Помагат ли Ви ...

  • 2 938
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 655
И ние със съпругът ми сами си родихме АЛИСИА и сами си я гледаме.  Wink За миг не съм я оставяла на никого, а и тук няма на кого да се доверя.  Embarassed Тя е нашето най-голямо съкровище.  Wink Не се оплакваме, защото ни доставя огромно удоволствие. Това са мигове, които никога няма да се повторят и сме разбрали и осъзнали всичко. Тя ръсте и се променя със всеки изминал ден.
Надявам се, че сме 4 месеца след като се върмнем у дома ще имаме малка бабешка помощ, но съвсем малка. Аз не бих се лишила от това удоволствие да прекарвам цялото си време с нея. Wink

Децата са най-голямата ни радост и болка на този свят. Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 1 227
Помагат ми, да. Много. Майка ми гледа Мартин, понеже имахме горчив опит с ходенето на ясла  Sad  Аз ходя на работа.
Докато бях майчинство си го гледахме общо взето сами, но ако сме искали да излезем или нещо подобно, винаги е идвал някой от свекърите (понеже те живеят в София, а майка ми - не) да го гледа. Средно веднъж - два пъти седмично.
Аз съм на мнение, че е по - добре да оставя детето на баба му/ дядо му, вместо да го мъкна с мен по магазините примерно. А за излизането вечер две мнения няма  Wink
Та, никога не ми е било проблем да ползвам чужда помощ - хем бабите се радват, хем детето общува с тях и също се радва, хем ние двамата имаме някакво свободно време  Simple Smile
Късметлии сме, че имам наблизо свекъри и майка, която не е чак толкова близо, но пък има възможност да ми гледа детето постоянно и го гледа по - добре от всеки друг (с изключение на мен)  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 502
Цитат на: Honda
Ами не. Няма и кой. Малко са ни далечко роднините. С тати сами си ги гледаме


Участта на чужбината. Дори сега най-големия ми проблем е кой ще бъде с баткото, докато ние с татито сме в болницата по време на раждането. Надявам се на брат ми който също е тук, но дали ще се справи нямам идея. Най-лошото от всичко това е, че сина ми не заспива без мен, това ми е най-голямата грешка. bash уж го подготвяме за този момент, но ще видим...

# 33
  • Мнения: 1 975
САМИ си ги гледаме ........  Flutter

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Докато живеехме при родителите ми, майка ми ми помагаше всеки ден - сутрин преди да отиде на работа, я гледаше по 30-40 минути, и аз да пия едно кафе и да се окъпя, а вечер пак така, да свърша нещо. За повече време не съм й я оставяла, а и тя мойта майка все заета, все нещо иска да прави, та (леко раздразнен ми е тона тук) и аз гледам много да не искам повече.
Свекърва ми почти не идваше, докато живеехме там - понеже бяхме на 15 км от града, а те имат место на 6 км от на родителите ми мястото - явно тези 6 км й идваха в повече Wink Както и да е, сега ако я помоля, не ми отказва, макар че работи на 2 места и почти няма свободно време... Та и от нея много-много не искам.
Като цяло без да се бия в гърдите, я гледам сама. На бабите основно като ходим на визити с удоволствие я поверявам за час-два (не повече), в което време аз, обезбебена, си почивам и релаксирам, доколкото може.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
моят  син  откакто е станал на 4 месеца го командировам всяка седмица от петък до неделя на бабите. Сега е на 1г и 4 месеца, сменяме ги, първо при едната баба другата седмица при другата. Е да в кажа честно много ми е добре

# 36
  • Мнения: 3 479
Не, не ни помагат. Живеят далече (и слава богу) и ние много не се натискаме за помощ. Така си ни е добре. Само след раждане са ми помагали и то за около десетина дни. С първия ми син ми помагаше майка ми, сега с втория - свекърва ми (мама вече не е жива). Баткото сме го давали само през лятото, когато градината не работеше или е във ваканция от училище. Миналата година даже пропуснахме, а тази година съвсем за малко гостува.
Не ми е приятно, когато ми лигавят децата (а свекърите точно това правят), затова си ги гледам аз. Не се изживявам като идеалната и безгрешна майка, но смятам че родителите са тези които основно трябва да се грижат за децата и да ги възпитават. Сега съм се уговорила с една позната да гледа бебето, когато ми се налага да излизам и това ме устройва идеално.

# 37
  • Мнения: 2 195
На мен не ми помагат,щото не сме си в Б-я.Пук и не искам свеки да ми се подвизава тук Rolling Eyes Откакто се е родил Слави си го гледам сама(само като си ходихме в Бг за 2 месеца,тогава го гледаха бабите).Признавам си,4е понякога доста се изнервям като няма кой за 2 минути да ми го вземе от ръцете,но пък сама ми е по-добре People Angel Само,4е сега след Нова година трябва да по4на работа и май ще дойде свеки на помощ Thinking  Crazy  Praynig

# 38
  • Мнения: 2 567
Моята Бети се роди в Ловеч където живеят и моите и на мъжа ми родителите, но не съм получила голяма помощ.

Майка ми идваше първите две седмици вечер след работа да къпе малката докато таткото не се научи  и почна сам да я къпе.
А свекито идваше първите няколко дена най -вече да поседи на дивана и след това дори и по телефона не се обаждаше.
А като се приместихме в София като нямаше на кого да я оставям  е стояла и сама докато ида до детската кухня да и взема храната  и докато се върна само се молих да не и се е случило нещо лошо  Praynig .Ама като няма избор човек какво да се прави.Rolling Eyes
Като поотрасна се ядосвахме с мъжа ми, че неможем и до Метро да идем да си пазаруваме въпреки че е много близо до нас щото не пускаха деца под 10 години , а ние нямаше на кого да я оставим и за час.

Но въпреки някой неудобства съм си много доволна че не са ми се месили  и помагали роднини и сега поради тази причина не се и опитват да ми дават съвети относно възпитанието и образованието на щерката. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт