Къса или дълга коса?

  • 4 935
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 412
Момичета, пред дилема съм. Дъщеря ми е на 2 и половина. Има страхотни дълга, гъста коса. Ходи на ясли, но вкъщи често се изпотява когато спи, дори и косата да е вързана. Пращаю я на ясли винаги вързана, но сутрин тормоза е голям. Отказва да я реша и със зор я връзвам. Често се разболява и се чудя дали не се изпотява в детската, защото ми връщат изпотено бельо. Едната сестра ми казва да я подстрижа, другата не. Какво да правя?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Боже, моето беше с перушина на главата до 4 годишна, обаче по-потливо дете (в косата) не съм виждала! Чисто мокра цяло лято, мокра в детски центрове, мокра като се заиграе у дома зимата също....
Не знам дали да го подстригваш и дали е от косата..
Аз обичам много хубави гъсти коси и не бих пожертвала...

Някакво филиране ако правят в салоните, да махнат обем...но да запазят дължина!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 433
аз също не бих я подстригала
моята също от малка е с дълги коси, на мен проблем не ми беше потенето, а връзването като теб и това че след ясла и детска ми я връщаха като разплетена дамаджана
виж малкия с почти до кожа подстригана коса винаги е бил много потен, и сега  се поти, въпреки че е късо подстриган, потят се и крачетата в пантофи и маратонки, до структура си е
но все пак ти си преценяваш
мен като малка все ме стрижеха като казак и затова не бих го причинила на дъщеря си,  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 817
Радвайте се, че децата ви имат такива хубави коси. На моята дъщеря (вече почти на 6) не може да ѝ порасне коса и това е. А баба ѝ и дядо ѝ мине, не мине време - все я подстригват, та съвсем да няма коса горката.  Tired

# 4
  • Мнения: 46 508
На 3 г. направих голямата грешка да подстрижа дъщеря ми. Няма такава мъка. Като е с по-дълга хващаш една опашка, може и ниско долу, за да не е стегната и готово. С късата всичко пада в/у лицето, слагахме фиби, те се разместват, падат, разправии.

Затова съветът ми е, дължина, която позволява спокойно да се върже, + бретонът, ако е къс се измъква и пак пречи. Ако пък е подстриган расте бързо и иска често посещение на фризьор (и не на всяко дете отива).

# 5
  • Мнения: 11 970
Радвайте се, че децата ви имат такива хубави коси. На моята дъщеря (вече почти на 6) не може да ѝ порасне коса и това е. А баба ѝ и дядо ѝ мине, не мине време - все я подстригват, та съвсем да няма коса горката.  Tired

И при моята допреди има-няма година беше много слаба и рядка касичката (т.е докъм шестата година). Преди време я мих с хума за заздравяване. Не че сега е много гъста, но е права и я нося на опашка, за да не й влиза в лицето и очите и си става нормална опашка. Повече от година вече не постригвам късо, а я водя при фризьорката да й обере връхчетата като почне да цъфти. Та според фризьорката дори остригването нула номер не сгъстява косата.

# 6
  • Мнения: 1 412
Да си кажа жал ми е да я подстрижа. Едни ми викат "подстигваш я и решаваш проблема с ресането и скубането ваяка сутрин. Други викат" Недей, много е хубава така" В голяма чуденка съм. Косата и е чуплива и ако я подстрижа, нямам идея на какво ще прилича

# 7
  • Мнения: 11 970
Барбед, а с какво я решиш? Ако я решиш с четка или с гребен с редки големи зъбци по не скубе, особено ако са намокрени. Ако решиш да постигнеш може само да я подготвиш до под раменете, да се връзва на опашка или да плетеш рибя кост, а и така по-малкото ще се заплита.

# 8
  • Мнения: 10 597
Моя син е с дълга (10 см) къдрева коса. И мен ме е жал да го подстрижа.  Grinning Как се разресва къдрава коса и в какво състояние е всяка сутрин не е за обясняване...

# 9
  • Мнения: 46 508
Да си кажа жал ми е да я подстрижа. Едни ми викат "подстигваш я и решаваш проблема с ресането и скубането ваяка сутрин. Други викат" Недей, много е хубава така" В голяма чуденка съм. Косата и е чуплива и ако я подстрижа, нямам идея на какво ще прилича
И на моето дете беше чуплива, като я подстригахме се изправи.
За разресването - има детски спрейове, който улесняват ресането.
Аз й ползвах балсами за възрастни и кристали.

# 10
  • Мнения: 1 412
Реша я с гребен с широки зъбци. Но тя изобщо не обича да я пипам за косата, постоянно крещи и се дътпа

# 11
  • Мнения: 11 070
Ако детето е съгласно и не плаче, подстрижи го. Сега ти е паднало. Като станат на 6-7 години всичките почват да развяват дългите пирги (гледат едно от друго + вече не следват желанията на родителя), направо не се трае. Едно няма с различна прическа чак до пубертета, когато започват да проявяват повече въображение.

# 12
  • Мнения: 10 597
Едно няма с различна прическа чак до пубертета, когато започват да проявяват повече въображение.
Grinning

# 13
  • Мнения: 10 597
За разресването - има детски спрейове, който улесняват ресането.
Аз й ползвах балсами за възрастни и кристали.
Тия спрейове не са ли за деца от 3+ нагоре? Ако знаете за бебета някое спрейче, ще съм благодарна. Иначе и аз съм пробвала с моя спрей с кристали на Лореал, ама не върши много работа на къдрава коса.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 475
Не съм привърженик на дълга коса за толкова малко дете. То даже още не е коса като хората, бебешка е, затова се заплита. Не я режете късо, но някъде около раменете.
После може да си пусне дълга коса, колкото си иска.

Общи условия

Активация на акаунт