Секс и бременност

  • 2 600
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 017
ммм и на мен ми бяха казали, че може да правим секс, но внимателно. Това при положение, че в началото имах кървене. Но се чувствах преекрасно, желание имах двойно даже Wink Но наистина има случай когато абсолютно ти забраняват. Понякога до края  на 3-тия месец, понякога за цялата бременност. Посъветвай се с д-р той ще ти даде по-компетентен съвет съобразен с твоето състояние.

Коремни преси - по-добре забрави за тях. Има достатъчно гимнастики з бременни в различните стадии, избери си подходящ комлескс и деиствай. Но  също е коректно да попиташ док дали състоянието ти позволява физ. натоварвания и в каква степен.

Успех и лека бременност!!!

# 16
  • София
  • Мнения: 11 688
При всеки е различно,да не говорим,че понякога е различно при един и същи човек при две различни бременности.Поне при мен беше така.През първата бях пей сърце,през втората имах ниска плацента и ми бяха препоръчали да огранича контактите.Така че категоричен съвет не може да се даде!

# 17
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Ние се пазихме много стриктно до края на 3тия месец. После, да си призная имах много по-голямо желание от преди и го давахме нормално, но внимателно все пак!
За спорта - карах колело без големи натоварвания /по около 4-6км/, но с чести почивки и спрях веднага щом започна да ми пречи коремчето - около началото на 4тия месец! Ако, нямаш лекарска забрана, не виждам причина да се ограничаваш със спорта, още повече щом до сега си го практикувала, но не забравяй, че все пак всяко прекомерно усилие, може да ти коства бебчето. Пази се!
Леко бременеене!

# 18
  • Мнения: 8 505
За секса попитай гинеколога си-той най-добре ще прецени дали да ти даде зелена светлина.
За спорта-това,което пишеш,че правиш,не е силово и можеш да продължиш.
Лека бременност ти желая!

# 19
  • Мнения: 5 103
Питай гинеколога, аз правих до 9тия Embarassed

# 20
  • Мнения: 572
Много ви благодаря на всички, майчици, много сте сладки да ми пишете!  Hug

Всъщност на мен наистина не ми се правят коремни преси от един месец, сякаш съм знаела. А спорта, ограничавам го, защото да ви кажа наболяват ме местата в зоната на бебето и...много много не ми се прави нищо.

Това ми е първа бременност, много се радвам, но и всичко ми е някак много неизвестно...не очаквах, защото до преди да забременея се лекувах от много упорит и продължителен цистит, та до пиелонефрит и ... не очаквах.

Общи условия

Активация на акаунт