите на разходка из селцата, как е въпроса с паркирането, има ли места, на които се глобява, или пък има паркинги обособени. Или пък си спираш където искаш?
Аз като шофьор все това ми е в главата, като тръгна нанякъде - къде мога да си паркирам спокойно и да не я мисля колата Rolling Eyes

Ох, не шофирам, но като цяло паркирането не е лесно. Особено привечер в Панагия е лудница и трудно се намира място.
В Лименас също. Там обаче има един паркинг, който е в двор, намира се срещу фериботите и ако съвсем нищо не намерите, там става, срещу 2 евро. Не е на часове, плащаш и оставяш колата.
Само добавям, в Теологос, също не е препоръчително да се влиза с колата. Както и в Панагия, най-добре оставяте колата на края на селцето и се разхождате пеш. Разстоянията не са големи.

# 389
  • Мнения: 795
Благодаря ви много!
Ние ще сме във вила Романтика , ето тук

http://www.villaromantika.gr/

 гледам че Панагия и Потамия са на еднакви разстояния, но дали става за пеша или не е удачно , като маршрут по картата пеша го дават около час ходене до Панагия и около 45 мин до Потамия

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 20:20 от Краси2603

Общи условия

Активация на акаунт