Отговори
# 270
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Тв е обяснила в поста си, зради дохода над 400 и под 500 лв.
Явно има някакви промени, с които не сме наясно. Поне аз със сигурност.

В София, община Сердика, ПИБ, вече има детски, преведени са този следобед (сутринта нямаше).

# 271
  • у нас
  • Мнения: 5 714
Тв е обяснила в поста си, зради дохода над 400 и под 500 лв.
Не бях чувала такова нещо. Сега прочетох промяната.Уж, гледам новини.

Бургас - има детски.

# 272
  • Мнения: 11 566
Имам превод- 40 лв., Търново, ДСК.

# 273
  • София
  • Мнения: 669
Здравейте,

Днес за пръв път получих детски надбавки, сумата е 32 лв. Подадох документи в самия край на януари, дали това може да е причината?

# 274
  • София
  • Мнения: 227
И Пощенска  Люлин има превод

# 275
  • София
  • Мнения: 6 140
И аз имам превод, ОББ, СОфия, Сердика. Увеличени са ми с 1,66лв. Rolling Eyes Не знам как ще ги похарча.

# 276
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте,

Днес за пръв път получих детски надбавки, сумата е 32 лв. Подадох документи в самия край на януари, дали това може да е причината?
Причината за кое? Подали сте януари, нормално е от сега да започне получаването. Ако сумата ви притеснява, то вероятно доходът на член от семейството е над 400лв, но до 500. Тогава получавате 80% от помощта, т.е. 40лв*80:%, или точно 32лв.

# 277
  • Мнения: 70
Габрово ДСК има детски.

# 278
  • Мнения: 21 275
Моля за помощ ,една позната,която отглежда сама детето си , т.е. е разведена пита какви документи се пускат за детски надбавки в такъв случай ?

# 279
  • Мнения: 8 934
Бележка за нейните доходи, бележка ако получава издръжка от бащата на детето, бележка от личния лекар за ваксините на детето, копие от акта му за раждане, декларация. Мисля че е това.

# 280
  • Мнения: 21 275
Мисля,че издръжката не се включва или греша ?

# 281
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Не грешиш, издръжката не е доход в случая.
Трябва и съдебно решение за развод, кодето да е вписано, че детето е присъдено за отглеждане на нея. Плюс останалите документи изписани в самата молба-декларация.

# 282
  • Мнения: 21 275
Не грешиш, издръжката не е доход в случая.
Трябва и съдебно решение за развод, кодето да е вписано, че детето е присъдено за отглеждане на нея. Плюс останалите документи изписани в самата молба-декларация.
Благодаря , точно това ми казаха от Дирекцията.

# 283
  • Мнения: 8 934
Извинявам се тогава. Дано не съм ви подвела.

# 284
  • Мнения: 21 275
Няма проблем  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт