Стафилококи в очите

  • 5 925
  • 13
  •   1
Отговори
Малко предистория. Имам стафилококова инфекция най-вероятно по рождение (раждан съм в Шейново ). Но реално започна да се проявява преди 10-12 год, като на моменти отслабва, после пак се засилва и така. Обикновено пролетно време е най-активна. В какво се изразява това. Основно пъпки по глава и лицето, бързо узряващи, доста болезнени при пипане и съответно бързо изчезващи, без оставащи белези по кожата (слава Богу). Тази година, малко след Нова година получих конюктивит, ходих при един очен лекар и ми изписаха Силоксан и Иргамид (мехлема). Не минаваше. После минах на Тобрекс и накрая на Офтакуикс. За известно време облекчение, но в никакъв случай излекуване. Реших да си взема очен секрет от Циба Лаб и се оказа, че имам стафилококи и в очите. На антибиограмата пишеше, че Avelox (на Bayer) антибиотика го лекува, демек има чувствителност и почнах да го взимам. По препоръка на лекар 10 дни. Пак нищо. Очите продължават да ме смъдят, въпреки че и капки слагам (Офтакуикс, също отбелязани в антибиограмата като чувствителни). Кажете ми какво да правя, отчаян съм вече. Преди време ходих и до Анаста за тази инфекция, минах курс на лечение, но резултата беше доста противоречив. Има ли спасение въобще от тази стафилококова инфекция?

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Поне аз не познавам хора спасили се окончателно от нея.

# 2
Супер упорита инфекция. Въпроса ми е с има ли някой, който с хомеопатия да се е оправил.  ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 214
А може би ако спреш да капеш каквото и да е за 2-3 дни  всичко ще се оправи.Отопит твърдя , че това става от капките за очи.И аз съм изреждала по няколко вида един след друг.

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 13:24 от PrincesaDundesa

# 4
Oт спиране на капките едва ли ще ми минат стафилококите  Cry

# 5
  • Мнения: 1 214
Направи си пак изследване.Аз мисля , че стафилококите в очите ги няма вече и дразненето е точно от многобройните капки.Пак говоря от опит!

# 6
  • Мнения: 144
   Опитай с Фуциталмик . Представлява тубичка с гелче , капва се по една капка на 12 часа във всяко око .Много е ефикасно.

# 7
Мерси, ще го пробвам  Simple Smile А има ли странични действия и колко време може да се взима?

# 8
  • Мнения: 600
на детето коките ги преборихме с хомеопатия. ние ходим на класически хомеопат, лекува с конституционни лекарства. ако искаш, ще ти дам координати.

# 9
  • Мнения: 843
Слай, утре  към 18 ч.  ще  има мнение по въпроса. Не зная от кой град си, но мисля, че съпругът ми може да те насочи към офталмолог. Наистина третирането на стафалококи / цитирам/ е специфично. Утре вечер ще бъде на линия и ще напише, каквото мисли.
  Аз не съм лекар. / нищо , че имам шкаф със лекарства/, безотговорно е да ти предлагам лечение,  аз / не, че не мога и не съм чувала/ Може да е всичко  + симтоми на стафилококи / което се виждат , при изследване/
  Жука/ това е никът/ ще ти напише или попита какво и как. И ще ти предложи добри колеги.
   Въхх, как  ooooh! обещавам и аз...! Simple Smile   но, зная  че ще  се отзове:-))

# 10
Aми мерси много, всяко мнение ще ми е от полза, че съм го закъсал  ooooh!
От София съм.

@malkata_mechka ами аз имам преглед при такъв, ще видя какво ще ми каже и ако не съм доволен ще ти поискам координати, щом казваш, че имало ефект. Thinking

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 09:04 от Slayer

# 11
  • Мнения: 417
В очите на дъщеря ми имаше стептокок. Преборихме го с хомеопатия за около три месеца.

# 12
А успоредно с това приемахте ли някакви капки или само хомеопатията?

# 13
  • Мнения: 417
Само хомеопатичното лекарство през устата един път месечно и така три пъти. Червенината изчезна още първия месец

Общи условия

Активация на акаунт