В голяма чуденка съм?Не знам какъв крем със SPF да избера

  • 812
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 645
От няколко дни се чудя, какъв крем да си взема -
със по - малка UV защита(тоест 12; 15) или с по - голяма newsm78

От една страна ще го ползвам когато сме навънка, тоест при "градски условия"
, но от друга страна лицето ми е склонно към пигментация,и не искам да се сдобия със поредните петънца.
А хем искам и да хидратира.

Мисля, мисля, и нищо не узрява в мойта картуна ooooh!

П.П. Мисля да си взема или на Avene или на Bioderma.
От ROC също съм доволна

Последна редакция: сб, 29 апр 2006, 21:32 от doda

# 1
  • Мнения: 1 629
С по-голям фактор, е по-добре, според мен. Още повече, че кожата ти е чувствителна към слънцето.

# 2
  • Мнения: 2 936
и аз мисля че ти трябва с по-голям фактор....но трябва да побързаш с покупката,защото няма за кога да чакаш Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 295
И аз като теб бях в чуденка,но след като прочетох долното реших да си взема нисък фактор.Е,взех си на Галеник 25 фактор. Peace

Всички знаем как се превежда абревиатурата SPF – слънцепредпазен фактор, но не всички знаем какво всъщност означава това.

Доста поразпитах и за това ще се опитам да го обясня на човешки език. Ако при директно излагане на слънце получавате еритема /първоначалното зачервяване/ за около 20 минути, и използвате лосион за тяло с SPF 10, това означава, че сте защитени за времето от 20 мин х 10 = 200 минути, което е около 3 часа и половина.

Обикновено в дневните кремове се рекламира, че има някакъв слънцепредпазен фактор и ние в желанието си да си осигурим максимална защита /все пак всяка година ни плашат, че слънцето все повече и повече вреди/ се нахвърляме върху по-големите и респектиращи цифри – 30, 80, 100. Има обаче 2 основни неща, които трябва да знаем, когато избираме такава козметика:

1. SPF се получава като комбинация от различни по вид, количество и съотношение UVA и UVB филтри. Те по своя произход са органични и неорганични, като преобладават първия вид. Лошото в случая е, че са доказано канцерогенни. Т.е. колкото по-голям фактор използваме, толкова повече вредим на кожата си. Лосионите и млеката за тяло, се използват изключително на плажа, но колко от нас си слагат дневния крем с висок слънцепредпазен фактор и отиват на работа, по цял ден са в затворени помещения? Колко време в същност сме изложени на директна слънчева светлина? А това по мнението на специалистите никак не е добре за кожата на лицето.

2. Във всяка държава е в сила различна нормативна уредба. В Австралия скалата, по която се измерва този фактор е в пъти по-голяма, от тази за Европа например. За България максимумът е 30. За съжаление има и различни методи на доказване на този фактор, в резултат на което и резултатите естествено са различни. Така че SPF 100 нали се сещате, че е директно бъркане в джобовете ви. И както забелязвам сте написали – щом 30 струва .... лева, значи си струва за 100 да дадеш в пъти повече. А на практика е въпрос на тълкувание този фактор. За да го обясня по просто разликата е като между 35oС и 950 F!!!

# 4
  • Мнения: 3 248
С по-високия фактор! Peace

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Вземи си някакъв среден фактор. Може би Деска е права.

# 6
  • Мнения: 1 629
Мерси за инфото, Деска, нямах си и представа.

# 7
  • Мнения: 3 248
Деска, и от мен мерси за инфото...и аз си нямай и идея! Blush

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
С по-голям фактор, е по-добре, според мен. Още повече, че кожата ти е чувствителна към слънцето.


 Peace

# 9
  • Мнения: 1 645
Момичета благодаря ви  bouquet

А дали мога да ползвам детският на детенце,още повече че е с минерален филтър,и се нанася много добре не е мазен,а аз отделно ще си взема някакъв хидратиращ крем със SPF 15

# 10
  • Мнения: 11 505
Деска мерси и от мен  bouquetИ аз се бях нахвърлила на крем с висок фактор,но след като прочетох инфото което е дала Деска се замислих.Сега си поръчах новият на Ейвън с фактор15.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 291
Ползвам Хидратиращия на Авен, за чуствителна кожа, мисля че фактор по-голям от 15ти, ако нямаш проблеми с кожата(петна или слънчева алергия) е безмислен...

# 12
  • София
  • Мнения: 3 328
Един глас за хидратиращия крем на Юсерин с фактор 15. Ако знаех, че е толкова добър, нямаше въобще да се хвърлям на други. От Авен с фактор 50 и тониращ ефект примерно не съм доволна - излизат ми пъпчици, едни такива ситни и гадни Sick

# 13
  • София
  • Мнения: 3 787
МИналата година ползвах слънцезащитен крем на Авен /не си спомням фактора, но някъде около 25 newsm78/. Много ми хареса това, че придава тен на лицето, все едно съм си сложила автобронзант или по-тъмен фон дьо тен. Може те ли да ми предложите друг такъв крем за лятото?

Общи условия

Активация на акаунт