Половин година стана, откакто Августинче радва мама

  • 26 232
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 837
Да, значи е същото магазинче, много пъти съм минавала от там и с количка и без, но кой да влезе..
Аз пък това за чесъна сега го научавам, по-скоро съм чувала обратното мнение, че не им харесва  Rolling Eyes

Може би имаш предвид нещо подобно за активен център :
http://kasida.bg/bright-starts-bebeshki-centyr-za-igra-around-we … ion-37-15953.html

Аз пък си представям нещо подобно, не толкова мащабно :
http://www.reia.bg/za-bebeta/za-igra-bg/bebeshki-igrachki-zalgal … ktiven-centr.html

или нещо като на клипчето на Дамян във Фликр Simple Smile

# 46
  • Мнения: 992
Вече знаеш къде живея в Бургас горе-долу Simple Smile Жената там навремето ми даде и рецепта за масала, която си снимах и направих Simple Smile
Да, нещо като втория линк си го представям, да седи и да си играе. Клипчето май съм го пропуснала Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 837
Само да вметна, че Надя беше права за оризовата каша . Пробвах с малко по-студена вода, не ми станаха бучки и се получи много добра консистенция от раз. Мерси, Наде  smile3525 Остава малкия да я изяде цялата, в което много се съмнявам   Grinning
Алистра, района там е много хубав. ММ мечтае да живее в морската, на 5 мин, от центъра и на 5мин. от морската. Не че сега сме много по-далеч, но Лазур повече му харесвало  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 510
Имам три приятелки с деца в детска градина Монтесори Варна. Има вариант с храна и без храна (тук майката сама носи храна за през деня на детето си). Вариант с храна на месец 610 лв, без храна 480 лв. Тук няма цена от 5000 евро дори за година.

# 49
  • Мнения: 992
Мисля, че тя имаше предвид началното училище, че е 5000 евро. Доволни ли са приятелките ти? Simple Smile Ако случайно се озовем в Бургас да знам как е. И там цените са подобни.

# 50
  • София
  • Мнения: 669
Да, аз за училище говоря, гледам в далечна перспектива Simple Smile

# 51
  • Мнения: 222
Днес за пръв път оставихме малчо за цял ден.Не е плакал,хранил се е и доста е бърборил.От 8.00 до 17.00ч бяхме в друг град и много ми липаваше.Да го гушна да го целуна.Да ви се оплача,каката беше изпратена от стоматолога ни в детска дентална клиника.Оказа се че има страшно много развалени зъби.Тя е на 7 год и до сега едва 1 кариес има правен.Не иска и да чуе за зъболекар.Сега стигнахме до там-пълна упойка и правене на всички зъби срещу 1000 лв.Няма друг вариант освен този или да си загуби постоянните зъбки.

# 52
  • Мнения: 353
Здравейте момичета! Записвам се и аз в новата тема. Мисля, че вече започнахме да оздравяваме. Мони още е със сополки и голямо дърпане пада. Взех и baby vac, с него повече се изсмуква, но той пък повече му се дърпа. Пробвах го върху себе си, пробвах и аспиратор за уста- усещането не е гадно, леко гъделичкащо не дърпат силно, сякал и на двете силата е еднаква, но като е с прахосмукачка е по-постоянно. Без аспиратор обаче не става ако е с хрема. Аз го изкарах малко по-тежко. Днес много ме боли глава, даже пих 2 пъти парацетамол. По едно време едва седях. Надявам се това да беше зорът и утре да сме си добре и двамата.
За спането-слагам го в кошарката му, която е залепена до леглото ни, но изкарва там до към 4часа най-много. Тогава почва да нервничи и иска да го гушна. Като новородено спеше в кошарката само ако го оставя там докато е дълбоки заспал, но пък се будеше през 2 часа. Мъчих се известно време, защото ме беше страх да спи при нас. Докато една вечер не заспах, кърмейки го. Добре,че вече бях усвоила кърменето легнали 😀. И от тогава спи при нас и всички спим повече. До сега само веднъж откакто се е родил е заспивал сам и то беше след първата ваксина, когато вдигна температура. А като се сетя, че преди да се роди бяхме категорични, че ще си спи в кошарката, а нв при нас 😁. От тогава гледам да не съм толкова категорична 😉.

# 53
  • Мнения: 510
Мисля, че тя имаше предвид началното училище, че е 5000 евро. Доволни ли са приятелките ти? Simple Smile Ако случайно се озовем в Бургас да знам как е. И там цените са подобни.
Алистра, двете са доволни, но едната отписа дъщеря си и я записа на друга частна градина. Във Варна около 550 лв месечно има прилични детски градини с достатъчно преподаватели, което всъщност е проблемът на държавните, а и май не само.... оххх все ми се струва далеч, но времето бързо минава. Тук близо до Варна има едно училище в един руски комплекс за по 5500 лв годишно и хората с които съм говорила са мн доволни, но до тогава...има няма 6 годинки.

# 54
  • Мнения: 378
Linusha, ходя на работа да, 3-4 пъти седмично до 13-14 часа. На висока позиция във фирмата съм и не мога да ползвам майчинство така, както ми се искаше- поне за година да си ми почине малко мозъка Sad От друга страна е полезно, иначе губя тренинг, а и се срещам с хора, малко разнообразие Simple Smile
ЯННА, въвела съм тиква, картоф, морков, зелена чушка, броколи, карфиол, грах,тиквичка, банан, авокадо и днес ябълка Simple Smile Утре ще давам зелен боб

# 55
  • София
  • Мнения: 669
Mega77, май три сме работещите мами - аз, ти и Алистра. Иначе и на мен ми се искаше малко да си освободя ума, но в един момент пък започна да ми писва. По-добре ми е да съчетавам нещата, но аз работя от вкъщи, тук-там имам срещи. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 510
+1 за работеща мама, но не от у дома, а си ходя редовно на работа.

# 57
  • Мнения: 378
Момичета, ние жените сме опасна работа. Бебоците още не могат да си избършат носа, ние градини набелязваме ...  това въобще не е шега, аз вече я свърших тази работа Simple Smile Обадих се в някои частни ясли и направих регистрация в системата ( тук в София е по- лесно да спечелиш от тотото, отколкото да запишеш детето на ясла). Моят проблем с частните градини е, че и там взимат болни деца, за да не губят "клиентела".  По 20 лв на ден се заплаща, ако не посещава яслата. И то става малко безсмислена работа да учи в частно заведение, по- добре бавачка- хем ще я виждам какви ги върши, хем няма да боледува често.

Взехме стол, някакъв Бебино ( не ги знам като марка). Отидохме за Чиполино Тракс, но нямаше. Този обаче е 9-36 кг с функция за позиция на гърба, като има доста легнало положение, дори по- голямо от другите столчета. Седалката горе се регулира и според височината на детето. Е, цената също ме привлече, защото 600 лв за столче не мисля да давам, първо искам живот и здраве да видя как стоят нещата с придвижването Simple Smile BEBINO Стол за кола 9-36 кг. TRANSFORM GRAY+BEIGE+VIOLET, Хиполенд.

# 58
  • Мнения: 894
Момичета, по колко часа на денонощие спят бебетата ви? На мен ми се струва, че много будува, започна и все по-късно да заспива - към 11. Нощния сън е 10 часа (не непрекъснати, разбира се), по обед спи 40 минути някъде и следобед към час, ако сме навън повече, значи излиза че приблизително 12 часа спи и 12 будува  newsm78 Как е при вас?

# 59
  • Мнения: 353
Нощния му сън е 11-12 часа, с прекъсвания. През деня сумарно ги докарва от 1.5 до 3.5 часа, разпределени в 2 или 3 дрямки, зависи от деня. Рядко се е случвало и по-малко да спи, но тогава никак не е доволен.

Общи условия

Активация на акаунт