За вкуса на миналото

  • 178 355
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 19 475
Вярно че беше отвратителен дублажа, но не съм се замисляла кой ги е правил. Сигурно тези, които даваха под наем касетите.  Mr. Green Повечето бяха без никакъв дублаж и сума ти хора гледаха само картинки. Даже имаше заведения много популярни, защото имат видео. Хората седят като на кино, ядат, пият и гледат Брус Ли или Чък Норис. Joy
Не помня в кой от соц. филмите , имаше кадър/откъс като фон с подобен дублаж.Помислих , че е от Маневри на 5 етаж / но там дублажа си е наред/.Но съм сигурна , че в някакъв друг такъв бг филм имаше  откъс в който се чуваше ужасния дублаж /героите от филма гледаха видео /. hahahaВие сещате ли се в кой филм стар соц. филм , героите гледаха видео ? newsm78
https://www.youtube.com/watch?v=YJFKWj_TQfo
Не е за дублажа , а за дефицита по скоро , за вносните стоки , като невидели сме били  ooooh! Crazy hahaha
В "Мадам Бовари от Сливен" беше това  Simple Smile

# 931
  • Мнения: 5 462
Вярно че беше отвратителен дублажа, но не съм се замисляла кой ги е правил. Сигурно тези, които даваха под наем касетите.  Mr. Green Повечето бяха без никакъв дублаж и сума ти хора гледаха само картинки. Даже имаше заведения много популярни, защото имат видео. Хората седят като на кино, ядат, пият и гледат Брус Ли или Чък Норис. Joy
Не помня в кой от соц. филмите , имаше кадър/откъс като фон с подобен дублаж.Помислих , че е от Маневри на 5 етаж / но там дублажа си е наред/.Но съм сигурна , че в някакъв друг такъв бг филм имаше  откъс в който се чуваше ужасния дублаж /героите от филма гледаха видео /. hahahaВие сещате ли се в кой филм стар соц. филм , героите гледаха видео ? newsm78
https://www.youtube.com/watch?v=YJFKWj_TQfo
Не е за дублажа , а за дефицита по скоро , за вносните стоки , като невидели сме били  ooooh! Crazy hahaha
В "Мадам Бовари от Сливен" беше това  Simple Smile

Toку що го пуснах Мадам Бовари и що да видя Ели Скорчева с рекламна торбичка Аdler .
Спомних си , че 86 -87 год. в ЦУМ София бяха пуснали шлифери дълги /сиви май бяха/ и ако не се лъжа Адлер им беше марката или бъркам? newsm78
Харесвам Ели Скорчева /извън темата / , но да си кажа. Peace
Не е в този филм , ужасния дублаж.
Но покрай него прегледах бг филми от края на соца и началото на демокрацията .Даже са ми по интересни , защото това е времето на моето поколение.Има лека носталгия точно по нашата младост и в никакъв случай по самия период.

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 18:41 от Markrit

# 932
  • Мнения: 7 847
"Мадам Бовари от..." е от началото на демокрацията. 1991 г.
Та няма причина да не е с Адлер. В ЦУМ рядко влизах, макар и да минавах от там почти всеки ден... По непонятни за мен причини.
Аз и сега не съм влизала, казват че бил подобие на МОЛ. Обичам малките бутикови магазинчета по центъра, всички тия огромни помещения тип МОЛ не ми допадат.

# 933
  • София
  • Мнения: 19 242
ЦУМ е като музей, но смешното е, че където беше супермаркета, Техномаркет и какво ли още не, сега понякога правят някакъв минибазар тип "Произведено в България".

# 934
  • Мнения: 5 462
Пуснах си "Софийска история ".

# 935
  • Мнения: X
Нареждам багажи разни в момента и намерих мой стар ученически бележник, който вероятно съм си домъкнала за спомен.  Crazy Като се загледах обаче установих, че целия бележник е попълнен лично от мен с преправен почерк, съответно няма и печати. Това че съм си писала шестици отгоре до долу едно на ръка, но там където се пишат забележки съм следното:

"Похвала за активно участие в мероприятие на пионерската дружина."
/подпис на неизвестно лице/

 Shocked  Blush Joy

Толкова ли ми е било важно да съм похвалена за активна пионерска дейност, че на почина Направи си сам съм се похвалила. Като нищо да съм го носила на баба ми и дядо ми в очакване на награда.

# 936
  • Мнения: 54 390
Аз пък открих, по-точно дъщеря ми го откри, един бележник с писани двойки?! Със сигурност е фалшив, но с каква идея съм го правила, никакъв спомен нямам? Sunglasses
Завърших елитна гимназия, с 5,97, няма начин да съм ги имала тези двойки, абсурд!
Но с каква цел съм си правила такива "шеги", нямам спомен? newsm78

# 937
  • Deutschland
  • Мнения: 5 409
Кой спомена немски червила и спирали Маргарет Астор назад в темата? Астор ги има и сега в Германия, даже се чудя дали да не си купя. Червилата спомняте ли си как се казваха?
Сапуни Лукс ми бяха любими, сега не са същите. За протокола - не съм много възрастна, на 38 съм  Peace, затова спомените ми са бледи

# 938
  • Мнения: 5 178
Lux не навлязоха ли след 89г, не бяха ли турски

# 939
  • Мнения: 5 462
Lux не навлязоха ли след 89г, не бяха ли турски
неее

# 940
  • Мнения: 54 390
Lux не навлязоха ли след 89г, не бяха ли турски

Турски стоки нямаше при соца.
Лукс, Фа, Рексона, хубави бяха, не като сегашните.

# 941
  • Norge
  • Мнения: 2 311
„Маргарет Астор“ имах и аз, сенки.  За 16 и едни за 20 лв. Всъщност имам ги и досега  Grinning Използвах само по един цвят и половина, другите си стоят и до ден днешен, като реликва. Mr. Green Бяха хубави.
Продаваха ги в един магазин до сегашната алуминиева „Валентина“...дали не се казваше „Тексим“? Или това може би е първото име на „Кореком“ и в такъв случай не ще да се е казвал така.  newsm78
Имаше вътре хубави и скъпи неща, но не бяха във валута.

Чак снимки отидох да направя на съкровището  Joy




# 942
  • Мнения: 4 270
Lux не навлязоха ли след 89г, не бяха ли турски

Турски стоки нямаше при соца.
Лукс, Фа, Рексона, хубави бяха, не като сегашните.

И дезодоранти Импулс...Пантера, беше ми любим.

# 943
  • Мнения: X
Аз тези марки ги помня само от корекома. Lux в момента съществува и е абсолютно същият.
Турски стоки имаше, в края на соца поне. А Астор се продава отново от 4-5 години в България. В ДМ със сигурност.

# 944

Общи условия

Активация на акаунт