За вкуса на миналото

  • 178 381
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 9 991
Може и за различните филми да е било различно. Ние сме били 5 и 6 клас тогава, малко преди перестройката. Бяхме видяли плакат за интересен филм, който бил за друга дата, оказа се че сме влезли на индийски. Кино Георги Димитров във Варна. После закуски на подлеза. Последно имаше една култова баничарница на главната, срещу хотел Черно Море, която до преди няколко години работеше. Сега не знам.

# 1 441
  • Мнения: 10 057
Имаше билетчета с линия по средата. И на двете половинки пишеше някаква цена, но не помня
дали 3 или 4 стотинки.
Перфорираш от едната страна и си го пазиш до следващото пътуване, за да го перфорираш и от
другата.

# 1 442
  • Мнения: 14 623
Не претендирам,че си спомням с точност цената на билета за кино.Много отдавна беше.Сетих се как към края на филма разпоредителките отключваха изхода на салона.Обикновено се излизаше във вътрешен двор.Като си нямахме работа,проверявахме вратите отвън и ако е отключена се намъквахме да зяпаме безплатно известно време.Един път имахме луд късмет.Почти цялата втора половина от филма изгледахме. CrazyСтояхме прави до вратата.При малка посещаемост в делничен следобед,даже сядахме на свободните места. Whistling

# 1 443
  • София
  • Мнения: 20 069
Е да де  Mr. Green и аз телефона имах предвид.
Ох, извинявай, не съм разбрала.  Blush
Помня как веднъж няколко приятелки си бяхме харесали едно отровно лилаво червило и не ни достигаха някакви стотинки, за да си купим всяка по едно, та си ги набавихме с въпросния номер.  Embarassed

Помня цената на баничките с масло - 34 ст. И на парче торта бадемово парфе - 67 ст.  Grinning

# 1 444
  • Deutschland
  • Мнения: 5 413
Лилавото червило да не би да е било Ида 121? Майка ми само него ползваше, имаше и запаси за години напред  Mr. Green

# 1 445
  • Мнения: X
Лилавото червило да не би да е било Ида 121? Майка ми само него ползваше, имаше и запаси за години напред  Mr. Green
Как ме подсети! Точно за това червило ровех в чантата на майка ми. Голям кеф беше да го докопам и да се намацам.   Laughing

# 1 446
  • Мнения: 14 623
Хи,хи,хи и аз съм се мацала с него. FlutterМного харесвах б-ни ''карамел му''.

# 1 447
  • София
  • Мнения: 20 069
Лилавото червило да не би да е било Ида 121? Майка ми само него ползваше, имаше и запаси за години напред  Mr. Green

Не, не, някакво вносно беше /чудо невиждано  Laughing/, доста по-тъмно от Идата, нещо такова
Скрит текст:
А Ида 121 беше култово, но аз лично никога не съм го ползвала, не ми харесваше цветът.  Laughing

# 1 448
  • Мнения: 9 991
Това след 89-те не беше ли? И аз съм го ползвала има топиран бретон съм ходила, но в комунизма немаше такива работи. Поне на възраст да мога да нося червило е било тогава.

# 1 449
  • Мнения: 54 407
121 не е лилаво. Аз го харесвах. Simple Smile

# 1 450
  • Мнения: 5 462
121 не е лилаво. Аз го харесвах. Simple Smile
121 беше розово -лилаво , а 116 беше кафяво .

# 1 451
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
аз си спомням билет от 6 ст.
И аз имам такъв спомен, едни розови картонени билетчета. newsm78

# 1 452
  • Мнения: 54 407
121 не е лилаво. Аз го харесвах. Simple Smile
121 беше розово -лилаво , а 116 беше кафяво .

Така да, но не като това на снимката.
И беше перлено. Simple Smile

# 1 453
  • Мнения: 67
аз си спомням билет от 6 ст.
И аз имам такъв спомен, едни розови картонени билетчета. newsm78

Розовите картонени билетчета бяха за влака Simple Smile За автобуса си бяха като сегашните хартийки, но по 6 ст. Simple Smile

Билетите за кино бяха 50 стотинки

# 1 454
  • Мнения: 2 695
Хи,хи,хи и аз съм се мацала с него. FlutterМного харесвах б-ни ''карамел му''.
Карамел му и сега го има, но вкусът не е същия като преди.

Общи условия

Активация на акаунт