Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 фев. 2017, 11:30 ч.

Следосиновително проследяване

• 6 401
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте, мами и татковци.

Имам малко притеснение относно следосиновителното проследяване.
Заедно сме с нашия син от края на април миналата година. Нашата социална дойде да се запознае с него през месец май. В последствие тя се премести на друга длъжност. Няколко пъти се обаждах в Закрила на детето с други въпроси и все ми казваха, че все още нямаме определен нов социален работник.

По мои сметки трябваше да ни се обадят през ноември за следосиновителното, но все още никой не се е свързал с нас. Вече питах веднъж (може би през декември), но ми казаха, че ще ни се обадят, когато определят новия соц. работник. Вече закъсняват с 3 месеца и се чудя какво става. Не че ние имаме нужда от това, но се чудя дали пак да ги търся. Според мъжа ми това си е тяхна работа (това си е така) и няма нужда ние да ги търсим. Но аз малко се притеснявам вече.

Какво бихте ме посъветвали?

Благодаря предварително.

# 1
Все някога ще те потърсят, а до тогава ти какво трябва да правиш? Седи си мирно и кротко, ще ти се обадят, няма начин. И на мен социалната ми пропусна обаждането през лятото, когато беше края на първата година, но преди Коледа се видяхме и си написа доклада.

# 2
  • София
Благодаря ти, cveti_75 - за подкрепата и за бързия отговор Simple Smile

# 3
След осиновителното проследяване, освен да се събира информация за адаптацията и развитието на детето, би трябвало да е в помощ на цялото семейство след осиновяването.
При нужда от подкрепа винаги можете да се обръщате към отдел Закрила на детето, дори след изтичане на 2-годишния период.
Ако нямате нужда не се обаждате, а това дали те ще си свършат работата си зависи от тях. Вие сте направили каквото трябва.

Бихте ли споделили за кой град и отдел става въпрос?

# 4
Нашата социална се оказа много стриктна в следосиновителния период. На всеки 6 месеца звънеше за среща и идваше у дома да си поприказваме. Тя си е печена по принцип деее,  не се е напъвала излишно просто си вършеше работата както трябва   Peace

# 5
  • София
Благодаря ви, момичета.

geni_stil, става дума за София, р-н Оборище.
По време на проучването всичко беше в срок. Дори според мен направихме повечко срещи, от което аз останах доволна. Социалните бяха супер, но вече не работят там.
Знам, че служителите в отдела имат много работа, а има и текучество. Но знам, че и гледат да си спазват сроковете. Та за това малко се притесних.

Но спирам да се притеснявам Simple Smile

# 6
Не ги търси. Ако се обадят добре, ако ли не ... още по-добре. При нас дойде социален работник още на 1 месец. Запозна се с детето, видя го колко е развито и си зададе въпросите. После аз се набутах да ходя, та се чудеха какво правя там. Ама нищо. Вече няма да ги търся, те ако искат.

# 7
  • при него
Ние сме с нашия малчуган от 10 месеца, уж щяха да идват в началото, но и до ден днешен никой не ни е посетил. Не сме си сменяли адреса или телефоните, но явно будим огромно доверие и няма нужда от надзор hahaha

# 8
  • София
Speed Queen, откакто станахме трима не чета толкова форума и не бях разбрала, че и вие сте намерили вашето детенце. Честито! Да ви радва много!

Ние след 2 дни ще празнуваме една година заедно.
Да видим дали скоро ще се сетят за нас. Не че ми липсват, де Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт