За вкуса на миналото

  • 178 367
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 13 187
Хубавото на миналото си е точно качествената храна. Еднообразни продукти, но качествени.
Храната нямаше нищо общо с това, което ядем сега. Месото беше вкусно, неокрехкотено, всеки можеше да познае какво яде, а не както сега- запечено пилешко, телешко и свинско на хапки и никой не можа да ги различи- еднакво безлична безвкусица. Олиото беше в стъклени бутилки- мазнините разграждат пластмасата и тя изпуска канцерогенни елементи. Киселото мляко- ммм, сега такова съм яла само в Турция, у нас няма нито едно, което дори малко да се доближава по вкус.
ХЕИ работеше, обаче. Химии в храната имаше в минимални количества.
Опашките бяха накрая, съвсем преди демокрацията.

# 181
  • Мнения: X
Дааа, месото. Телешко, заешко и кокошчици си купувам от хора от село. Но свинско не смея, заради страха ми от трихинелоза и недоверието, че са минали през ветеринар както си му е реда. Затова свинско купувам от разни месарници. Вече не зная колко месарници смених, но ми писна, като сложа 1 килограм месо да се пече, от него да изтекат 300-400 грама вода. Не печено, а чорба става. Аман!

# 182
  • София
  • Мнения: 15 458
Изчетох цялата тема и ми стана лошо, като разбрах, колко зле сме били едно време, пък аз не съм знаела.И съм си живяла щастливо и са ме хранили и съм си хранила децата добре.И съм била готвела, щото съм била принудена, а не защото ми харесваше.

# 183
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Сещам се за две емблематични опашки, които няма как да не са допринесли за общия вкус на соца.

Опашката за коли... представете си някаква опашка, на която редът ти ще дойде след 1-3-5-10 години. Опитайте. Трябва ви кола днес, капарирате и си я взимате някъде през 2025 година...
Опашката за валута... изнежихте се сега, отърчиш в почивката с левчетата си в банка по твой избор, бюро и след минути имаш в джоба си долари, евра, марки, динари,рубли. Ей така просто, не искаш разрешение(!)  да пътуваш навън, не те проучват дали пък не си неблагонадежден, не ти слагат лимити "до 35 долара на лице".

Беда е това с воднявото месо. Между другото, един от емблематичните соцсериали - "Дом за нашите деца" или някой от продълженията му - почваше със сцена с именно такова оводняване на месото. Знам места, в т. ч. и една касапница в София, чието свинско не прави тоя ефект. Ще ти пиша на ЛС, ако щеш да пробваш, уиш.

# 184
  • Мнения: 12 662
Изчетох цялата тема и ми стана лошо, като разбрах, колко зле сме били едно време, пък аз не съм знаела.И съм си живяла щастливо и са ме хранили и съм си хранила децата добре.И съм готвела, щото съм била принудена, не защото ми харесваше.

Не си само ти, както се вижда.Убеждението колко сме щастливи беше толкова силно, че още държи някои.  

# 185
  • София
  • Мнения: 62 595
ама, то и по-старите да попитаме, когато са живяли без топла вода, прали са само в леген и т.н., и са преживяли и войната, и те ще кажат, че са живяли щастливо! Човек се приспособява а след време приема трудностите като преодоляно препятствие или ги забравя.

# 186
  • Мнения: X
Обаче, вкусът на виенските кифлички, препечени с масло и ким е незабравим. Ето, и рима има. Laughing

# 187
  • Мнения: 12 662
Обаче, вкусът на виенските кифлички, препечени с масло и ким е незабравим. Ето, и рима има. Laughing

Да, защото имаше голям избор, та си го запомнила.

# 188
  • Мнения: X
Аз си спомням опашката за лиглин и памук в аптеката. Опашка за хранителни продукти нямам спомен да е имало преди 1989г.

Откак направих 7, т.е от 1978 все мен пращаха до магазините
Та опашките си ги спомням много добре, особено тези в Бургас
50 човека при мен в хлебарницата
Поне 20 в плодзеленчука
Оше толкова в бакалията
Случвало се е даже да колабирам от чакане

В супермаркета в София - огромна опашка на касата
Един от нас се реди там
Друг през това време обикаля другите опашки за сирене, кашкавал, пиле
Поне два часа ни отиваха само в редене тогава

Да не говорим като "пуснат" обувки какво беше

Та не знам за вашите спомени за безопашно минало
Моите са съвсем други


Вкусът на онова време за мен е смраднята на вкиснала боза и гнусни пасти в сладкарницата в Гео Милев
И вкусовия шок, който изпитах от една хапка подарен Тоблерон и Баунти, а сега не ги търпя, толкова са ми противно сладки
И понеже имахме всичко, та като възрастен събирах играчките от шоколадови яйца и с мъка в сърцето се разделих с тях

# 189
  • Мнения: X
Не, Трещи, няма нищо общо с избора. Просто конкретното нещо беше мнооооого вкусно.

# 190
  • Мнения: 2 718
Обаче, вкусът на виенските кифлички, препечени с масло и ким е незабравим. Ето, и рима има. Laughing

Да, защото имаше голям избор, та си го запомнила.
по тази логика най-вкусни и незабравими трябва да са продуктите от времето на купонната система. Аз по-голям глад не помня.

# 191
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Сетих се виц за субективизма и неволното изкривяването на спомените:

Попитали един мужик кога беше най-хубаво - при Сталин, при Хрушчов, при Брежнев  или Горбачов.
- При Хрушчов - рекъл мужикът
- И защо?
- Ами тогава най-ми вървеше с жените.


Мужиците естествено, никой никога за нищо не ги е питал, ама това само е виц.

# 192
  • София
  • Мнения: 15 458
Изчетох цялата тема и ми стана лошо, като разбрах, колко зле сме били едно време, пък аз не съм знаела.И съм си живяла щастливо и са ме хранили и съм си хранила децата добре.И съм готвела, щото съм била принудена, не защото ми харесваше.

Не си само ти, както се вижда.Убеждението колко сме щастливи беше толкова силно, че още държи някои.  
Всеки е живял различно.
Скрит текст:
Аз не мога да кажа,че сме били зле.Кой сега прави седмично меню със закуска, обед, вечеря, десерти, в което нищо да не се повтаря и всичко да е сготвено току-що и да се сервира топло?А аз така съм отгледана всички супи и ястия бяха с месо,риба четвъртък, постно се ядеше само петък.Баба беше факир на разнообразните и вкусни ястия.И другата ми баба беше добра готвачка, тя пък все казваше,че без месо не знае как да готви.

Но друго си е да ми кажат колко зле ми е било, щото видите ли нямало банани, мандарини и портокали, нищо че си имахме лимоново дръвче,нищо,че сирене и кашкавал само овче купувахме,кравето беше само за баница, маслини цяла тенекия, а череши, дини и пъпеши по цял багажник.И вътрешна баня си имахме, с бойлер, върху печка с въглища, ама така не може, трябва да съм топлила вода за къпане в леген.А пък като ни бутнаха къщата, да направят блокове за кремиковчани, даже имахме проточни бойлери на чешмите и душовете- като тези на Делимано, дето рекламират сега, само че направени от татко, който беше електротехник и с не толкова прекрасен вид.

# 193
  • София
  • Мнения: 38 476
Явно си е субективно. Аз съм софиянка, но в София не помня нещо да ми е било вкусно. В Сливен ми беше вкусно всичко хляб, мляко, милинки, толумби, манджи.

# 194
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 498
 Много моля,да споделите,къде е варненската пекарна с виенски кифлички с ким!

Общи условия

Активация на акаунт