Верея

  • 8 960
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 120
Верея 2,9 е любимото ми мляко. За мен е най-истинското и най-вкусното. За Данон/особено 3,6/ майките са прави - има много нишесте и все едно не ядеш кисело мляко, а нишесте. За бебоци не знам дали става, защото моя син не искаше да вкуси кисело мляко и ние купувахме адаптирано до близо 3-татаму годишнина. После направо мина на домашно прясно мляко. Така е и до сега.

# 31
  • Мнения: 4 978
Повечето кисели млека имат толкова химия, че не се развалят дори на слънце да престоят няколко дни. Аз лично предпочитам Елена, защото поне има вкус на кисело мляко. Като дойде време да давам на бебка кисело мляко просто не знам какво ще правя...

# 32
  • Мнения: 5 299
Нямам отзиви за Верея ама знам за Данон че става.
Това си е чиста отрова! Блъскано е с антибиотици, нишесте...Не е истина просто!
Ами хубаво е 4овек като дрънка такива глупости да ги подкрепи с доказателствен материал...


Давам и Данон, и Верея от 5_я месец на Викториа. В нас се купува само Данон.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 743
данон е пълен боклук- детето на моя приятелка имаше алергия от млякото- само от данон нямаше, защото вътре няма и грам мляко


На моя син Данон му докара алергия към белтъка на кравето мляко!

Kaто гледам мненията са противоречиви на ЗА и ПРОТИВ дадено мляко.За това бих ти казала, че каквото ТИ прецениш - такова ще бъде най-добре.А за да си съвсем сигурна в източника и млякото, купувай си от село и си кваси в къщи  Peace

# 34
  • Мнения: 249
И аз купувам на "Данон",ако няма вземам на"Роса".

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ние пък ядем предимно Данон.
Никой няма алергии...

Тъй като не съм специалист, нито пък съм била в завод за мляко, не мога да твърдя нищо.
Някак си им имам доверие от неща, които съм чувала от хора работещи там.

# 36
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Верея давам  Grinning
Данон не

# 37
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз съм за Елена-2%

# 38
  • Мнения: 574
Аз ползвам кисело мляко "На баба" 4,5%. Винаги тествам за скорбяла(слагат я  в Данон)-нишесте. Йода става лилав ако има нишесте в млякото иначе си е жълт или кафяв. Мляко,което има нишесте не подквасва хубаво натуралното мляко.
Освен това тук четох за всякъкви предположения за маслеността на различните видове млека. Процента на маслеността зависи от самото животно и от фуража ,който консумира. За това, ако ви се е случило да си вземете мляко от село след като животните не са били на паша и стопанина ги е хранил с концентриран (зърно)фураж повече ,отколкото груб(слама ) фураж, млякото ще е с висока масленост. Също е от значение и в какъв период на лактация е животното. Млякото е най -гъсто скоро след раждането, не говоря за коластрата, и периода преди пресушаването(спирането на доенето).
Да имат да вземат тези дето твърдят ,че биволското било 4% масленост. Те чували ли са ,че него "с нож можеш да го режеш" ? Аз си го обожавам. То е много по-добро от кравето мляко. Ако ви е силно може да го разреждате или да обезмаслявате.
Проверявала съм за нишесте мляко Роса, Данон и Мистър Пикс и имаха. Често евтините млека нямат нишесте.

# 39
  • Мнения: 2 274
   Аз като си ходя в Силистра само Роса си купувам! Домашното прясномляко се подквасва страхотно, а и няма консерванти, защото един ден да остане извън хладилника и започва да "реже"! Мен лично много ми харесва! Впечатленията ми са от миналото лято, щото аз рядко си ходя! Преди си беше редичко и ме учудва, че има нишасте! Ама знам ли какво са го направили за 1 година! newsm78

# 40
  • Мнения: 498
Това мляко Верея е повече от отвратително Sick пълно е с нишестета и подобни боклуци
аз купувам елена и медея Peace

# 41
  • Мнения: 1 756
Нямам отзиви за Верея ама знам за Данон че става.
ДОКОЛКОТО ЗНАМ ДАНОН Е ПЪЛНО С НИШЕСТЕ И КОНСЕРВАНТИ И МАЙ НЕ Е МНОГО ЗА БЕБЕТА

# 42
  • Мнения: 3 042
Това мляко Верея е повече от отвратително Sick пълно е с нишестета и подобни боклуци
аз купувам елена и медея Peace


 Naughty Във Вереята определено няма нишесте, а боклуци още не съм намирала. Grinning Mr. Green

А млякото Елена изобщо не може да се разбърка, за да стане гладко. Стои на бучки. Sick

# 43
  • Мнения: 1 756
Това мляко Верея е повече от отвратително Sick пълно е с нишестета и подобни боклуци
аз купувам елена и медея Peace


 Naughty Във Вереята определено няма нишесте, а боклуци още не съм намирала. Grinning Mr. Green


пове4е и на мен ми харесва Верея Hug

# 44
  • Мнения: 498
 истинското мляко  стои винаги на  малки бучки и не може да стане гладко Mr. Green

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 21:32 от be4ka

Общи условия

Активация на акаунт