За вкуса на миналото

  • 178 139
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 15 960
А на кое казвате карнавалки? Аз помня едни десертчета мозайка.

# 736
  • Мнения: 7 847
А на кое казвате карнавалки? Аз помня едни десертчета мозайка.
Едни десертни блокчета, фъстъчени, поляти с шоколад, казваха се Карнавал.

# 737
  • Мнения: 15 960
Не се сещам нещо. Помня и какви големи целувки имаше, даже слепени по две с много хубав крем.

# 738
  • Мнения: 5 462
А на кое казвате карнавалки? Аз помня едни десертчета мозайка.
Едни десертни блокчета, фъстъчени, поляти с шоколад, казваха се Карнавал.
от 80 те години

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Нямам гадни градински спомени за храни, щото не съм ходела на градина. Но от столска храна в у-ще, болница или лагер най-най ужасен ми беше славянският гювеч. Е няма такава гадост за мен. То не стига, че гювеч, какъвто мразя, ами и с ориз като домати с ориз, които също не обичам. Май, покрай храненето на стол се научих да ям повечко хляб - все пак нещо трябва да се хапне нали  Mr. Green

# 740
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
Не се сещам нещо. Помня и какви големи целувки имаше, даже слепени по две с много хубав крем.
Такива целувки съм яла в сладкарници Лучано,казваха се Жаклин

# 741
  • Мнения: 22 036
Аз не съм ходила на градина и на стол в училище. Проядох в университета, хем не ми се налагаше.

# 742
  • Мнения: 15 960
В първата ми градина ни насилваха да ядем и на мен започваше да ми се гади и повръщах още като ми замиришеше на храна. Не помня яла ли съм въобще нещо там, но все ме пращаха на изследвания. После в другата градина никой не следеше какво ядем и проядох всичко. После ми харесваше и храната на стол, и на лагер. Споменатият по-горе липов чай, също много ми харесваше, май беше с карамелизирана захар. Общо взето всичко хапвам днес. Mr. Green

# 743
  • Мнения: 5 885
Не се сещам нещо. Помня и какви големи целувки имаше, даже слепени по две с много хубав крем.
Във Варна огромни целувки имаше в сладкарница Будапеща 😊

# 744
  • Мнения: 54 058
Целувките ги помня, но карнавалки не. newsm78

# 745
  • Мнения: 5 462
Целувките ги помня, но карнавалки не. newsm78
Те не бяха супер популярни и не ги продаваха навсякъде.Никъде не откривам и снимки.
Незная освен във Варна , дали са ги продавали и в други градове.Бяха в бяла опаковка отвън хартиена, а вътре с нещо като найлон.Бяха с нарисувано или виенско колело или човече/клоун нещо такова.

# 746
  • Мнения: X
Никакъв спомен от карнавалки нямам и аз. Помня ориенталките в Будапеща и баницата кавърма в Добруджа. Естествено и мешената скара в Ексиноград.

# 747
  • Мнения: 5 462
Никакъв спомен от карнавалки нямам и аз. Помня ориенталките в Будапеща и баницата кавърма в Добруджа. Естествено и мешената скара в Ексиноград.
Продаваха ги не в сладкарниците , а в магазините за захарни изделия.
Имаше такова магазинче до Шнека.

# 748
  • Варна
  • Мнения: 734
А някой помни ли млините в закусвалнята на централен подлез?

# 749
  • Мнения: X
Една малка сладкарница имаше там, даже май още съществува. Закусвалня не мисля да е имало. Млините ги помня, но не помня да съм ги яла.

Общи условия

Активация на акаунт