Cross Match Изследване

  • 3 846
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте момичета!
След много години безуспешни опити (5 аборта и 3 Инвитро без резултат), най-накрая излезе някаква причина за нашите неуспехи.
Преди дни получих резултатите от крос-чек и излезе че имам завишени алоантитела
Клетъчна популация F I Cut-off
Т клетки 6.06 < 1.47
B клетки 3.89 < 1.7


Иначе при репродуктивният панел, всичко ми беше в нормата.Препоръката е да вземам лекарства и да ми се влива иммуновенин.
Боса съм по тези теми и ще ви благодаря да ме посъветвате които сте минали по този път. Дали тези вливания се правят преди или след стимулация.?
Предписаха ми следните лекатсва:
1. Оrthomol natal – 1 доза ( прах/капсули) дневно
2. Valtrex 500 мг/дн и Azitrox 250мг/дн.-5 дни-по време на МЦ
3. Prednisolon Cortico 10 мг/дн
4. първи МЦ- 5г Intratect или 44 амп. Immunovenin intact ( 2x 22)на 6-7 ден от МЦ; втори МЦ -
7,5 г Intratect или 50 амп. Immunovenin intact ( 2x 25)на 6-7 ден от МЦ.

Знаете ли от къде мога да си ги купя? newsm78

Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 683
Здравей минало е доста време от поста ви .Аз съм по същия начин с положителен крос-мач и то двойно по завишен от вашия исках да ви попитам само интракт намерихте ли си и каква му беше цената?

# 2
  • Мнения: 32
Здравейте,
Относно въпросът ви, аз правих вливки  на имуновенин (общо 6 за 3 месеца). Предпочетох него пред Интратек, защото е по-икономичен (700 лв на месец), а Интратекът мисля че е около 1000лв.Всичките вливки ги правих в Б. Надежда. Много късмет и успех ви желая!

# 3
  • Мнения: 683
Благодаря и на вас bouquet
Аз си намерих интратекта за 430,00лв и ми го вливат в майчин дом варна за 55лв.Незнам защо вземат толкова много за вливката във Надежда реално си го купувам от тяхната аптека и фармацефта казва като си го вливаш при нас в Надежда ти излиза по скъпо що така са го направили незнам.
Е имаше ли ефект как са ви сега резултатите?
Мойте малко спаднаха Т-от 14 на 10  В-от 5 на 1,9 грубо ги пиша Балтаджиева ми каза че цял живот ми трябвало за да станат като референтните стойности.

# 4
  • Мнения: 32
Може би цената зависи от броя ампули които ползвате. Аз ползвах около 50 на месец. За Интратектът, знам че беше по 5гр,10гр и т. н. За сега, май няма голям ефект.

# 5
  • Мнения: 683
интратект 5г. вземам за 430,00 ако бях на имуновенин 44 ампули са ми 570,00
При мен само в B-има знацхително подобрение.

# 6
  • Мнения: 32
Повторният КЧ (за да се види дали има подобрение след 2 месеца терапия) го правих в чужбина. Само аз си знам, колко ми костваше да намеря лаборатория, която да го прави. Въпреки това резултатите с които те боравят са различни от тези в България. След като говорих с имунолозите в Надежда, казват, че са били добри, но според лекарите в чужбина не бяха. Там използват активна имунизация като за добър резултат се смята стойност над 50%-60%, а моят беше 10%. Така, че върви разбери...
Така или иначе, реших да направя още едно вливане преди пункцията ми на 03/06. Ако резултатът от ЧХГ излезе отрицателен, ще търся друго решение.

# 7
  • Мнения: 683
Ще стискам палци късмет bouquet
Аз също си мисля че при мен е напълно излишна пък.Но страх лозе пази.Имам два големи аборта ще ми правят по специален серклаж в надежда викам си я да ида и при имуноложката и тя ме посъветва за крос-мача и вливките ама аз проблем със забременяването нямам но пък кървя в ранните седмици та затова се навих на вливките иначе Христов който ще ми прави серклажа твърди че проблемът ми не е имунологичен аз също мисля така но все пак ще спазя всичко дано господ е с мен.

# 8
  • Мнения: 32
При мен също не е проблема в забременяването, а в износването. Моите 5 загуби винаги са били от естествена бременност, никога от IVF. Много късмет ви желая от все сърце!

# 9
  • Мнения: 683
И на теб мила много късмет! Hug

# 10
  • Мнения: 32
Пак няма късмет. Днес си направих домашен тест и излезе отрицателен. Утре ми е Чхг, но едва ли ще има разлика. Аз го пречуствах някак си. Само се чудя, къде беше проблема този път?!  3 хубави ембриона ( никога не ми бяха слагали толкова много), ембриоскоп, IMSI, MACS, хубава лигавица 11 мм, вливки на Имуновенин преди трансфера и Нищо...? Не знам още какво да направя? За пореден път се доказва, че май ивитрото не е за мен. 4 опит без успех

# 11
  • Мнения: 412
Не отписвай с лека ръка, уринарните не отчитат бързо. Пусни кръвен и тогава.

# 12
  • Мнения: 32
13 ден ми е от трансфера

# 13
  • Мнения: 412
Пусни днес кръвен, уринарните не винаги отчитат вярно.

# 14
  • Мнения: 32
Ще го направя утре. Все си мисля, че беше грешка да ми слагат 3 ембриона. Да имах поне един замразен, но уви... доверих се на доктора.

Общи условия

Активация на акаунт