МАЙско бебче в коремчето расте, скоро ще е около килце

  • 56 164
  • 745
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 581
Същата работа е и при мен. Майка ми само ох-ка и пъшка по телефона ще кажеш, че ще ходя да ме бият, а не да раждам. Сигурно й е два пъти по-напрегнато като знае какво ме очаква, ама така само допълнително ме стресира. А и другите дето ми пишат, за да ме проверят..обикновено са момичета, които не са раждали  Grinning Явно тези, които вече са минали по този път знаят какво е и не досаждат  Grinning Днес пускам последна пералня...не мога да повярвам, че съм на път да приключа с прането и гладенето. Crazy Хубава неделя на всички  Hug

# 646
  • Мнения: 227
Това пране няма край  Laughing
Вчера 4 часа съм гладила, а като се сетя колко бях ентусиазирана  hahaha След всяка дрешка се молех краят да идва по-бързо. Накрая даже не ми се вярваше, че купът с дрехи свърши. Останаха само чаршафчета и одеалце, което нищо не е.  Mr. Green

Момичета, радвайте се че ви звънят. Че май да не ви звънят и търсят е по-ужасно Sad

# 647
  • Мнения: 307
и аз преди малко прострях последната пералня, 3-4 дена не съм се спряла Simple Smile от утре ще гладя, да видим кооолко време ще отнеме Simple Smile  baby_neutral от няколко дни имам фалшиви контракции, така ми се стяга корема между 5 и 10 секунди, че чак ме облива гореща вълна и се побърквам..на ден по два пъти поне ми се случва, като единият е в банята ама го отдавам на топлата вода, че нали от горещата вода може да се получат контракции..аз не се къпя с гореща ама все пак сме към края, така че Simple Smile котката ми до преди няколко дни не й беше любопитно около кошарката, ама стана 3-4 вечери от скринчето скача в кошарата и понеже не съм махнала найлона на матрака още и шумоли като върви Simple Smile и като стана да я махна от там не мога да я видя в тъмното, че е цялата бяла и се слива с всичко  Joy

# 648
  • Мнения: 191
Момичета да ви питам за бебешките дрешки омекотител ползвате ли? Разбира се визирам такъв който е специално за бебче, аз изпрах с него и изгладих спалното бельо, обиколниците и одеалцата и спалното чувалче, ама за дрешките се чудя. От друга страна с него дрешките стават по-меки, пухкавки и лесни за гладене. И аз пера и гладя на почивки, успокоих се че поне на лекцията за грижите за малкия човек у дома Елена Василева каза че гладенето на дрешките не е задължително и е необходимо най-вече за да не са смачкани, а не да се дезинфекцират всеки път. Засега имам ентусиазъм, ама в някакъв момент като взема да издишам като виж наистина съм зарязала гладенето Joy.
 И понеже съм малко непросветена-има ли някакви специални ритуали в деня на изписването-кой от семейството какво прави , казва, подарява и т.н.к? Че моите родители като цяло не са традиционалисти и много много не са спазвали в годините разните му там обичаи за едно или друго, но тези на мм гледам държат на точката и запетайката та да подготвя нещата ако има такива, да не се изложим  Laughing

# 649
  • Мнения: 307
аз без омекотител изпрах всичко, поне за в началото ще е така, но пък използвах на Импресан дезинфектант за дрехи, има и дезинфектант с омекотител, който смятам да си купя по-натам, понеже няма мирис..изпрах със Сано Максима всичко, то той си ухаее доста силно  #Crazy

# 650
  • Мнения: 94
Момичета, довечера влизам в болницата, утре ще е големият ден. Хем се радвам, хем супер ми е нервно и притеснено, но се надявам, че всичко ще мине добре.

# 651
  • Мнения: 118
И аз на  няколки перални сложих Импресан. Отначало много се чудех,защото аромата му не е кой знай какъв...но след като пише на бебеешки дрехи Peace
А това със звъненето наистина е доста изнервящо. Но пък наистина няма да е приятно,и ако никой не се сещаа....
На мен доки ми каза,че няма да изкарам до май месец -10.05. Кааза,че сигурно ще е априлско,ноооо грам нищо не чувствам...нищо различно..нищо дискомфортно...свежа съм като репичка Joy  Макар чееее...то като дойдеее няма спиране хаха. Искам вече да минава всичко,чеее се изнервям...а и нека да не расте многооо много повече, достатъчна ми е 3 килограмово буба  hahaha
Теди,винаги като напишеш нещо специално
Ти и се шашкам...защотоо ти минеш ли....значи е дошъл и моя ред hahaha bouquet

# 652
  • Мнения: 581
demenzia, стискам палци и ти желая кураж. Ще мине всичко много бързо и ще си гушнеш бебенцето и ще забравиш всички притеснения.  Hug Моя юнак не се е разбързал да излиза..днес го поразходихме, ама за сега си кротува на топличко.

# 653
  • Мнения: 2 230
Момичета, довечера влизам в болницата, утре ще е големият ден. Хем се радвам, хем супер ми е нервно и притеснено, но се надявам, че всичко ще мине добре.
Спокойно скъпа, радвай се че всичко ще приключи и ще гушкаш бебе! Стискам палци!  Hug

# 654
  • Мнения: 227
Demenzia стискам палци всичко да мине безболезнено и бързо  Praynig  Не искам и да си представям какво ти е на сърчицето, такова вълнение!

Yasmina тая работа с гладенето не е от най-забавните  Joy  На мен чак ми се схвана гърба.  Успех!  Laughing

Guendolin аз прах без омекотител. Бочко течен ми бяха взели и се оказа доста сполучлив, меки са дрешките и лесно се изгладиха. Ароматът е приятен и ненатрапчив. Предполагам, че омекотител ще слагам по-натам, засега ще го пропусна. Относно изписването, на сестра ми два пъти сме правили и общо взето какво правехме - отивахме в родилното, носим съответно цветя и подаръчета за бебче, свекито и носеше питка (не знайно защо), правихме снимки с родата и отивахме у тях на обяд. Нещо по-специално, като ритуали не сме правили, а и не съм запозната да има такива. Във Вита няма зала за изписването, а го правели в стаята. Така че честно казано аз ще пропусна всякакви сбирки и тем подобни в този ден. ММ ще дойде да си ни прибере и това е. (Ако въобще е в БГ тогава  Grinning)
Хич не ми се занимава да посрещам гости и да им прислугвам 3 дена след раждането. Има време за сбирки Simple Smile

Rosegreen a по какво се разбира, дали раждането наближава? С моята докторка нищо не сме говорили на тази тема. Другата седмица мисля да повдигна въпроса, защото вече съм 36 г.с., а не сме обелили и дума за раждане и т.н. Все едно имам 3 месеца още  hahaha
Трябва да го видя този дезинфектант Импресан, за който говорите  newsm78  От къде го взимате?


# 655
  • Мнения: 191
demenzia стиснати палчета и от мен всичко да мине леко, безболезнено и скоро да гушкаш своето прекрасно бебче bouquet. Чакаме добрите новини! Наближава си началато на май и май май стартира бебевалежа в нашата тема .
От коя седмица започва аг-то да ви гледа за разкритие и ако се планира секцио също ли се прави? Ние с дребчо бяхме на доплер изминалата седмица и доки каза че в 35-тата вече е 3.200кг, та ако си дочака термина ще е над 4 кг бебешор и няма да има никакъв шанс да се мушне прем моя манекенски таз Joy Отделно и главичката си расте и се движи по размер с повече от 3 седмици напред та секциото ми е в почти в кърпа вързано, но в петък като отидох за ЖК във Вита се оказа че моята аг отсъства, а така и не са ми звъннали да предупредят да не се разкарвам и не можахме да обсъдим резултатите с нея  Sad
SilverR мерсинки за разясненията, сбирките и аз мисля да си ги спестя, то предполагам в онзи момент ще искам само да останем насаме с бебче и таткото и няма да ми е никак до хора и трапези.

# 656
  • Мнения: 118

Rosegreen a по какво се разбира, дали раждането наближава? С моята докторка нищо не сме говорили на тази тема. Другата седмица мисля да повдигна въпроса, защото вече съм 36 г.с., а не сме обелили и дума за раждане и т.н. Все едно имам 3 месеца още  hahaha
Трябва да го видя този дезинфектант Импресан, за който говорите  newsm78  От къде го взимате?



[/quote]
 Joy Нямам идея дали е вярно това... дали ще е скоро или не...или... просто така ми го каза...но то ще се чуеее... ако познае,ще го призная хахах
Инпресана мисля,че където има перилни препарати....навсякъде трябва да го има.

# 657
  • Мнения: 95
Guendolin, при мен от 36 г.с. ме гледат за разкритие. Тогава нямаше нищо, на последния преглед преди няколко дни ( в 37) ми каза, че ми се е изгладила шийката вече, но поне няма разкритие още.Иска да се пазя до 38-ма(тоест 3-4 дни още), че да постои повече бебо, че и от 8-ми месец съм с доста чести контракции и май му се излиза.

# 658
  • Мнения: X
Как ви гледат за разкритие? Мен преди две седмици ме гледаха с вагинален ехограф  Thinking И моето бейби няма намерения да излиза. В сряда влизам в 40-та  Tired  Искам да се почва, че да свършва, изнервено ми е.... Освен това си е наедрял доста и яко ме млати  Laughing

demenzia, не се притеснявай! Всичко ще бъде наред, ще видиш  Hug  Ще си гушкаш бебчето скоро, радвай се! Party ylinfant

# 659
  • Мнения: 169
Demenziа,успех и от мен!Чак не ми се вярва,че дойде време да раждаме...още не съм готова пдихически😊

Общи условия

Активация на акаунт