Парламентарни избори 2017

  • 124 397
  • 2 650
  •   1
Отговори
# 2 100
  • Мнения: 2 718
Имайте срама, гербоподдържници и не провеждайте обучение "Как да живеем като царе с 500 лева", поне докато не сте опитали лично тая методика

Диана, в това се крие красотата на капитализма - не всички взимат 500 лв. Wink
И не, хората не са еднакви и братя и нямат еднакви способности и възможности.
Нямам намерение да се срамувам, защото получавам повече от 500 лв. Peace
Получавай и разполагай с колкото си искаш- това не ти дава право да обясняваш на някого, че ако е достатъчно умен - 500 лева ще са му достатъчни. Това е просто липса на добър вкус при обикновено общуване и е висша наглост, когато е послание на управляващ или някой, който иска да докопа властта.

# 2 101
  • Мнения: 18 111
 делта, хващащ се за някакъв детайл* (пък и отоплителния сезон е 6 месеца, осевн това познавам хора, но коитоо целогодишно им се начислява данък от отоплението - а са си платили, всичик данъци, две три години ги няма в България, но Топлофикация, не отчита че са си платили и продължава с лихвите и им начислява сметки и потребление). Въпросът ми бе защо не смяташ разходите? Едно влизане в магазина ти е 20 лева.
едно сирене ти струав 5-6 лева - от най-некачествените, колокото да кажеш че е сиреен (аз ям по половин кило на ден - иначе оставам гладен)
данъците за ток, вода, и пр. базови нужди са огромни, като ги сравниш с месечната заплата на човека.
Имаш необходимост на всеки няколок месаца от нови дрехи - едни мъжки обувки са ти 50 лева минимум Една късо подстригване нула номер - поне 10 лева, а за жените предполагам че е повече, защото там има къдрене, миене и какво ли не.
Зъболекарят ти е ужасно скъп, лекарствата - също. При лекар като отидеш, ако си болен от нещо което не ти е по пътека, той не те лекува. дядо ми от тоав си отиде - пращат го за жлъчка, отварят го, виждат тумора и понеже не е по пътека - не оприраат, а още нямаше разсейки.
Накрако седин да смяташ разходите сериозно.
*пък и парното ти се изравнява целогодишно и накрая ти пристига сметак за цялата година - ти ли ще доплащаш или Топлофикация ке ти доплаща. в девет от десет случаи ще доплащаш ти, но ако Топлофикация ти дължи нещо тя не ти дава пари, а изравнява.ОСвен тоав ако тя ти дължи нещо може да се протоич във времето, а ако ти й дължиш нещо ще те погне веднага.

# 2 102
  • Мнения: 14 627
Като сложим по инициатива на герб и билет в София за една спирка-1,60лв.Къде отиде?А те ни казват:купете си карта!Ами да,да има за тях всеки месец сигурни няколко милиона лева от карти.

# 2 103
  • Мнения: 2 843
Полина Паунова:
"Баце можеше да спечели изборите с изказването на Нинова за демокрацията, която много ни взела. Само трябваше да не напомня за себе си до края на кампанията".

Същото може да се каже и за феновете на Баце тук: трайте си, така ще имате повече тежест; ако инцидентно се обаждате, мнението ви ще изглежда по-авторитетно и ще помогнете повече на любимата си партия (вижте Доган - мълчи, мълчи и току каже нещо, след което се превръща в турския Левски). А вие не спирате: евтини били билетите и винетките, животът у нас бил идилия, Баце бил симпатичен небрежняга - глупост след глупост.

# 2 104
  • Мнения: 232
Имайте срама, гербоподдържници и не провеждайте обучение "Как да живеем като царе с 500 лева", поне докато не сте опитали лично тая методика

Диана, в това се крие красотата на капитализма - не всички взимат 500 лв. Wink
И не, хората не са еднакви и братя и нямат еднакви способности и възможности.
Нямам намерение да се срамувам, защото получавам повече от 500 лв. Peace

Делта, съгласна съм с теб, че хората не са еднакви, но има и нещо друго. В големите и малките градове, за едни и същи (или подобни) работни места се плащат доста различни пари. И не можеш да направиш нищо, защото във всички други фирми, в съответния регион е така. Един мъж от форума , ме посъветва да напусна града си и да си намеря друга работа, там където плащат. Но това не става така: цяла България да се пренесе в София или другите големи градове. На мен лично приоритет ми е да си съм заедно със семейството. Но както е тръгнало, ще се принудят всички кадърни за нещо да отидат да слугуват в чужбина. По вина на капиталистите, защото както имахме "див комунизъм", така и сега имаме "див капитализъм". Трябва ни нещо нормално, което да ни повиши жизненият стандарт на всички българи, а не само на капиталистите.

# 2 105
  • Мнения: 18 111
 делта, тъпто е  че в нашага страна хората с по-високи възможности, получават по-ниско заплащане от тези с малки. Аз съм магистър, получавам 500 лева заплата. Чистачката, която не чисти, получава 460 лева заплата за 4-часов работен ден и отива да чисти на друг място за още 460 лева. Към всичок друго  освен работата която върша и е отговорна (и в затвора мога да вляза ако се издъня)- аз хамалувам а мноог често и чистя, което не ми влиза в длъжностната характеристика.
кажи сега, кой е по-квалифициран чистачката с 920 -те лева за 8 часов работен ден, или аз магистър с 500 лева?
така че изказнатия, че хората трябав да се оценяват по способностите и възможностите са несериозни.
А относно това трябав ли да се срамуваш от това колок пари взимаш - не, не трябав да се срамуваш, че имаш висок доход, но говориш много на ангро, раздаваш високи оценки, наглееш, както казваш на хора с ниски доходи, че е смешно, че не могат да си отделят 97 лева за винетка. за теб това може да е нищо, за мен и 15 лева за книга са много. Аз си броя всяко левче, защото често в края на месеца съм останал с четири-пет лева при сериозно икономисване - дори и от храна.
та ако обичаш по-леко със оценките, колко е евтина винетката за 97 лева.

само за сравнение годишната винетка в Румъния за автомобили е 28 евро, у нас е 97 лева, т.е. двойно на румънската
същевременно минималната заплата в румъния е 270 евро, а у нас  -210 евро.
несъпоставими неща.
И трето - В България няма нито една изцяло завършена магистрала NO Coment!

# 2 106
  • Мнения: 5 490
Имайте срама, гербоподдържници и не провеждайте обучение "Как да живеем като царе с 500 лева", поне докато не сте опитали лично тая методика

Диана, в това се крие красотата на капитализма - не всички взимат 500 лв. Wink
И не, хората не са еднакви и братя и нямат еднакви способности и възможности.
Нямам намерение да се срамувам, защото получавам повече от 500 лв. Peace

Делта, съгласна съм с теб, че хората не са еднакви, но има и нещо друго. В големите и малките градове, за едни и същи (или подобни) работни места се плащат доста различни пари. И не можеш да направиш нищо, защото във всички други фирми, в съответния регион е така. Един мъж от форума , ме посъветва да напусна града си и да си намеря друга работа, там където плащат. Но това не става така: цяла България да се пренесе в София или другите големи градове. На мен лично приоритет ми е да си съм заедно със семейството. Но както е тръгнало, ще се принудят всички кадърни за нещо да отидат да слугуват в чужбина. По вина на капиталистите, защото както имахме "див комунизъм", така и сега имаме "див капитализъм". Трябва ни нещо нормално, което да ни повиши жизненият стандарт на всички българи, а не само на капиталистите.

Цените в малките градове са по-ниски и животът там е по-евтин. Това го обсъждахме назад в темата, няма нужда да се въртим в кръг.

Някой много греши, ако смята, че прокламирам за ГЕРБ. Не се интересувам от това кой за кого иска да гласува. Аз си казвам мнението за живота в България от моята си камбанария. Имам право на това. Както имам право и да съм доволна или недоволна. Няма как само недоволни да пишат в темите, сори. И мигрантите са недоволни, какво сега, да ги оставим само тяхната дума ли да се чува? Когато ми се дават примери за живота в България, които са откровено заблуждаващи, имам право да изразя несъгласие. Няма да си замълча, защото не понасям да ме лъжат в очите.

(Аз не ползвам градският транспорт и цената му не ме интересува. Има много хора като мен - какво сега, да мрем ли? След като цената на градския транспорт не ме интересува, означава, че не съм недоволна от него, просто защото не го ползвам. Ползвам пътища и магистрали, а там ми харесва как се развиват нещата и смятам да подкрепя политическата сила, която работи в тази посока.)*

*За буквоядите - последният ми абзац е просто пример за това как един обикновен човек разсъждава за кого да гласува.

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 13:55 от DeltaAzimut

# 2 107
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Най-хубавото е, че дори ако герб с неистови усилия спечелят тези избори, това ще е последният им мандат и със сигурност няма да могат да го изкарат докрай. Mr. Green Герб вече са морално остаряла партия с одъртял лидер и се изчерпаха откъм идеи и възможности. Много вероятно е след година пак да сме в същото положение и да ни предстоят нови предсрочни избори.
На нас ни трябват нови политици с нови идеи като Борис Джонсън, Тереза Мей и Марин Льо Пен, които да защитават националните ни интереси в Евросъюза, а не като досегашните, които изпълняват безропотно всички прищевки на еврочиновниците.
 

# 2 108
  • Мнения: 2 465
Герб вече са морално остаряла партия с одъртял лидер и се изчерпаха откъм идеи и възможности.

 Joy Joy Joy

В такъв случай за БКП/БСП няма да говорим. Столетницата отдавна трябваше да се е пенсионирала, да не кажа друго.

# 2 109
  • Мнения: 2 843
...
На нас ни трябват нови политици с нови идеи като Борис Джонсън, Тереза Мей и Марин Льо Пен, които да защитават националните ни интереси в Евросъюза...

 ooooh!

Мислех, че писанията в темата чак такова дъно не могат да достигнат, ама ето, че можело...

# 2 110
  • Мнения: 14 627
Най-хубавото е, че дори ако герб с неистови усилия спечелят тези избори, това ще е последният им мандат и със сигурност няма да могат да го изкарат докрай. Mr. Green Герб вече са морално остаряла партия с одъртял лидер и се изчерпаха откъм идеи и възможности. Много вероятно е след година пак да сме в същото положение и да ни предстоят нови предсрочни избори.
На нас ни трябват нови политици с нови идеи като Борис Джонсън, Тереза Мей и Марин Льо Пен, които да защитават националните ни интереси в Евросъюза, а не като досегашните, които изпълняват безропотно всички прищевки на еврочиновниците.
 
Точно така!ЕС ни прибра,за да си изхвърли боклука тук и да има с кого да се оправдава,че им взима  помощите и изнемогват икономически. Mr. GreenМен не ме интересуват магистралите.Няма животоподържащи лекарства.Ще гласувам срещу тези,които ни докараха до това положение.
...
На нас ни трябват нови политици с нови идеи като Борис Джонсън, Тереза Мей и Марин Льо Пен, които да защитават националните ни интереси в Евросъюза...

 ooooh!

Мислех, че писанията в темата чак такова дъно не могат да достигнат, ама ето, че можело...
Защо,страните на горепосочените кандидати просперират ли в действителност,мирни и сигурни ли са?

# 2 111
  • Мнения: 18 111
и какво точно ти харесва в магистралите? ето това ми е мноог любопитно?
отсечката от Пловдив до морето която направихе първата година забравиха да сложат тоалетни;караш - ще се напикаеш с изивинение,  а няма къде да свиеш.
отделон - цепенето на магистралите
асфалта на сандански- Кулата се свлече три дни след откриването си
впрочем този лот - 4 - бе завършен с две години закъснение
Белокопитово имаше много негативин коментари, колок трудно е да направиш завой.
Тракия -  току завърши ремонта и платното е на вълни
ул. "витошка" само седмица след като я ремонтираха, плочките бяха в окаяно състояние
Околовръстното го ремонтират всяка година, тази година падна малок снежец - свлече се асфалта, полаган през октомври
долна диканя  - дупница я откриха  юли 2013 и точно след година имаше дупка със дължина 15 метра.
метрото като го строиха втория лъч - три пъти пропада .И триет пъти огромин дупки, поне на два метра дължина -  На хемус, на Черни Връх, точно на пощата и  малко по-нанатък
отелно за коридор номер 8 темта замря, а вече трябавше да е почти готов
За СТрума най-вероятно ще връщаме парите. много малок време остана, труден терен през Кресна, Бойко иска да дава и държавни гаранции - абсолютно забранено от ЕС-

гръцкият участък от От Тракия през 2012 година се е ремонтирал за трети път. как е направена подложката на трасето - от минна сгур - нямам думи.
можем да проверим колок пъти ще се наводин магистралата до 2020

За сравнение - иди в БЮРМ иил в Албания и гледай магистрали за чудо и приказ, строени по социализма от Тито и Енвер Ходжа. нищо общо с нашите.

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 12:58 от Джон Сняг

# 2 112
  • Мнения: 14 627
С вечните ремонти ми писна.Сега какво ще му ремонтират на пл.Славейков?Плочките са ок.Махат сергиите и прилежащите им кашони и готово.На бул.Княз Александър Дондуков за последно беше ремонтиран преди има няма 4-5год.!Сега пак,отново ремонт.

# 2 113
  • Мнения: 18 111
...
На нас ни трябват нови политици с нови идеи като Борис Джонсън, Тереза Мей и Марин Льо Пен, които да защитават националните ни интереси в Евросъюза...

 ooooh!

Мислех, че писанията в темата чак такова дъно не могат да достигнат, ама ето, че можело...
Борис джонсън не съм забелязал, да защитава нечии интереси освен своите, а Тереза мей е кукла на конци. Днеска е с едно мнение - утре с друго.
Марин льо Пен е по-особен случай, но и тя си има трески за дялане. Със сигурност е взимала пари от Путин, друг е въпросът, че се опъва на евро- бюрократите и печели симпатии (на мен поне ми е симпатична)
Трябват ни национално отговорин политици като Камерън или Орбан, но не виждам откъде ще ги изкопаем.

# 2 114
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Гоце вика:

"...Корнелия Нинова ми прилича на късния Жан Виденов по начин на изказ и поведение. Имам добра памет за процесите в лявото и тя ми напомня много на него.".

Явно доста ѝ е набрал. Тия двамата какво не можаха да разделят, та се смразиха така люто?

Общи условия

Активация на акаунт