МАЙско бебче в коремчето расте, скоро ще е около килце

  • 56 128
  • 745
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 307
Момичета мерсинки за идеята, още в петък ще кацна след ЖК в H&M видях в сайта им че имат сутиени за кърмене по 2 бр за около 35-36 лв което ми се вижда добра цена, а и аз по принцип съм доволна от тяхното бельо. А за хората явно като видят бременни си умират да дават акъл или да се изказват "компетентно". Ако още някой ми каже "Спи сега, че нали знаеш после няма" ще започна на крещя. Да дойдат да пробват как се спи като ставаш през половин час нощно време да пишкаш, с едно не малко бебе с което се чудиш останаха ли пози за спане изобщо, в които таза ти не бива сплескван. И докато едни ме третират като своего рода болна,  други упорито се опитват пък да ме игнорират в градския транспорт, за да не ми отстъпят мястото което е за майки с деца и инвалиди. Не разбира се че някой ми е длъжен, ама винаги съм смятала че е проява на човещита да станеш на бременна, майка с детенце или човек с бастун или патерици, някак не ми е комфортно да си седя непукистки като гледам да ги блъскат и да знам че при едно по-рязко спиране на превозното средство може да пострадат.
Това за отстъпването на мястото и аз не мога да го проумея ама то си е до възпитание, аз лично също не мога да седя да гледам особено пък бременна жена как седи права, било то в градския транспорт или някъде, където има възможност да се седне...
По магазините и аз си слагам ръцете пред корема, че всеки минава както си знае, те да имат късмет да ме ударят, че тогава ще видят кон боб яде ли Simple Smile Simple Smile  #2gunfire #2gunfire

# 616
  • Мнения: 146
Аз отдавна не съм се возила в градския, но където и другаде да ида хората много се радват и се държат добре, явно така съм случила. Но днес една маникюристка, при която бях за първи път, си позволи да ми пипне корема. Не че е кой знае какво, ама не ми е никаква.
А иначе и мен взеха да ме дразнят с тези обаждания, защо не вдигам, започнали какво ли не да си мислят. А аз съм легнала да поспя, защото вечер не ми се получава много успешно. Да не говорим, че хич не ми е до телефонни разговори с хиляди хора, искам си малко релакс докато го имам. Мисля, че ще става и по зле, особено като влезна още малко в 9м.

# 617
  • Мнения: 377
И аз съм към края на 37 г.с. и взе да ми дотежава. Пишкам през един час...  ooooh! нищо, това да е. Ходя като тюлен вече, килограмите са ми +16 вече. До началото на осмия вървях по-добре с кг, но нещо взех да качвам от въздуха. Аз изпрах всичко (на 40), но тъй като изобщо не обичам да гладя попинцип, все още имам доста голям куп за гладене. Всеки ден по малко, че е много досадно. Със сигурност ще гладя първите месеци, незнам до кога ще изтрая. Моя съвет е да пускате малките чорапки и ръкавички също в мрежичка, че на сестра ми така беше влезнало едно малко чорапче във филтъра на пералнята. Моя багаж е стегнат окончателно, документите са в мен (предупредиха ме да си приготвя и картончето с кръвната група,незнам дали сте го споменавали ), има разни работки за купуване още, но те търпят отлагане, след раждането. Юнака е около 3250-3300 и вече не ми е много приятно като се разшава повече, но ще трая.

# 618
  • Sofia
  • Мнения: 150
Моя съвет е да пускате малките чорапки и ръкавички също в мрежичка, че на сестра ми така беше влезнало едно малко чорапче във филтъра на пералнята.
[/quote]
Лолитка, знаеш ли от къде мога да си купя такава мрежичка, в която да слагам дребните нещица? Simple Smile

# 619
  • Мнения: 307
Моя съвет е да пускате малките чорапки и ръкавички също в мрежичка, че на сестра ми така беше влезнало едно малко чорапче във филтъра на пералнята.
Лолитка, знаеш ли от къде мога да си купя такава мрежичка, в която да слагам дребните нещица? Simple Smile
[/quote] има ги в Джъмбо, а и в тия магазинчета за китайски стоки, струват стотинки  Rolling Eyes

# 620
  • Мнения: 377
Моя съвет е да пускате малките чорапки и ръкавички също в мрежичка, че на сестра ми така беше влезнало едно малко чорапче във филтъра на пералнята.
Лолитка, знаеш ли от къде мога да си купя такава мрежичка, в която да слагам дребните нещица? Simple Smile
[/quote]
Ами има ги и в левчетата, но моите си ги бях взела миналата година от лидъл.

# 621
  • Мнения: 191
Мрежички за пране има и в Кауфланд, аз преди седмица си докупих няколко точно заради дрешките и спалното бельо на бебче, че нашата пералня къса шевове, копчета, страшна работа, а ги пускам на по-кратката програма не за бебе която е почти 3 часа защото ми се струва безсмислено нови дрешки без зацапване да ги връткам толкова време.

# 622
  • Мнения: 307
Мрежички за пране има и в Кауфланд, аз преди седмица си докупих няколко точно заради дрешките и спалното бельо на бебче, че нашата пералня къса шевове, копчета, страшна работа, а ги пускам на по-кратката програма не за бебе която е почти 3 часа защото ми се струва безсмислено нови дрешки без зацапване да ги връткам толкова време.
тъкмо преди половин час пуснах пералня с наши дрехи и аз имам бебешка програма и се зачудих първия път да ги пера ли на нея или на по-кратката, която е около час и половина Simple Smile

# 623
  • Мнения: 227
Мрежички има и в JYSK  Simple Smile
Аз реших да тествам програмата за бебешко, защото имам и ползвани дрешки и исках да се изперат добре. При мен тя е 2 часа, а иначе тази, която ползвам обикновено е 1 час и половина. Това, което ми направи впечатление е, че имаше доста киснене. Явно от там идва продължителността на програмата.

Днес ми изникна един въпрос относно водата за бебче. Едни казват да се дава преварена изворна, други преварена чешмяна... А аз се чудя, дали мога да давам дестилирана? newsm78 Някоя да е правила проучване по темата? Laughing

# 624
  • Мнения: 2 228
За водата си мисля, че най-добре педиатъра да каже.
Аз съм давала преварена чешмяна на каката, по негов съвет.
Дестилирана вода за пиене на бебе - не е подходяща. Нито пък за големи хора. Може да се ползва само в малки количества. Това го знам от химик.

Имам един въпрос аз - относно памперсите. Ще вземам на Памперс, обаче се чудя като за начало кой размер да взема - 1-ца / от 2 до 5 кг/ или 2-ка / от 3 до 6 кг/ ?
Мислех да взема 2ката ама пък да не са му големи и да пропускат покрай крачетата... newsm78 С каката също ползвахме на Памперс, ама като не помня кой размер взехме..

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 14:40 от Dareland

# 625
  • Мнения: 191
Мисля че преварена изворна е най-хубаво, стига разбира се да имаш възможност да даваш такава. Дестилираната и аз знам че не се препоръчва за възрастни даже често да се пие.  В къщи всички пият минерална, която наливат свекитата от Рударци, но като проверих съдържанието й се оказа че флуора е 1.5, а това е много за вода за ежедневана употреба, знам че количеството и на другите минерали е от значение особено пък при бебче. Та за нас таткото ходи и налива изворна по пътя за Самоков, мисля от нея да давам. Тази от чешмата въпреки филтрите дето ползваме не става, само за готвене и къпане я ползваме. Иначе бих преварявала нея. Мои приятелки пък си купуват вода на Бебелан и от нея дават, то и без това бебче не пие кой знае какви големи количества, така че не излиза кой знае колко скъпо.
Dareland ние си взехме памперс 1-ца, мисля че ще е ок, но нека и другите мамчета се включат.

# 626
  • Мнения: 50
Аз също взех 1-ца на пампперс ,но малка опаковка от 36 бройки Simple Smile
Водата смятам да преварявам чешмяна като за начало с баткото така правех!

# 627
  • Мнения: 581
Аз взех Памперс 1ца, но малък пакет. От двойката взех вече 3 пакета...така или иначе ще ни се наложи да ги ползваме.
Днес минах през Лидл...има бебешки бодита и панталончета и мисля, че от 24.04 ще има още бебешорски дрехи и сутиени за кърмачки.  Peace
Днес, бях на преглед...38 седмица, водите са добре, плацентата е първа група вече, 3500 е малкия шушон иииии няма признаци да излиза.  Sad  Малко се притеснявам, че вече взе да си става големичък..Ще видим кога ще си избере да се появи  Heart Eyes

# 628
  • Мнения: 377
Взех малък пакет памперс (бялата опаковка) 1ца, за първите 2,3,4 дни не мисля, че е възможно да са му малки в първите дни поне. После ще преценя дали да взема 2ка направо или да караме с еденичката. Но определено не смея да купя големи пакети, въпреки промоциите. Те  често пускат памперси на промоция по различните магазини.
Относно водата и аз съм се чудела много- каква вода се преваря? Чешмяна няма да е, но минерална ли, изворна ли или трапезна? Мисля,че трапезната е подходяща за преваряне. А тази специалната вода на бебелан може ли от първите дни? Тя без да се преваря ли се дава? Аз се надявам да се кърмим, но ако се наложи да се дава АМ с каква вода се прави, пак с такава, каквато се дава ли? Нещо ми е непонятна темата. Иначе за готвене в къщи ползвам филтърна кана, а за пиене купуваме бутилирана, основно изворна, като сменям марките. Каквато ми попадне общо взето.

# 629
  • Мнения: 191
Мисля че щом е за бебчета би трябвало да е ок да се дава от първия ден още, без да се преварява, само не съм наясно с каква температута трябва да е, стайна или като на млякото около 37 градуса. Минералните води като цяло мисля поне до половин година не са препоръчителни, някои от тях имат твърде голям концетрация на флуор, хлор разни др. минерали и се натрупват в организма, за изворната може би е добре педиатъра да каже като хвърли едно око на съдържанието й преди това.  АМ сигурно с преварена чешмяна го правят, но може и с бебелан-а защо не, просто си мисля че в болниците надали ползват някакви специални води за толкова много бебета  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт