На море в Турция - тема 47

  • 233 034
  • 823
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 146
Здравейте  Grinning

Дойде време пак да се оглеждам за лятната почивка. Миналата година си отменихме резервацията, защото се наложи да оперират ММ от херния и нямаше как да пътуваме... Този път ще е по-скоро в последния момент, търсим нещо за началото на Юли със самолет. Разгледах няколко хотела набързо и гледам, че хвалите KAMELYA FULYA. Държим на хубав плаж и да има забавления за детето. Някой който е ходил ако може да сподели за допълнителното легло в стаята, удобно ли е, ще може ли да се долепи до спалнята? И има ли кафе еспресо Simple Smile ? Също и в стаите дали има влага/мухъл(до сега не ми се е случвало в хотел в Турция да има, но да си попитам...), че миналата година бяхме на Дюни и детето разви доста сериозен ларингит от влагата в стаята, даже в болница лежахме...

Приемам и други предложения, бюджета е около 3000лв за двама възрастни и дете на 4г.

# 436
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
В  KAMELYA FULYA плажа е страхотен широк  ,ситен пясък много шезлонги с тенти отгоре морето плавно става дълбоко.Забавления има много за деца .В стаите поне аз не видях мухал много са големи и модерно обзаведени.Кафе еспресо имаше на всеки бар го правят с големи кафе машини .Много странно ме гледаха когато си поръчвах. Не се заплаща.Явно не са свикнали да го правят а и се наблягаше най-много на турско ,нес и чай.А в сладкарницата приготвят макиато,капучино ,лате и айс кафе.

# 437
  • Мнения: 146
slavei4e, благодаря за инфото  Hug
За тях не е типично да пият еспресо и затова се учудват, като съм в Турция ако няма еспресо в хотела си карам на турски чай, кафето от машините на Нескафе не го харесвам...

# 438
  • Мнения: 354
Еспресо и ние сме пили, но тяхното няма нищо общо с нашето. Честно да ви кажа аз харесах и турското кафе!
А що се отнася до леглото- ние също бяхме 2+1 и за детето бяха предвидили допълнително легло  точно прикрепено към нашата спалня.  Peace Влага не е имало, поне аз не съм забелязала никъде!

# 439
  • Мнения: 146
dalilaangelHug

А колко време приблизително е трансфера от летището до Сиде, пътя как е, има ли завои?

# 440
  • Мнения: 354
dalilaangelHug

А колко време приблизително е трансфера от летището до Сиде, пътя как е, има ли завои?

Не мога да ти помогна, ние бяхме с автобусна програма. Нямали сме никакъв проблем с детето- 3 год. Заспа в 10 вечерта и се събуди сутринта малко преди да пристигнем в хотела. Но на мен доста зле ми се отрази това пътуване- изобщо не съм мигнала.

# 441
  • Мнения: 7 605
dalilaangelHug

А колко време приблизително е трансфера от летището до Сиде, пътя как е, има ли завои?

Пътят от летището до Сиде е идеален, няма завои. Трансферът е един час ако е директен, ако преди вашия спирате на други хотели, съответно се удължава.  Peace

# 442
  • Мнения: 146
Ние преди сме пътували с автобус до Кушадасъ, бяхме без дете, горе-долу се издържа някак. Ходили сме и със самолет, но бяхме в района на Кемер и нямам спомен какъв е бил пътя... Като се роди детето пътувахме 2г с колата, правихме междинна нощувка в Чанаккале. Сега е на 4г и е доста палав  Grinning , не ми се иска с колата пак, ще подивее вътре толкова много часове... А и съм му обещала да се вози на самолет Simple Smile

Tatjana, благодаря  Hug

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Tatjana с коя агенция е най-добре да се резервират почивки от Германия за Турция?

# 444
  • Мнения: 7 605
Tatjana с коя агенция е най-добре да се резервират почивки от Германия за Турция?

Агенция или туроператор?

# 445
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
И двете.

# 446
  • Мнения: 69
Здравейте,избрали сме си Lonicera Resort.
Може ли информация за хотела ,който скоро е бил там.
Какви други развлечения и разходки може да се направят,допълнителни ескурзии.
Има ли маршрутни таксита до Анталия-през колко време са и на каква цена.
Защото разбирате не може само плаж и ядене.
Бихте ли споделели и впечатление от автобусите на Ориент 99.
Досега с тях не сме пътували.

Благодаря предварително.
Simple Smile

# 447
  • Мнения: 1 286
Днес си тръгваме от Лонисера, утре ще пиша по- подробно, но от сега да ви кажа- ще си изкарате страхотно!

# 448
  • Мнения: 7 605

Агенции има над път и под път, те са хиляди!
Туроператор: Лично ние винаги залагаме на ТУИ, които са понякога по-скъпи, обаче коректни и може да се разчита на тях.
Имай предвид, че почивките от немски ТО са само за живущи в Германия. Ако живееш в БГ и резервираш хотел от немски ТО, хотелът може да ти откаже настаняването или да поиска доплащане.

# 449
  • Мнения: 112
Здравейте, може ли някой да сподели, ако сам е организирал екскурзия до Ефес и/ или Памуккале. Ще бъдем на 7 км. от Кушадасъ. Екскурзиите организирани от хотела ми се виждат скъпи- 43 евро за възрастен и 30 евро за дете.

Общи условия

Активация на акаунт