Айде оЩе една тема (анкета) за спането.

  • 1 947
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 535
Спрях му нощното хранене,ако се пробуди гледам да не го взимам от креватчето,а се опитвам да го преспя пак люшкам го в леглото или му давам залъгалка.От няколко нощи се буди чак на сутринта към 6 ч.Дъщеря ми обаче спря сама да се събужда,така че затова си мисля че всяко дете е различно! Laughing Незнам вашия слчай какъв е,вие сте големи едвали се буди за да яде да не би да иска внимание?  newsm78

# 16
  • Мнения: 532
След като се отказа от нощното хранене в трети месец ,Мони започна да спи непробудно и успях чудесно да се възстановя.Но от 2 седмици взе да ми се буди и то не от глад,а просто като й дам биберонка и пак си заспива.Лошото е ,че го прави всяка нощ и малко ми разбива съня,че ставам поне по 4 пъти. Няколко пъти обаче така се събуди,че сме се разнасяли из стаята 2 часа.
Дано пак да вземе да си спи,че хич не е гот това ставане.

# 17
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
мойта теди се буди всяка вечер и то по много пъти.а вече е на 2г и 8 месеца.пробвахме с какви ли не сиропи и чайове.но нищо не помага .явно си е до нервната система на детето.само че аз вече съм като зомби и не мога да се отпусна да спя спокойно.все очаквам да сесъбуди.кога ли ще започне да спи непробудно никой не може да ми каже Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 4 966
От третия месец спи по цяла нощ.

# 19
  • Мнения: 2 381
И ние се будим по 2 пъти, че и повече Sad

# 20
  • Мнения: 2 071
Отговорих с първа опция, въпреки, че Елица се буди много рядко - ако е болна, след ваксина, рядко и про избиване на зъби. Така е от третия месец някъде, откакто спи сама в стая.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 511
Буди се,но не съзнателно будене,да гледа реве или да става ,за да си играе,а само премрънка - дам му вода и заспива! Най-много 2-3 на нощ!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 511
...Така е от третия месец някъде, откакто спи сама в стая...

Това ме подсети за едни приятели!
Майката ходеше на очни в Пловдив и таткото (докато бяха сами 1 седмица) имаше амбицията да научи малката да спи сама в детската стая! Идва си Мама и пита какво е положението?
Тати отговаря:
  - Ася 7 нощи спа сама в стаята без да се събуди!
Мама мисли и пита:
  -А ти дали си я чул като се е събудила?! Thinking


Та и аз да питам,чува ли се детето като се събуди?

# 23
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
Ами има бебефони за тая работа. И мойта мома от 6 месечна спи сама в стая. За протокола - тя не се буди от новородена. А от шестия месец спи по 12 часа нощем - непробудно.

# 24
  • Мнения: 2 534
До година и осем се будеше на нощ поне по пет пъти  Sick
Нощите ми бяха кошмар , дните също , защото тя е палаво дете  Wink
Мислех си , че този кошмар няма да свърши никога , но ето че Поли пак ме изненада ...
Отведнъж започна да спи непробудно и така вече няколко месеца , пу-пу ...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Буди се най-малко по 3 пъти на нощ. Спи при мен. Мъжа ми се изнесе в хола. Спала е непробудно мисля само две нощи откак се е родила. Заголвам се да суче и продължавам да дремя. Мисля, че свикнах на тоя режим, но с порастването все повече се замислям за "превъзпитание". Истината е, че просто ме мързи още да я отучвам, като знам какви ревове и безсъния ще бъдат. Като наближи да я давам на ясла към зимата, ще предприема нещо в посока отучване.

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Явно всяко бебче е различно. При мен баткото си спеше спокоен, сега и дребната е така. Случвало ни се е само няколко пъти, но не плаче ами ми се смее, това е когато през деня е спала много.
Освен това и бебчето ако е свикнало да го гушкат, може би затова се буди, да търси мама newsm78
Все си мисля, че за да не спи спокойно детенце, трябва да се опитаме да открием причината: дали е коремчето, дали му е удобно, дали иска гушкане, дали му е топло/студено и така. не зная аз какво значи неспокойно бебе и може би затова приказвам така.
Е, приеми, че това ще е до време, няма да е вечно. Пожелавам ти в най-скоро време да се наспиш!  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 107
Опция 2 - буди се от време на време, мисля, че е свързано със зъбоникненето...

# 28
  • Мнения: 56
По три пъти на нощ се буди моето бебе.

# 29
  • Мнения: 77
От 2-рия си месец спи цяла нощ от 9 до 9 сутринта. Имаше един период около 5-тия месец, когато започна да се буди. Оказа се, че е от глад. Актуализирахме дажбите и сега пак спи, обаче очаквам с трепет ... ЗЪБИТЕ!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт