За вкуса на миналото

  • 178 140
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 420
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Още си правя сиропи от вишни и малини. Всичко сурово и когато и да го отвориш има аромат на пресен плод.

Спомням си вкуса на лимоновите резенки. Един такъм неповторим, не че е бил кой знае какво, а че ги имаше от дъжд на вятър и локума с орехи.

# 421
  • Мнения: 46 436
Спомням си вкуса на лимоновите резенки...
Според мен и днес са си със същия вкус Simple Smile

# 422
  • Мнения: 8 507
Някъде продаваха на улицата такъв сок. Наливат ти в стъклена чаша концентрат /ягода, малина/, доливат отгоре газирана вода и пиеш на крак. Ама в жегата е супер, направо на екс.
Това го помня и аз,имаше го пред блока ни ,обичах малина

# 423
  • Мнения: 15 960
Резенките бяха някак по-дебели и сочни сякаш. Родопчето като че ли е същото. Обаче едновремешните Републики бяха с друг пълнеж, много по-хубав.

# 424
  • Мнения: 54 058
Родопчето е същото. Много ми харесва.

# 425
  • Мнения: 12 648
А виетнамското чудо помните ли? Сега си взех някаква имитация. Ами няма нищо общо. Онова, само като го погледнеш, ти залютяваше.

# 426
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Цитат
Наливат ти в стъклена чаша концентрат /ягода, малина/, доливат отгоре газирана вода и пиеш на крак.
И един зелен сок имаше от тези, сигурно е бил ментов, ама не помня.  Laughing Аз пиех от него.
Родопчето на мен не ми е било любимо никога, но виж, Чайката... Сега е същата, мисля, но не ми е толкова любима.

Цитат
но в кварта още му викаме "сиропа"
Мъжът ми като бил малък, в квартала имали два магазина за хранителни стоки - "старият супер" и "новият супер", единият съществувал от началото на 80-те, а другият - от средата. С промените новия го затворили, старият още работел. Та на мястото, където е бил новият супер, и до ден днешен някои му викат "новия супер".

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 19:39 от Магдена

# 427
  • Варна
  • Мнения: 10 444
Магдена,мъжът ти да не е от Разград?

# 428
  • Мнения: X
А виетнамското чудо помните ли? Сега си взех някаква имитация. Ами няма нищо общо. Онова, само като го погледнеш, ти залютяваше.

Тигровата мас ли? Как да не помня, най-редовно ми мажеха носа с нея, чудя се как имам обоняние все още.


# 429
  • Мнения: 477
ВъвВарна му викахме "Руско чудо" и беше в една миниатурна кутийка, по малка от монета от левче . За колко мазания е стигала-не знам...очевидно не за много .

# 430
  • Мнения: 12 648
А, за много стигаше. Малко да намажеш, изгаряш.

# 431
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530

Мъжът ми като бил малък, в квартала имали два магазина за хранителни стоки - "старият супер" и "новият супер", единият съществувал от началото на 80-те, а другият - от средата. С промените новия го затворили, старият още работел. Та на мястото, където е бил новият супер, и до ден днешен някои му викат "новия супер".

В Бургас бяха Горния супер и Долния супер. И двата ми бяха на 10-15 мин път пешком. Толкоз Simple Smile

# 432
  • Мнения: 2 770
Магдена,мъжът ти да не е от Разград?
Стария и Новия супер в Разград, бяха в Орел. Стария в момента, ако не се лъжа  е Т-маркет?

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 21:13 от polly

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Магдена,мъжът ти да не е от Разград?
Да, жк "Орел".  Laughing

Старият супер бил някъде в центъра на Орел според него. Новият е бил зад мястото, където е сега Т-маркет.

# 434
  • Мнения: 24 115
В Бургас бяха Горния супер и Долния супер. И двата ми бяха на 10-15 мин път пешком. Толкоз Simple Smile
Къде са били тези супери? Mr. Green
Виетнамското чудо така силно миришеше....

Общи условия

Активация на акаунт