За вкуса на миналото

  • 178 283
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Майка ми има история подобна на тази на  wishmaster - вуйчо ми отвори един от първите частни хранителни магазини в нашето градче. Та отива мама за види как се справя братчето ѝ и като всяка кака, намира за какво да го нахока - тия картофи, как може да са толкова скъпи, че и рошави и меки.  Laughing Laughing Laughing

# 1 051
  • Мнения: X
Аз пък помня , че за пръв път ядох киви в края на 80 те .Може да е било 88-89 година.Със сигурност преди 90 та година беше.
Майка ми ги беше купила отнякъде , но откъде .. нямам спомен . newsm78
Майка ми винаги намираше начин да ни купи неща, които не се намираха под път и над път или пък бяха абсолютно непознати до настоящия момент за България .


Продаваха ги по пазарите в края на 80-те.

Кубинските портокали не бяха ли горчиви и с дървена консистенция? Не ги помня с добро, но може и да бъркам сортовете.

# 1 052
  • Мнения: X
Кубинските портокали имаха много странна жилава консистенция и не ставаха за ядене. Но бяха много сочни и съответно идеални за сок.

# 1 053
  • Мнения: 22 036
Много тънка кора и много сочни. Не ставаха за белене, но на сок бяха супер.

# 1 054
  • Мнения: 5 462
Аз пък помня , че за пръв път ядох киви в края на 80 те .Може да е било 88-89 година.Със сигурност преди 90 та година беше.
Майка ми ги беше купила отнякъде , но откъде .. нямам спомен . newsm78
Майка ми винаги намираше начин да ни купи неща, които не се намираха под път и над път или пък бяха абсолютно непознати до настоящия момент за България .


Продаваха ги по пазарите в края на 80-те.

Кубинските портокали не бяха ли горчиви и с дървена консистенция? Не ги помня с добро, но може и да бъркам сортовете.

Аз нямам спомен 80 те години да си ги продавали по пазарите .. Rolling Eyes newsm78

# 1 055
  • Мнения: 22 036
Те идваха също веднъж за нова година  Tired

# 1 056
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Кубинските портокли се появяваха само около Нова Година. В прочутите пликчета с лакомства за децата за Нова Година винаги имаше по един портокал Laughing

# 1 057
  • Мнения: 11 528
И по мои спомени зелените портокали бяха сладки и сочни.
Тук в чужбина имам приятелка рускиня, която много пъти ми е казвала, че като дете най-вкусните консерви които е яла са били българските. Най-вече компоти, домати, грах и капия. Изглежда наистина много ги е харесвала, защото все още си спомня етикетите на бурканите, както и че са произведени в Пловдив. 75 набор е, от Красноярск.

# 1 058
  • SF
  • Мнения: 21 087
Аз пък подарявах дъвки и мартеници на русначета. Интересно беше, че нямаха никакви дъвки по магазините. Нито даже Идеал, нито цигарени дъвки.
За мартениците ми беше трудно да им обясня, че след Първи март няма от къде да им намеря.

# 1 059
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Аз на моето русначе изпращах сенки и червила. Те май имаха само някакви много кофти и не навсякъде. То и нашите не бяха супер качество, но тях ги впечатляваха. А баща ми на командировка в Санкт Петербург носеше маратонки Ромика и срещу тях беше накупил грузински коняк и парфюми. Парфюмите бяха много тежки и задушливи, ние се престорихме, че не харесват, за да не го обидим.

# 1 060
  • Мнения: X
Ромика ги продаваха във Валентина, но доста смотани модели.

# 1 061
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Те изобщо бяха някаква смешна имитация на западните маратонки, подобно на дънки Панака. Дори имам спомен, че изобщо не беше престижно да носиш такива, затова всички търсехме връзки за Кореком. Но за горките руснаци си бяха много готини, защото те пък май си нямаха дори Кореком.  newsm78

# 1 062
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Може да не съм ги харесвала „Ромиката“, но ми купиха такива, като бях в 8 клас, от смесения магазин на село. Носех ги и в гимназията, че бяха бели и накрая ги носех подпетени, като почнах работа. Ей железни бяха, пък нека да са били реплика.

# 1 063
  • Мнения: 4 188
Като ви чета за аспержите и кивито, се сещам за чудния вкусен български домат, краставица, чушка, ягода и всичкия зарзават, който затриха с годините. За 25-6 години, затриха цялото ни селско стопанство, а кви емоции имаше по бригадите, малиии ooooh! ooooh! ooooh!. И колко губят нашите деца с липсата им Mr. Green

# 1 064
  • София
  • Мнения: 15 449
Аз пък на бригади съм вадила картофи само,та ме ухапа мишка, а като по-голяма съм копала тераси и садила борчета, залесявахме.Но по фабрики и заводи не съм ходила.

Общи условия

Активация на акаунт