За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 096 205
  • 20 744
  •   2
Отговори
# 2 040
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Значи, като чуя " женен набързо за чужденка" веднага ми идва на акъла, че няма нищо случайно. И не визирам любов..
И аз така... Нещо доста песимистично подхождам към тооолкива голямата любов, дето идва,тресва те и след 3м се жениш...

# 2 041
  • София
  • Мнения: 12 374
Чета някаква тема в СО и се ядосвам. Мисля си колко големи патки са някои жени.

Мисля си и колко съм благодарна на родителите ми, че ме научиха да държа на себе си. Благодарна съм и на мъжа ми, който е пич във всяко едно отношение, и е готов вселената да изръшка, само и само ние с детето да сме добре. Ужасна късметлийка съм.

# 2 042
  • Мнения: X
Чудя се и на хората, които не искат да подадат 1лев на просеща възрастна баба, а после дават 5лв за да изтрият поредно шибано билетче от Националната лотария .
Чудя се и на хора, които не дават на децата си да докоснат някое улично коте или куче. По дяволите, дъщеря ми мъкне в чантата си котешка храна и дава на всеки косматко, когото види и съм горда.
Чудя се и на неучтивите касиерки, които чакат нервно някоя баба с треперещи ръце да намери последната 1стотинка, която не й достига до сметката, при положение,че младежа преди нея е оставил своите 3ст ресто ....


1. И аз се чудя на хората, които си дават парите за лотарийни билети, но не се чудя на хората, които не дават пари на просяци. Аз също никога не давам. Просяците са организирана мафия.
2. Уличните кучета и котки са с бълхи, краста, всякакви болести и паразити. Не бих си и помислила да ги докосвам, а ако видя близък да го прави веднага ще му се скарам.
3. Ако на касиерките стотинките им остават като "бакшиш" не виждам защо ще се отказват от тях. Би било същото, ако аз съм сервитьорка, получа 3 лв. бакшиш и кажа на следващия клиент "не си плащайте безалкохолното, предишният клиент остави 3 лв. повече".

# 2 043
  • Мнения: 35 110
Значи, искам да кажа, че в нашия град са плъзнали едни и същи просещи хора. Не мога да седна на заведение, без най- малко трима да дойдат да просят. Аз тези пари съм ги заработила и не знам защо има хора, които се държат така, все едно съм длъжна да им ги дам.
Онзи ден дадох пари на улични музиканти. Но те са друго нещо. Не е мазна циганка , която е решила ей така да ме муфти.

# 2 044
  • Мнения: 4 941
Мисля си за това как в петък ще се прибера при нашите и ще имам време да се видя с майка ми, която ОБОЖАВАМ!!!
Мисля си за почвка, малките много ме измарят (психически) на работа.

# 2 045
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Значи, искам да кажа, че в нашия град са плъзнали едни и същи просещи хора. Не мога да седна на заведение, без най- малко трима да дойдат да просят. Аз тези пари съм ги заработила и не знам защо има хора, които се държат така, все едно съм длъжна да им ги дам.
Онзи ден дадох пари на улични музиканти. Но те са друго нещо. Не е мазна циганка , която е решила ей така да ме муфти.
Тук подкрепям, винаги съм била на подобно мнение —не давам на всеки, но когато видя усилия от отсрещната страна винаги.Пеещи, свирещи, рисуващи, комици... Както и на възрастни баби и дядовци.. защото като знам пенсиите на моите, не биха се оправили ако младите не им помагаха Sad

# 2 046
  • Мнения: 9 152
ох, бе хора,  аз давам на просяци като съм в София и видя възрастни и немощни по тротуарите и ми се свива сърцето... Не дейте така, мафия... те от мафията на управлението ни са там...

# 2 047
  • Мнения: X
ох, бе хора,  аз давам на просяци като съм в София и видя възрастни и немощни по тротуарите и ми се свива сърцето... Не дейте така, мафия... те от мафията на управлението ни са там...


Всеки има право да си дава парите за каквото иска. Аз си имам принцип - на просещи никога не давам. Нещо не могат да ме разчувстват. Не виждам защо се чудиш за "мафията", като се знае, че просяците са организирани и парите им ги прибират техните тартори.

# 2 048
  • Мнения: 35 110
Смея да твърдя, че достатъчно дълго съм мерила улиците с количката, за да знам кой е читав и кой не. Вбесява не това, че не мога да седна с детето си на една пейка и да не дойде някой да проси. Искам да остана сама и някой пак ми се залепя. И се сърдят , все едно съм им длъжна.
Аз в друга държава ли живея? Мен управлението на държавата не ме ли е засегнало??

# 2 049
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Смея да твърдя, че достатъчно дълго съм мерила улиците с количката, за да знам кой е читав и кой не. Вбесява не това, че не мога да седна с детето си на една пейка и да не дойде някой да проси. Искам да остана сама и някой пак ми се залепя. И се сърдят , все едно съм им длъжна.
Аз в друга държава ли живея? Мен управлението на държавата не ме ли е засегнало??
Звучи ужасно... абе вие всички ли сте от София ? Или сте от различни градове, а Варна сме привилегировани да не сме така "тероризирани" от подобни ... защото това което пишете вече си е стабилно навлизане в личното пространство :/

# 2 050
  • Мнения: 35 110
Аз не съм от София

# 2 051
  • Мнения: 5 820
    И аз на просяци не давам нито една стотинка. Те са или организирана мафия, или са пияници и/или наркомани. Един път предложих на едно дете просяче, което искаше пари от мене, да му купя една закуска. То категорично отказа и си искаше парите. Тогава разбрах какво се случва. Просяците обикновено седят пред храмове и църкви. Случвало се е, като не дам на един просяк пари, започва да ме кълне и обижда, след като го подмина.

    Аз също не съм от София. Понякога като седна на пейка, за да си почина малко, идват някакви просяци и започват да ми искат пари.

# 2 052
  • Мнения: 6 382
Чета някаква тема в СО и се ядосвам. Мисля си колко големи патки са някои жени.
...
Изобщо не чета СО. Докато човек сам не поиска да си помогне, никой друг не може.
Скрит текст:
Четях СО, почти само се натоварвах, не мисля, че помогнах на някого с нещо. Пък и все ще се намери поне още един с моите съвети. Grinning

# 2 053
  • Другата България
  • Мнения: 37 276
Значи за просяците - понеже не се чете.
Цитат
Чудя се и на хората, които не искат да подадат 1лев на просеща възрастна баба
Винаги давам на възрастни хора, независимо дали просят в буквалния смисъл на думата или продават цветенца от близката полянка, за да си купят хляб. Това не са стандартните просещи, това са възрастните ни родители  Confused Sad. Мъчно ми е, болно ми е и затова го правя.
Иначе на ромските набези засега удържам фронта, както и на другите, които сте описали.

# 2 054
  • Мнения: 6 382
Аз намирам отговор в Четирите Споразумения - прилагам цитат. И не се стремя вече да убеждавам никого в нищо.

Скрит текст:
Цитат
„Родени сме в истина, но с времето започваме да вярваме в лъжи… Една от най-големите лъжи е лъжата за нашето несъвършенство…“ , пише Дон Мигел Руис,  предлагащ да сключим нови споразумения със себе си, които да станат основата на радикалната промяна към повече свобода в живота ни.

„Споразумение 1 : Бъди безупречен в словото си.

Говори с почтеност. Казвай само каквото искаш да кажеш. Избягвай използването на думите си, за да говориш срещу себе си или за разпространяването на слухове за другите хора. Използвай силата на думите си само в посока на истината и любовта.

Споразумение 2: Не приемай нищо лично.

Нищо, което другите хора правят, не е заради теб или на теб. Какво казват или какво правят другите – то е проекция на собствената им реалност, на техния собствен сън. Когато оставаш недосегаем за мненията и действията на другите, няма да ставаш жертва и да изпитваш ненужно страдание.

Споразумение 3: Не прави предположения.

Винаги намирай смелост да задаваш въпроси и да изразяваш това, което наистина искаш. Общувай с другите хора ясно, за да може да се избегнат недоразуменията, тъгата или драмите. Само това споразумение е достатъчно, за да можеш напълно да трансформираш живота си.

Споразумение 4: Винаги прави най-доброто, на което си способен в дадения момент.

Това най-добро ще се променя в различните моменти, например, то ще бъде различно във времето, когато си здрав, за разлика от времето, когато си болен. Каквито и да са обстоятелствата, просто направи възможно най-доброто и ще избегнеш самоосъждането, самобичуването, и съжалението.“
Много добре формулирано. Звучи малко сектантско, но всъщност всеки, който се опита да си подобри живота, особено откъм емоции, идва до точно същите изводи. Отнема време да стигнеш до тях, също да умееш да ги следваш. Но всичко с времето си (т.е. иска си време да извървиш този път). Peace

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 17:44 от ina.ina

Общи условия

Активация на акаунт