плащате ли си изследванията

  • 5 846
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 2 663
Цялата бременност си изкарах на платена консултация въпреки че съм здравноосигурена.А и понеже все исках да гледам как се развива бебето ходех доста често все на различни места,за които бях чувала добри отзиви.
На женска консултация се записах само заради болничните и не ходех там иначе даже и обменна карта нямах нито талон за хоспитализиране
А колко ми излезе...някъде около 1000лв може и повече

# 17
  • Мнения: 992
аз бях на платена консултация в тина киркова - 200 лв за цялата бременност за всички видове изследвания ехограф и каквото трябва още единственото за което дадох отделно ат тази сума пари е бхс в майчин дом 23 лв

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Платих си първите, просто защото нямаше направления тогава, края на януари. Платих си кръв и урина, защото не исках да чакам дакота се появят направленя, с тази здравна каса е доста тромавичко. Един път си платх урина, защото исках на момента да ми се направи изследване за белтък, бяха ми отекли кракаа доста, но от тогава не съм плащала. Плащам само на лабораторията п 2 лв, ако не се лъжа, иначе за изследванията, не! За БХС си платих и то си платих 45 лв, е тук съм се минала яко, но както и да е, не съжалявам. Плащах и за 3Д и 4Д видеозон, но то е защото сама пожелах да отида.

# 19
  • Мнения: 396
Платих си само изследването за кръвна група. Направиха ми го във 2-ра градска и стръваше 9 лв.

# 20
  • Мнения: 175
Изследването за кръвта и урината не съм плащала, но имаше микробиологични, които си плащах.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 260
Платих си кръвната група и Васермана.

# 22
  • Мнения: 201
Аз чак сега чувам, че кръвната група се поема от касата. Накараха ме да платя СПИН, Васерман, Австралийски антиген и кръвна група, като ми казаха, че по принцип струват 20 лв., но за бременни са с отстъпка - по 6 лв. всяко изследване. smile3555

# 23
  • Мнения: 316
Гледях скоро в някакво предаване по телевизията, че здравно осигурените бременни не трябва да плащат таксата от 1.60 лв. за посещение при лекар, защото здравната каса покривала и това  Thinking

# 24
  • Мнения: 5 500
Гледях скоро в някакво предаване по телевизията, че здравно осигурените бременни не трябва да плащат таксата от 1.60 лв. за посещение при лекар, защото здравната каса покривала и това  Thinking
Да, но при миналата ми бременност като си носих изследването в една лаборатория ме накараха да си я платя, тогава беше 1.10 лв.

# 25
  • Мнения: 5 103
Да плащах ги, но аз ходих в частен кабинет.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Платих си първото изследване за антитела-32лв и кръвна група-20 лв,да не говорим че си платих и двата ехографа в ДКЦто по 15 лв.

# 27
  • Мнения: 2 381
Да, плащах и аз кръвните изследвания и урина- по 2 лв

# 28
  • Мнения: 695
Ако питаш за тези по време на бременноста-не съм плащала нищо!Само за кръвната група си платих,но аз си отидох на такова място.
smile3521 и аз само тези за кръвната група си платих,но те май попринцип си се плащат newsm78

# 29
  • Мнения: 566
плащам всеки път за ехограф по 5 лв и за изследването на урина - 1.8.

Общи условия

Активация на акаунт