Молитвата на туриста

  • 863
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
Отче наш, който си на небето, давай ни винаги слънчеви дни и ни прости лаическите въпроси, за да можем и ние да прощаваме погрешните отговори на нашия екскурзовод.

Простирай пазещата си ръка върху нашите куфари и чанти,

осигури добро качество на снимките от отпуската и дано в родината ни се намери някой, който да иска да ги разглежда.

Не въвеждай жените и дъщерите ни в изкушения и направи така, щото свенливо да свеждат поглед към земята, а не към всякакви земни дрънкулки по магазини и пазари,

и, о Господи, дай им сила да устоят преди всичко на примамващите призиви на италианските келнери и им прости, защото те не знаят какво вършат.

Предпази и нашите бедни мъже от греха да заглеждат чужди жени по барове и хотелски фоайета и не им прощавай, защото те знаят много добре какво вършат.

Просветли неаполитанския продавач на сладолед, щото да разбира моя швабски диалект и да не ми връща твърде малко ресто.

Небесни Отче, направи така, щото 24-каратовия ми златен часовник за 3 000 евро да работи поне до границата,

благослови ме в Рим с хотелска стая, която напред да гледа към Виа Венето, назад - към Средиземно море и от балкона - към Ватикана.

Предпази ни от новини от децата ни, които са останали в къщи, от рода на: "Къщата изгоря, а дъщерята офейка."

Всемогъщи, направи така, щото и в чужбина да е така, както е в къщи, въпреки че предприехме пътуването точно поради противното,

а когато най-после се завърнем в къщи, дай на нашите роднини безкрайната си милост за безкрайно търпение, с което до вечността да слушат хвалбите ни.


АМИН!

 
 
 
| © THR Consulting Ltd. 2005 | Всички права запазени | 
 

# 1
  • Мнения: 415
 smile3532 newsm62 smile3501
...ще си я кажа...

# 2
  • Мнения: 13 512
Приятна почивка!

# 3
  • София
  • Мнения: 331
 newsm10

Като тръгна за Италия ще си я кажа.

Общи условия

Активация на акаунт