Резултати от микробиология

  • 4 153
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте,
Моля, ако някой може, разбира или е имал подобна съдба, да ми помогне с разчането на резултати втората ми микробиологията.
Вече ме страх от повечето гинеколози и техните антибиотици, изписани за щяло и нещяло.
Резултатите от първата ми микробиология бяха:

Изолирани микроорганизми:
1. 1.alpha Streptococcus - нормална флора
2. Candida /-/ отрицателен

Епителни клетки , единични лактобацили ,значително левкоцити и бактерии - микроскопски данни за анаеробна инфекция.

След тези резултати, гинеколога ми изписа вагинално приемане на Флажил /метронидазол-ужасен антибиотик, който аз приемах само 7 дни/  и след това Вагизан/пробиотик/.

След това пак си направих микробиология и резултатите са следните:

Изолирани микроорганизми:
1. 1.alpha Streptococcus - нормална флора
2. 2.единични колонии Staphylococcus epidermidis-нормална флора
3. Candida /-/ отрицателен.
Епителни клетки , значително левкоцити , лактобацили в норма,частична цитолиза.


 Simple Smile Simple Smile Предварително благодаря за отзивите,

Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 11:15 от the_butterfly

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Първото изследване показва, че си имала анаеробна инфекция. Разбутана ти е била микрофлората  - причини много. Изписали са ти медикаменти за регулирането и после пише, че резултата е чист. Тоест няма ти нищо. Спкойно. Може профилактично да правиш някакви курсове с пробиотик, за да поддържаш баланса. Simple Smile

# 2
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
На вторите изглеждат в норма нещата, макар левкоцитите да показват инфекция или минала такава, предвид първите резултати. Цитолизата не съм наясно дали се отнася за левкоцитни, или бактериални клетки, или и двете и като се замисля, едва ли има начин да се разбере, но означава, че има остатъци от умрели клетки, което, според моята логика, показва, че бактериите в повече са избити, а това е ок.
Все пак е хубаво и лекар да се произнесе.  Peace Може да продължите пробиотика още малко, за да е сигурно. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 88
Първото изследване показва, че си имала анаеробна инфекция. Разбутана ти е била микрофлората  - причини много. Изписали са ти медикаменти за регулирането и после пише, че резултата е чист. Тоест няма ти нищо. Спкойно. Може профилактично да правиш някакви курсове с пробиотик, за да поддържаш баланса. Simple Smile

Много благодаря, макар, че ме притеснява факта, че тези Staphylococcus epidermidis ги нямаше в първата МБ.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Пише, че е нормална микрофлора. В една и съща лаборатория ли са правени изследванията?

# 5
  • Мнения: 88
Да, в една и съща.

# 6
  • Мнения: 88
На вторите изглеждат в норма нещата, макар левкоцитите да показват инфекция или минала такава, предвид първите резултати. Цитолизата не съм наясно дали се отнася за левкоцитни, или бактериални клетки, или и двете и като се замисля, едва ли има начин да се разбере, но означава, че има остатъци от умрели клетки, което, според моята логика, показва, че бактериите в повече са избити, а това е ок.
Все пак е хубаво и лекар да се произнесе.  Peace Може да продължите пробиотика още малко, за да е сигурно. Simple Smile

Simple Smile Благодаря Ви. А какъв "жив" пробиотик бихте ми препоръчали?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Аха. Ами все пак ние тук не сме лекари. Хубаво е да отидеш пак. Ако на този гинеколог нямаш доверие потърси друго мнение. Но съдейки по моя опит, съвсем адекватно лечение ти е изписал предвид тази инфекция и е хубаво, че се е сетил за пробиотик. Вече той ще прецени дали да продължи с още нещо като свещички, които локално да слагаш да оправят микрофлората и това е. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 991
Стафилококи единични колонии??? Значи ги има, но нормална флора? Записвам се да следа, мнение нямам.

# 9
  • Мнения: 88
Аха. Ами все пак ние тук не сме лекари. Хубаво е да отидеш пак. Ако на този гинеколог нямаш доверие потърси друго мнение. Но съдейки по моя опит, съвсем адекватно лечение ти е изписал предвид тази инфекция и е хубаво, че се е сетил за пробиотик. Вече той ще прецени дали да продължи с още нещо като свещички, които локално да слагаш да оправят микрофлората и това е. Simple Smile

Даа, много благодаря.
След като ми го изписа, дори не ми каза, че е антибиотик. На втория ден след като започнах да го приемам се разрових в нета. В няколко медицински чуждестранни сайтове пише, че приемането вагинално на този антибиотик е 5 дни. В БГ листовката пише 7дни, а при наличие на  "Вагинит причинен от Trichomonas vaginalis". Звъннах й да я питам и тя директно без да пита "какво, що?" ми каза, че трябва да го приемам 10 дни.
Просто вече ме е страх да ходя при некомпетентни лекари, които разчиатат на старите си знания отпреди 20-50год.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Аз също съм ползвала флажил и глобули и перорално. Не помня обаче колко време. Покрай всичките ми проблеми, които съм имала АБ се пие средно 7 дни, защото бактериите са проклето нещо. Може и по-кратко зависи от силата на АБ и количеството налични бактерии. Това, което знам отята лекарка е,че щом не са на степен положението не е толкова зле. Но е нормално да си наплашена, защото много обичат директно да пишат АБ и толкоз.

# 11
  • Мнения: 1 894
Аха. Ами все пак ние тук не сме лекари. Хубаво е да отидеш пак. Ако на този гинеколог нямаш доверие потърси друго мнение. Но съдейки по моя опит, съвсем адекватно лечение ти е изписал предвид тази инфекция и е хубаво, че се е сетил за пробиотик. Вече той ще прецени дали да продължи с още нещо като свещички, които локално да слагаш да оправят микрофлората и това е. Simple Smile

Даа, много благодаря.
След като ми го изписа, дори не ми каза, че е антибиотик. На втория ден след като започнах да го приемам се разрових в нета. В няколко медицински чуждестранни сайтове пише, че приемането вагинално на този антибиотик е 5 дни. В БГ листовката пише 7дни, а при наличие на  "Вагинит причинен от Trichomonas vaginalis". Звъннах й да я питам и тя директно без да пита "какво, що?" ми каза, че трябва да го приемам 10 дни.
Просто вече ме е страх да ходя при некомпетентни лекари, които разчиатат на старите си знания отпреди 20-50год.

правилно ти е казала. В случая ти си по-некомпетентна. Виж, че са ти останали единични колонии от бактерии, които отново могат да се разможат до инфекция. Освен, ако не си се заразила междувременно отново, защото пърия път няма типизация на бактериите, така че може да е тая, може тази да е нова.

Срещала съм хора, които вярват, че ще си излекуват инфекциите със сода бикарбонат и сериозно опитват.  Sick

# 12
  • Мнения: 226
Може ли малко помощ и за моята?
Изолирани микроорганизми-не се изолира патогенна аеробни флора.
Микроскопски препарат:лактобацили-масово, епителни клетки-норма,левкоцити до 10 на поле,Candida единични на поле-не се доказва културелно.
Препоръки: ДНК анализ за хламидия, макоплазма,уреоплазма.
Изписано ми е Клион Д 100.

# 13
  • Мнения: 18
Момичета, пуснах си една микробиология, в която ясно пише че има възпалителен процес, но моя гинеколог каза че всичко е наред и да не се притеснявам. Какво бихте ме посъветвали вие?

Общи условия

Активация на акаунт