Секс и бременност

  • 2 601
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 572
Здравейте, аз съм нова новеничка тук. От една седчица научих, че съм бременна и още много неща не знам. Докторът в Тина Киркова само ме видя на ехографа, че съм бременна и нищо не ми каза. Добре, че  има интернет, да разбера, че трябва веднага да почна да пия фолиева киселина ....

Относно секса, някъде казват, че било напълно безопасно, ако не се прави груб секс, но това какво значи... Embarassed...
Една моя колежка пък ми каза, че лекарят й казал, до 3 месец да не прави никакъв секс, тъй като дотогава още нямало плацента...Какво да правя. Аз казах на мъжа ми вече, да не се безпокои, безопасно е, но сега трябва ли да му кажа, я почакай още малко...А сега, докато не се е издуло коремчето, съм в най-привлекателна форма.

 newsm78

Имам и още един въпрос - до 4 месец не трябвало да правя никакъв фитнес, казват ми приятелките. А аз не че вдигам щанги, но например колело или малко за ръцете упражнения с леки тренажори, дали е вредно? Ами кореммни преси, вредно ли е?

Е, затрупах ви, но разчитам на вас, по-опитните.  Rolling Eyes Като няма на кой друг...

# 1
  • Мнения: 2 907
Моето либидо беше в разцвет през първия триместър на бременността ми, даже бих казла, 4е имах по-активен интимен живот от обикновено. До 5 месец спортувах, карах колело, правих си сутрин гимнастиката. Разбира се не трябва да ска4аш, бягаш, яздиш и т.н. Но като цяло трябва да се пазиш пове4е и да не прекаляваш със спорта.

# 2
  • Мнения: 46 478
Прочети тази статия: Секс по време на бременност  Simple Smile

Ако имаш време погледни и останалата информация от сайта, която засяга "Зачеване, Бременност, Раждане", мисля, че ще ти е интересно  Peace

Лека бременност   bouquet

# 3
  • Мнения: 7 474
И на мен ми бяха забранили секс до 4 мес. по споменатите от теб причини , но ние избърэахме и края на 3мес. след лек секс ми се отлепи плацентата - болница, инжекции и т.н.
Ти сама трябва да прецениш дали да поемеш риска. Както сама ще видиш на някои момичета им няма нищо, но гаранция няма. Peace

# 4
  • Мнения: 572
Много ви благодаря за бързите отговори. Leo, това е много сериозно, което казваш.
А статиите в бг-мама съм ги чела, но те не предупреждават за рисковете, като този от поста на Leo...

А как да си закача и аз моят тикер за бременност? Къде го пействате?  Shocked

# 5
# 6
  • Мнения: 2 274
    Не само, че при всеки е различно, а то при една и съща жена нещата са различни през различните бременности!
    Аз първия път от самото начало бях като нимфоманка и отвратих мъжа ми от секс  Embarassed! Не съм спортувала, но не се спирах от разходки и ... секс  Embarassed! Нямах никакъв проблем - сякаш не бях бременна! Веднъж не ме е заболяло!
     Сега с второто - карах си велоергометъра без да се претоварвам и не сме правили бурен секс с мъжа ми / за разлика от първия път /, но прокървях във втория месец и лежах в болница!
     Ако се чувстваш добре и нищо не те боли - прави каквото ти харесва, стига да не се претоварваш!
     Относно коремните преси - не ти ги препоръчвам! Сестра ми пометна заради тях, преди да разбере че е бременна!!!

# 7
  • Мнения: 1 671
Здравей Сара, честито за хубавата новина!  bouquet
Прави каквото ти се прави! Аз нямам почти никакво желание за секс от около 2 месеца, но на мен много ми се гади - по цял ден  Sick . То след такъв ден направо си лягам и заспивам. И мъжа ми не иска много - страх го е да не направи нещо на бебо.
Моята лекарка ми каза, че по-спокоен и щадяш секс няма страшно да се прави (какво значи това и аз не знам  newsm78 ), но ме посъветва през първите 3 месеца на бременността да си изчислявам кога са щели да ми бъдат дните на менструацията и около тези дни да избягвам секса.
Но най-вече слушай собственото си тяло!

# 8
  • София
  • Мнения: 39 740
При всеки е различно.
Ние се пазахме 3тия месец, защото във 2ри лежах за задържане, но после си наваксахме в секса. Ако нямаш здравословни проблеми, проблеми с плода - защо не?
Коремните преси ги спри. Други леки упражнения можеш да правиш. Има всякакви гимнастики за бременни,
Леко бременеене Simple Smile

# 9
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Има много гимнастики за бременни, мисля че коремните преси не са подходящи.
Относно секса, питай гинеколога си, който ще ти следи бременността. Аз лично нямах никакви проблеми и правихме секс през цялата бременност.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 671
Коремни преси, сауна и горещи вани - абсурд!  Naughty

Иначе - наслаждавай се на момента - е, умерено  Wink

# 11
  • Мнения: 35 949
за секса е индивидуално - имам приятелка, на която е бил забранен и 2те бременности
ако нямаш проблем - прави спокойно всичко, което ти е приятно Simple Smile

# 12
  • Мнения: 200
и на мен ми бяха казали да внимавам със секса първите 3 месеца... но ако нямаш проблем давай смело. Колкото до щангите - определено не трябва да пректикуваш  спортове с напъване и вибрации. Колелото например е доста противопоказно заради вибрациите, които предизвиква. Може да доведе до контракции. По-добре се запиши на гимнастика за бременни. Тя е доста активна има и гирички и всичко. Има такава с/у ЦУМ, до Макдоналдс. Приятно и леко добременяване!   bouquet

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Изобщо не са ми забранявали секса, но го поразредих, просто защото спя по много и заспивам преди да е дошло времето на любовта  Laughing. Понякога ме домързява, но пък иначе си имам апетит за секс, не е отминал.

# 14
  • Мнения: 7 474
Какво значи, ако всичко ти е наред - действай!? #Crazy
На мен всичко ми беше наред до 3 мес., докато не правихме секс. Как можеш да определиш дали всичко ти е наред. Доктора изрично ми каза, че до 3 мес. има риск и всеки си преценява дали да го поеме. Как можете да давате категорични съвети, които засягат човешки живот Shocked

Общи условия

Активация на акаунт