храната на кърмещите мами

  • 1 165
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 284
мами кажете кои храни не трябва да се ядат по време на кърмене newsm78
аз знам само за кафе,кола, шоколад

# 1
  • Мнения: 1 014
Прочети ли в библиотеката?
Има страшно много информация там.

# 2
  • Мнения: 1 288
кафе, шоколад, кола, газирани напитки, бобови растения, пикатни храни, зеле, алкохол, цигари, риба (разрешава се само риба от чисти водоизточници- как обаче се разбира това  newsm78- аз хапвам бяла риба или пъстърва).
не трябва да се прекалява с млечните продукти, яйцата, доматите.
лукът и чесънът предавали мирис на кърмата. на мен бебка ми отказа веднъж след като бях хапвала салата с лук, но може и да не е това причината. според баба ми едно време са яли лук за повече кърма.
може и още храни да има, не се сещам в момента. пък и другите мами ще допълнят.

# 3
  • Мнения: 1 559
Аз мисля ,че и прясно мляко не се консумира(или поне в малки количества) newsm78

# 4
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Прясно мляко,шоколад,фъстъци, цитруси. Аз хапнах веднъж портокал и Макси се обрина newsm78............сега вече няма проблеми, но в началото много се съобразявах.

# 5
  • Мнения: 192
Аз лично от всичко хапвам,без да прекалявам.Мисля,че това е правилния подход и хем мамчето доволно,хем бебче - сито GrinningНе съм се лишавала от нищо (като изключим кафе,алкохол и цигари) и проблеми не съм имала Peace

# 6
  • Мнения: 4 242
Чесно казано от нищо не съм се лишавала, просто се ограничавах леко в количествата.

# 7
  • Мнения: 577
И аз не се ограничавам и си хапвам сладко сладко всичко даже хубаво шкембенце с чесънче.хахаха Laughing

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Еееее - че то ако не можеше да се яде шоколад, кой щеше да кърми, при това и дълго Mr. Green
Всичко може да се яде до доказване на противното (т.е. ако не възникне някакъв проблем, който да решиш, че е свързан с храната ти). Препоръчително е да не се прекалява с количеството на млечните продукти и особено с директната консумация на прясно мляко - 1ч.ч. на ден плюс една кофичка кисело мляко е ок.

# 9
  • Мнения: 2 959
Еееее - че то ако не можеше да се яде шоколад, кой щеше да кърми, при това и дълго...
Добре, че не обичам сладко иначе как щях да го карам досега! Peace

А аз да попитам: някакви ограничения за чая/ билков/? Имам впредвид някакви билки които са противопоказни? newsm78

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Обикновените билкови чайове са ок. Единствено трябва да се избягва салвията, защото намалява кърмата.
Иначе има разни билки, дето не се ползват по време на кърмене - женшен, мечо грозде и някои други, но те са по-специфични и не влизат в състава на обичайните чайове.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 603
На мен ми бяха казали да огранича бобови и тям подобни зеленчуци, прясното мляко и така наречените натурални сокове, газирани напитки и пикантни манджи. За цигарите Stop
А лук блъсках здраво, нямахме взаимни проблеми. Не трябваше да ям сурови ядки, но те пък са лактогонно средство, та съм си хапвала

# 12
  • Мнения: 2 959
Иначе има разни билки, дето не се ползват по време на кърмене...
Питането ми е за лайката, ментата, липата? Нещо ми се върти в главата за ментата, ама то беше при бременност май? newsm78

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ментата в големи количества и силна настойка от нея (не обикновената запарка за чай) също може да понамали кърмата - но в състава на обикновен чай заедно с други билки и без прекаляване с количествата няма проблем.

# 14
  • Мнения: 922
Първите месец-два спазвах леко ограничение заради коликите - т.е. всички храни, които дразнят моя стомах (че и по принцип) ги избягвах.
Но сега си хапвам от всичко, което ми е сладко Wink Blush

Общи условия

Активация на акаунт