Автосервиз за "женски" коли...

  • 11 279
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 505
ползвам официалния сервиз на вносителя или сервиз, който е специализиран за съответната марка кола. не съм имала проблеми. попълват сервизна книжка, казват кога пак трябва да се дойде за профилактика на колата, звъня им за всякакви проблеми.
за каква кола става дума?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
ползвам официалния сервиз на вносителя или сервиз, който е специализиран за съответната марка кола. не съм имала проблеми. попълват сервизна книжка, казват кога пак трябва да се дойде за профилактика на колата, звъня им за всякакви проблеми.
за каква кола става дума?
О, мерси, мерси. Предната ми кола (разбирай до преди 6 месеца) беше едно 17 годишно Рено. Единия оторизиран сервиз за Пловдив е Омникар, не ща да ги виждам или чувам повече. Отвратителни. И те ни познават, мъжът ми пусна оплакване.

# 17
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Аз си имам близък монтьор.Има си малък сервиз в който само той работи.Разбира си от работата и не лъже.Не се е налагало да ползвам пътна помощ,защото джипаката е нова,но на сестра ми редовно откликва на позвъняванията и ходи директно там където я е оставила колата.На прегледи той ми кара колата.Поддържа си я само и единствено той.Когато се налага само му давам ключа и той се оправя.Близко до нас е и затова сам ходи да си я взима от гаража и след като приключи ми връща обратно.Но за мен най важното е,че човека си разбира от работата.

# 18
  • Мнения: 693
Темата не е да се похвалиш, а да кажеш къде е този сервиз.

# 19
  • Мнения: X
редовно откликва на позвъняванията и ходи директно там където я е оставила колата.
Предполагам има най-малко платформа, с която денонощно откликва.  Wink
За репатрирането не Ви ли начислява суми?
За Варна в рамките на града е 35-50лв.
Не се е налагало да ползвам пътна помощ,защото джипаката е нова,
С "прекрасното гориво", което се продава на бензиностанциите не се гарантира не аварирането на МПС-то.
Според марката на автомобила почвате да четете форум и ще разберете кой е надежден майстор/сервиз.
УСПЕХ!

# 20
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 358
Как да се каже просто така сервиз....нали ще е реклама!?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Как да се каже просто така сервиз....нали ще е реклама!?
Малко ли неща конкретно се рекламират тук, във форума. Като почнем от бебешки шишета минем през домакинска техника и стигнем до хотели.

# 22
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 358
Да, права си и това е така!

# 23
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
В Редута е сервиза......ммм силно казано сервиз,защото не е огромен и лъскав.В случая човека който работи е читав.

# 24
# 25
  • Мнения: 33
Здравейте,

Знам такъв сервиз с много точен майстор, но е извън София, на около 60км. от София.

# 26
  • Мнения: X
ползвам официалния сервиз на вносителя или сервиз, който е специализиран за съответната марка кола. не съм имала проблеми. попълват сервизна книжка, казват кога пак трябва да се дойде за профилактика на колата, звъня им за всякакви проблеми.
за каква кола става дума?

Не препоръчвам на никой да ползва официалните сервизи на нито една марка. Особено кофти е положението в Силвър Стар(мерцедес).

Първо в официалните сервизи вземат много повече за труд. Второ ако ви кажа в на колко марки сервизите масово не сменят маслото, когато уж трябва да са го сменили и правят какви ли не други мошенгии.. Дълго време за старата кола си купувах масло от един образ, който работеше в БМВ Grinning Също майсторите в официалните сервизи се крият зад марката и не застават отговорно с името си.

Сега да отворя скоба, че има страшно много скапани неофициални сервизи и майстори. Някои са мошенници, други са просто некадърни, а трети и двете.

Аз лично съм си намерил много добър майстор в Овча Купел и само той ми бара мерцедеса. Освен, че е адски добър и за него няма проблем, който не може да реши(или да знае къде да ти закара колата да го решат) смея да твърдя, че е доста съвестен и не съм го хванал досега да правих схеми. Разбира се следя му работата изкъсо и малко или много съм технически подготвен и си говоря с него на друг език от повечето му клиенти. С 300 зора го накарах да ми открехне даже някои тайни от занаята си. След всяко посещение винаги му оставям 20-30лв отгоре, защото е доста трудно човек да се вреди при него. Но ако някой мой близък има много сериозен или скъп проблем го пращам там.

# 27
  • Мнения: X
Идеята ми е да споделите място, на което се грижат за колата ви така, както тя и вие заслужавате, като всичко това е на прилична цена.

Случвало ми се е да закъсам с колата.... Нещо в нея започва да трака, лампичките на таблото светват, воланът блокира и колата спира на някое неподходящо място в час пик или на оживено кръстовище. Търся сервиз, на който мога да се обадя в такава ситуация, за да реагират възможно най-бързо, като изпратят някой да вземе колата например.
Друга възможна ситуация е, когато просто искам да пътувам някъде и отивам в сервиза, за да проверят дали всичко е наред за предстоящото пътуване, което ще е много, много километри...
Или пък фаровете не светят, прозорците не се отварят, нещо трака отзад и във всяка от тези ситуации, аз да знам точното място, на което мога да отида, за да ми решат проблема бързо, адекватно и на прилична цена. Още по-добре ще бъде, ако на същото това място сключват застраховки, правят текущи технически прегледи, сменят масло...

Сигурно има жени, които с лекота се справят с организацията по обслужването на колите си... Е, аз не съм от тях, затова ми трябва майстор и сервиз, които наистина да ми помагат, за да се чувствам спокойна. Това е. Simple Smile

Извинявай, ако си споменала, но не прочетох какъв е автомобила ти. Ако караш сравнително нов или висок клас автомобил е хубаво да се насочиш към човек, който има достатъчно опит с конкретния модел, двигатели и т.н.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Пич, стига простотии. Някои караме чисто нови коли и за да ни важи гаранцията се ИЗИСКВА да ходим във фирмения сервиз на съответната марка.

Да не ти е кисело гроздето, а?

А за останалите - дами, ако се съмнявате дали са ви сменили маслото - извадете щеката. Новото масло на бензиновите коли е бистро. Ако е дизел... е те потъмняват по-бързо, ама все пак веднага след сервиза още не е потъмняло, след седмица вече е късно.

Да подчертая - далеч съм от мисълта, че всички официални и оторизирани сервизи са супер. Лично аз имам сервизи от които съм недоволна и други от които съм доволна. В Пловдив съм доволна от Опел Стефанов - не карам Опел, водех си възстаричкия Еспейс там. Недоволна съм от Омникар - за същия Еспейс.

Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 20:52 от Янтра

# 29
  • Мнения: X
Точно това е проблема и с чисто новите коли и затова е в пъти по-добре да се вземе 3-4 годишна. Хем цената й е паднала значително, хем не си задължен да я обслужваш в оригиналния сервиз ако са минали километрите на гаранцията.

Ако си мислиш, че нещо от това което казах за официалните сервизи са глупости, значи изобщо не познаваш нещата от вътре.

Пак да кажа - и другите сервизи правят такива простотии, но тях повече ги е страх за името си.

Общи условия

Активация на акаунт