Нарушаване на учебния процес заради ски училище

  • 14 569
  • 195
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 177
Здравейте. Имам едно питане.

В училището на дъщеря ми, която е първи клас, се оказа, че оферта за ски-училище е по-важна от редовния учебен процес. Цяла седмица ще разнасят децата нагоре-надолу по Витоша, а тези, които не са се записали, ще трябва да учат в сборни класове, като през тази седмица нов материал няма да се взима! Не знам това дали е масова практика, но някак си ми се струва нередно. От една страна, цената на ски-училището е толкова надута, че ще ми излезе далеч по-евтино да отидем цялото семейство на ски в 4-звезден хотел някъде из зимните курорти, а от друга ни работят чрез децата. Ужасно непочтено и некоректно! Имате ли опит с подобен казус?

Последна редакция: ср, 15 фев 2017, 09:34 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 11 987
Здравейте. Имам едно питане.

В училището на дъщеря ми, която е първи клас, се оказа, че оферта за ски-училище е по-важна от редовния учебен процес. Цяла седмица ще разнасят децата нагоре-надолу по Витоша, а тези, които не са се записали, ще трябва да учат в сборни класове, като през тази седмица нов материал няма да се взима! Не знам това дали е масова практика, но някак си ми се струва нередно. От една страна, цената на ски-училището е толкова надута, че ще ми излезе далеч по-евтино да отидем цялото семейство на ски в 4-звезден хотел някъде из зимните курорти, а от друга ни работят чрез децата. Ужасно непочтено и некоректно! Имате ли опит с подобен казус?

Някой май не е наясно с цените.
За мен няма нищо лошо в ски училището. И без това децата се товарят с излишни глупости, нека имат време за разтоварване. А и е вид team building.

# 2
  • Мнения: 8 239
Според мен , кога ще се организира ски училището зависи от ръководството на училището.
Личното ми мнение, че е по-добре това да се случва в учебно време.
Повечето частни училища предлагат вариантите бяло, зелено и синьо училище.
Естествено, че няма как да организират учебни часове за 3-4 останали в клас деца.

Каква цена са ви оферирали за ски училище , защото не мога да си представя , че ще ви излезе като сума за цялото семейство. Моето е ходило на Витоша на ски училище за седмица на цена около 400 лева. Това е цена с транспорт , храна , ски учител и екипировка.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
И аз съм "за" ски училище. Хем моите деца нямат нужда, те карат достатъчно ски. И на "зелено" ги пускам. 2-ри и 4-ти клас, не е да съм далече от темата, а наесен пускам трети първокласник.

А за 400лв не може да отидете цялото семейство за 5 дни и да карате ски, само наема на екипировка и лифт картата е повече. Да не говорим, че ски учител почва от 40лв на час.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 177
Ами работата е там, че не са 3-4 останали деца в класа, а 3-4 записали се. Но учебният процес се стопира, независимо от бройката.
Наясно съм с цените, разбира се. Обявената цена е безумна.
Искате да кажете, че ски-училището е по-важно от училището?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Искате да кажете, че ски-училището е по-важно от училището?
Не по-важно, но също толкова важно. Първи клас все пак, не е толкова строго.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 8 936
И моите ходят на ски-училище, само че не на Витоша, а някъде. За 5 дни, с всичко включено (и екипировка) - 380 лв. на дете.
Който иска - ходи, който не иска - си ходи на училище.
Както и да го смятам, няма начин да ми излезе по-евтино от това.
И, както казва змия, малко общуване в извън училищна среда е полезно. Учат се на самостоятелност и пр.

ПП: Големият ми син е седми клас и взех че му пуснах 5 дни почивка. Не всичко важно в тоя живот е свързано с класната стая.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 987
Ами работата е там, че не са 3-4 останали деца в класа, а 3-4 записали се. Но учебният процес се стопира, независимо от бройката.
Наясно съм с цените, разбира се. Обявената цена е безумна.
Искате да кажете, че ски-училището е по-важно от училището?

каква е обявената цена?

# 8
  • Мнения: 8 239
Искате да кажете, че ски-училището е по-важно от училището?
Не по-важно, но също толкова важно. Първи клас все пак, не е толкова строго.

Абсолютно съм съгласна. Ски училището е също толкова важно.

# 9
  • Мнения: 46 511
Според Наредбата, която урежда тези мероприятия, може.
Личното ми мнение, предвид това как са им наблъскали учебния материал и все не остава време за упражнения и затвърждаване, намирам за неуместно провеждането на ски училище в учебно време.
Дъщеря ми не обича зимата и се записа насила, за да не ходи на училище. За мен това е извиване на ръце, един обича ски, друг плуване, трети друго. Защо изборът е само м/у ски и учене?
За щастие не покриха минимума бройки и пропадна, ще ходят направо на зелено.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Искате да кажете, че ски-училището е по-важно от училището?
Не по-важно, но също толкова важно. Първи клас все пак, не е толкова строго.

Абсолютно съм съгласна. Ски училището е също толкова важно.
За отбелязване - друго щях да казвам ако беше седми или дванайсти клас Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 2 177
600 лв. за 4 часа на ден, като в цената влиза транспорт, учител и оборудване.
Картите за влека не влизат, храна също.

 

# 12
  • Мнения: 46 511
А спането?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 446
Ако само по 3-4 деца от клас са се записали, едва ли ще са сборни класове  Peace
Колкото до това, че няма да взимат нов материал - учителите със сигурност са взели тези прекъсвания под внимание, когато са правили учебния план. През пролетта вероятно и зелено училище ще има.

Синът ми не ходи на ски лагери, но другата седмица ще е на едноседмичен футболен такъв. Не мисля, че е голяма драма да пропусне няколко дни училище.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 177
Няма спане. Водят ги и ги връщат всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт