Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-14

  • 90 327
  • 746
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 641
Ами обикалят, но пък на никого не пречат. Вадят редовно пластмасовите бутилки от кофите.
Иначе по градинките е както на всякъде, даже в девета част, във вашия район има доста добра детска площадка. Мами от моя район ходят там.
Аз имам опит с Банишора, една от Зоните и Студенстки град - от него намразих задръстванията на Младост. В Люлин чак така не става никога. В Люлин ми е по-широко, по-спокойно и всичко ми е по-лесно като комуникация.

# 181
  • Мнения: 3 371
Търся гарсониера ,кешово плащане, Люлин, младост, дружба, или на комуникативно място и където има метро, панел, може за пълен ремонт, до 40 000 евро. Ако някой продава, пишете на лични.

# 182
  • Мнения: 41
Ние сега чакаме отговор от оценител, за да разберем ще успеем ли.  Praynig

С ММ решихме да се откажем от Младостите засега и да потърсим апартамент, който ни отговаря на изискванията и ни влиза в бюджета. Най-вече ми се иска да не плащаме повече наем, а да наливаме парите си в нещо наше - и без това наемът ни е доста висок.

Решихме да застопорим критериите на: тристаен, с добро изложение, близо до метростанция, на висок етаж, близо до парк. И открихме такъв апартамент в Люлин 9 - изцяло южен, на 4-5 мин пешеходно разстояние от метрото, близо до Западен парк. Иска основен ремонт, но аз съм ОК с това и дори се зарадвах, защото ще можем да си го направим по наш вкус. Малко повече занимавка в началото, но пък цената му го позволява.


Реално в Люлин-9 цигани не е имало никога. Те бяха в 3-4 ти микрорайон, но постепенно си продадоха апартаментите и вече са много малко. А иначе според мен Люлин-9 е най-хубавия микрорайон. Дано да ви се получат нещата.

# 183
  • Мнения: 25 732
Ами ако не е драма да изпуснете апартамунта за 1000 евро, кажете, че офертата ви е твърда.
Ако ви е по-важен апартамента прежалете ги.
Хм, не знам дали ми е толкова важен. Факта,че втори месец не могат да го продадат ме навежда на мисълта, че не е сделката на живота ми...

# 184
  • Мнения: 386
Търся мнение каква е според вас цената, на която би могъл да бъде отдаден в момента в абсолютен център двустаен, светъл, 3 ет без асансьор с ползване на паркинг в 70% от времето, т.е. когато има места. Мястото е много комуникативно и се чудя от необзаведен до обзавеждане спрямо нуждите на наемателя? Ремонтиран е преди 4 години и ще бъде освежен

# 185
  • Мнения: 9 162
Търся гарсониера ,кешово плащане, Люлин, младост, дружба, или на комуникативно място и където има метро, панел, може за пълен ремонт, до 40 000 евро. Ако някой продава, пишете на лични.

 Shocked Защо ли ми се струва, че сте объркали валутата, за гарсионера от гореизброените квартали макса е 28 000евро за 40000 и двустаен за ремонт може да се намери

# 186
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Търся мнение каква е според вас цената, на която би могъл да бъде отдаден в момента в абсолютен център двустаен, светъл, 3 ет без асансьор с ползване на паркинг в 70% от времето, т.е. когато има места. Мястото е много комуникативно и се чудя от необзаведен до обзавеждане спрямо нуждите на наемателя? Ремонтиран е преди 4 години и ще бъде освежен

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=954944;topicrefid=19

Може би трябва да зададете въпроса в тази тема  Wink

# 187
  • Мнения: 80
Понеже спестяването на всякакви плащания към хазната(и не само) ни е национален спорт...
Често срещана практика ли е да се изповядват сделки за покупко продажба на жилище на данъчната оценка(която в даден случай може да е двойно по-малка от пазарната), с цел да се спести някоя друга хилядарка от прехвърлянето, защото ще му е по-ниска базата?
Нещо обичаено, като при автомобилите ли е (където почти винаги се пишат символични суми)?
Има ли практически, а не теоритични рискове, от това че по документи(за пред адмистрацията) е закупен за по-ниска стойност, от реалната му?

Последна редакция: чт, 16 фев 2017, 16:08 от aleksei.ivanov

# 188
  • София
  • Мнения: 4 192
Върнете се да четете 7-8 страници назад, обсъждан е въпроса многократно. За да спестите 1500 лева максимум, може да се вкарата във филми.

# 189
  • Русе
  • Мнения: 11 917
Върнете се да четете 7-8 страници назад, обсъждан е въпроса многократно. За да спестите 1500 лева максимум, може да се вкарата във филми.
  не е излишно едно обощение на възможните проблеми.

# 190
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
Търся гарсониера ,кешово плащане, Люлин, младост, дружба, или на комуникативно място и където има метро, панел, може за пълен ремонт, до 40 000 евро. Ако някой продава, пишете на лични.

 Shocked Защо ли ми се струва, че сте объркали валутата, за гарсионера от гореизброените квартали макса е 28 000евро за 40000 и двустаен за ремонт може да се намери

pinko, човекът си е много в час, ти си някъде 4-5 години назад в цените. Вярно, че за Люлин ще е под 40 000Евро, но не много. 2ст в западните квартали са 52-54 000Е, в Източните около 60 000Е +

# 191
  • Мнения: 2 288
Скрит текст:
Търся гарсониера ,кешово плащане, Люлин, младост, дружба, или на комуникативно място и където има метро, панел, може за пълен ремонт, до 40 000 евро. Ако някой продава, пишете на лични.

 Shocked Защо ли ми се струва, че сте объркали валутата, за гарсионера от гореизброените квартали макса е 28 000евро за 40000 и двустаен за ремонт може да се намери


pinko, дай някоя обява с подобни цифри и отивам да я купувам, това са и моите райони, еле пък двустаен и без оглед ще го взема!

# 192
  • София
  • Мнения: 1 641
И аз се учудих, но са скочили доста цените в Люлин. Моя апартамент купуван за 35 000 евро преди пет години, сега като гледам ще е над 80 000, ако не и над 90 000, а се майтапех с брокера ми преди година, че за 60 000 ще го дам и ще си купя друг за ремонт, вместо да ремонтирам пак този Shocked
Тотални щети в момента по обява са над 50 000. Говоря за тристаен панел. Не знам само заслужава ли си упражнението с малко дете.

На родителите ми им взехме в шеста част за 28500 42 квадрата, сега за същият тип има точно три обяви за 35-45 000 евро...

Аз преди година се чудех на двустаен за ремонт в първи и втори микрорайон за 30-31 000. Сега цените са доста на горе. За още 2-3 000 евро тогава направо имах и избор и в доста по-комуникативни части на Люлин.

Чудех се пореден балон ли е, заради по-ниските лихви на банките ли е, няма достатъчно търсене ли?

# 193
  • София
  • Мнения: 1 392
Следя темата и обявите от интерес, въпреки че купих октомври 2016. За този кратък период цените са фрапантно нагоре, 20-25%. Това за сходен на нашият имот като квадратура, състояние и локация  Shocked
За 28 Е в Пловдив, Варна и т.н може.

# 194
  • Мнения: 41
То обява може и да се намери, но ще се окаже че или е продаден или нещо подобно, защото е пълно с фалшиви обяви за привличане на клиенти. Освен това има много имоти, които са се предлагали от няколко агенции и имота отдавна вече е продаден, но обявата си седи, защото агенциите не знаят.
 А предлагането става все по-малко и затова цените отиват нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт