Мнение за болница "Здравето"

  • 11 436
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте Мами и всички заинтересовани по темата детско здраве!

Пускам нова тема и искам да споделя лично преживяване, с което да изразя и мнението си за болница "Здравето", филиал в кв. Овча Купел, ул. Маестро Кънев.

Преди седмици, в неработен ден заведох малката си дъщеричка (2 мес) да й преслушат гърдите, тъй като от 4-5 дни беше с хрема и влажна кашлица. Три дни преди това нашия педиатър ни прегледа и преслуша, успокой ме, че гърдите са чисти, но знам, че при малките нещата се усложняват много бързо и за мое спокойствие реших да ни видят контролно в събота.
Прегледа ни д-р Й. Георгиев и още в първите 2-3 мин от поставяне на слушалките заключи, че чува нещо. Продължи да преслушва, обърна и гръбчето и заключи, че най-вероятно сме с бронхиолит, още не е станало бронхит, че при толкова малко бебе той лично не би рискувал с домашно лечение, че няма да се справим и веднага трябва да ни приемат в болница. Съобщи ми как ще я поставят на вентолин, ако се наложи инжекции урбазон и не знам още какво?!?! Настоявайки да ни пусне лист за хоспитализация му казах ок, но че първо ще го обсъдим със съпруга ми и с личната ни педиатърка.
Излязохме и от там директно в медицинския център, който е дежурен в неработни за нашия педи дни. Имаше доста внимателен и обстоен преглед и след неколкократно питане, като идиот, от моя страна дали всичко с гърдите е наред, ни изпратиха, че няма нищо - да лекуваме хремичката, кашлянето е от това и да следим за Т. Е, няколко дни следим Т - ок е, още в първия работен ден пак при педи да ни чуе гърдите - няма нищо! Оправихме се и от хремата няма и следа, а за фалшивата диагноза "бронхиолит" пък съвсем! Simple Smile

Питам Аз, дотук ли стигнахме, само и само да се усвояват пари (тук трябва да отбележа, че болничния престой е 100 лв на ден), да се отчита дейност сме готови да измислим диагноза на 2-месечно бебе???  newsm78 Жалък народ, жалки човеци!!!

Това е от мен, исках само да споделя за да знаете, че и това е възможно да се случи! А за тази болница, ясно е, че ме изгубиха като пациент = клиент завинаги!  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 709
И мен ме загубиха, по други причини, въпреки че схемата с "трябва да влезете в болница" също ми е ясна, т.к. не съм глуха или сляпа. Лично веднъж съм се водела хоспитализирана с детето и съм посещавала само за вливки. Кофти практики има бол в заведението, за съжалението, а там работят някои много добри педиатри и сестри.
Само за да сме коректни, болничният престой е безплатен за децата, Плаща се за придружител и 100 лв. е самостоятелната стая.

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 22:06 от Beeps

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте аз имам въпрос. Родих преди две седмици и при записване при педиатъра, ми даде един Ехо пакет за болница Здравето със 4 процедури който не били към здравната каса,но понеже било пакет е 130лв. Иначе е по 70;80 лв единия преглед. Не било задължително,но било препоръчително. Та въпроса ми е найстина ли не е по здравна каса или... Ехо Пакета включва ( Ехокардиография; Ехография на стави; Коремна ехография;Трансфонтанелна ехография. И също така да попитам имали значение на колко трябва да е малчо за да го водя на такива прегледи?

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте, следя форума редовно, но за първи път се включвам. Днес обаче няма как да остана безучастна, тъй като темата касае порочните медицински практики в България.
Днес, посетих Детска болница "Здравето" с две годишния си син, който се бори с гнойна ангина от няколко дни. По препоръка на педиатърката трябваше да отхвърлим съмнение за монунуклеоза. Попаднахме на една от дежурните педиатърки - др. Лилия Недялкова, тук е момента да кажа, че това е най-грубия педиатър, при който съм попадала. Разплака детето, накара му се как не трябва да пипа нищо в кабинета, защото ще го накара да плаща и след 5-минутен преглед заяви, че ни приема в отделението. Категорично отказах. Поисках да се направят изследванията, за които сме отишли и приключих темата с приема в отделението. Настоя да се направи рентген на бял дроб, тъй като според нея детето е с пневмония. Съгласих се, в крайна сметка е педиатър и е там, за да помага. Направихме рентген, след 5 минути  графията беше разчетена. Рентгенолога излезе, подаде два листа и посочи къде да се подпиша, обяснение никакво. Попитах какво е видял. Пневмония, каза. Подаде диска с документите и тръгна. Аз, като един Тома Неверни си грабнах детето и хукнах към Токуда. Прегледа ни пулмолог, разгледа диска с графията и каза, че не открива клинична картина на пневмония. Разказах случая на нашата педиатърка, тя ми посочи още доста случаи на пациенти, които са минали през същото. Изводи няма да правя, оставям ги на вас. Това, което мога да кажа е: НЕ ВОДЕТЕ ДЕЦАТА СИ В ТАЗИ ПСЕВДО БОЛНИЦА!!!

# 4
  • Мнения: 2
Здравейте, следя форума редовно, но за първи път се включвам. Днес обаче няма как да остана безучастна, тъй като темата касае порочните медицински практики в България.
Днес, посетих Детска болница "Здравето" с две годишния си син, който се бори с гнойна ангина от няколко дни. По препоръка на педиатърката трябваше да отхвърлим съмнение за монунуклеоза. Попаднахме на една от дежурните педиатърки - др. Лилия Недялкова, тук е момента да кажа, че това е най-грубия педиатър, при който съм попадала. Разплака детето, накара му се как не трябва да пипа нищо в кабинета, защото ще го накара да плаща и след 5-минутен преглед заяви, че ни приема в отделението. Категорично отказах. Поисках да се направят изследванията, за които сме отишли и приключих темата с приема в отделението. Настоя да се направи рентген на бял дроб, тъй като според нея детето е с пневмония. Съгласих се, в крайна сметка е педиатър и е там, за да помага. Направихме рентген, след 5 минути  графията беше разчетена. Рентгенолога излезе, подаде два листа и посочи къде да се подпиша, обяснение никакво. Попитах какво е видял. Пневмония, каза. Подаде диска с документите и тръгна. Аз, като един Тома Неверни си грабнах детето и хукнах към Токуда. Прегледа ни пулмолог, разгледа диска с графията и каза, че не открива клинична картина на пневмония. Разказах случая на нашата педиатърка, тя ми посочи още доста случаи на пациенти, които са минали през същото. Изводи няма да правя, оставям ги на вас. Това, което мога да кажа е: НЕ ВОДЕТЕ ДЕЦАТА СИ В ТАЗИ ПСЕВДО БОЛНИЦА!!!

Относно д-р Лилия Недялкова( много рязка и не толкова любезна), преди половин година и ние имахме неприятен опит. След оплакване от хрема и лека кашлица, изписа антибиотични капки като предупредихме, че наскоро преди това детето боледува и е взимал антибиотични капки без особен резултат. И след една седмица лекуване с новите антибиотични капки нямаше никакъв резултат. След това в същата клиника д-р Аройо (в пъти по-мила и подробна в диагнозата) каза, че детето е развило резистентност към капките и че е много опасно да се пренасищане с такива лекарства и предписа друго лечение.

Общи условия

Активация на акаунт