Непълнолетна ражда от пълнолетен

  • 1 895
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Аз съм непълнолетна на 16 и съм бремена от пълнолетен. Живеем заедно повече от година. Родителите ни нямат нищо против и сме в добри отношения. Въпросът е дали ще му направят нещо - примерно да го осъдят или да му издадат акт. Не съм запозната. Другият ми въпрос е ако решим да сключим брак какво трябва се направи и къде. Чела сам че се пуска някаква молба в съда.

Цитат
Vuprosa mi e az sum nepulnoletna na 16 i sam bremena ot pulnoleten jeveem zaedno poveche ot godina roditelite ni nqmat nishto protiv v dobri otnosheniq sme ta tam e vaprosa dali shte my napravqt neshto primerno da go osudqt ili akt nesam zapoznata i drygiq mi vapros e ako reshim da skluchim brak kakvo trqbva se napravi i kade chela sam che se pyska nqkakva molba v sada
_________________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 13:12 от bubanka

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 090
За брака - молба до съда за разрешение и после с него в общината по нормалния ред за сключване на брак.
За раждането дали ще му направят нещо - ако не е живял с теб на съпружески начала, преди да навършиш 16, нищо. Ако е живял и това случайно се докаже, но сключите междувременно брак - пак нищо.

Ти на училище ходиш ли? Ако да, препоръчвам ти да не спираш, ако не, по-добре да се запишеш, когато бебето поотрасне. Има нужда. Не само заради правописа. Wink

# 2
  • Мнения: 1 154
Не само на него да направят акт и да го съдят, ами и на родителите ви Simple Smile

# 3
  • Мнения: 12 644
Зависи. Милянкова героиня я направиха и звезда.

# 4
  • Мнения: 1 154
Така е, права си  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт