Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LI

  • 158 400
  • 780
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 27 127
Дедпул (Deadpool)
http://www.imdb.com/title/tt1431045/
  
Хареса ми определено. Декора, ефектите, хореографията, хумора. Перфектния анти-герой, хах. Разбирам защо много хора не го харесаха, но точно такъв тип филм не е за всеки.
Един от топ филмите на 2016 г. лично според мен.
  
  
Еди Орела (Eddie the Eagle)
http://www.imdb.com/title/tt1083452/
  
Очарователен. Знаех си, че ще ми хареса. Времето мина неусетно, от-до. Истинския Еди бе изигран перфектно, браво на Тейрън Еджертън. Принципно спортните драми са ми любим жанр, а този ме очарова, то и няма как, самата история е вдъхновяваща.
Препоръчвам на всички фенове на спорта (особено на ски скока, хехе).
  
  
Лунна светлина (Moonlight)
http://www.imdb.com/title/tt4975722/?ref_=nv_sr_1
  
Открих тазгодишния София Филм Фест с Мунлайт.
Ами аз подходих доста критично и отидох едва ли не за да го скъсам след това от критики, защото адски се издразних на политиката на академията тази година, но се оказа, че всъщност гледам един много силен и стойностен филм.
Лунна светлина е типичен независим филм, много повече ‘Арт’ от това което аз лично очаквах. Тежък е за гледане, на моменти депресиращ, но и силно реалистичен без да ни мятат в лицата драмата на социалните клишета. Просто един директен, прям филм за всичко, което вълнува света на Бари Дженкинс. Хареса ми много операторската работа и декорите, те са на световно ниво. Камерата така показваше лицата на героите, че те нямаше нужда да говорят, всичко се разбираше. Цветовете използвани в кадрите от филма бяха толкова красиви, че за момент те караха да забравяш за това колко безнадежден бе света на ‘’Малкия’’
  
  
На всяка цена (Hell or High Water)
http://www.imdb.com/title/tt2582782/?ref_=nv_sr_1
  
Втория изгледан филм от София Филм Фест.
Много ми хареса. Самата история започва някак си мудно и странно и изведнъж така си се въвлякъл в сценария, че изобщо не усещаш кога е дошъл краят на филма. Не знам точно какъв жанр е това. Кримка, драма, уестърн. Може би по-малко и от двете, но всъщност извлича най-доброто и от трите. Поне според мен идеята на Дейвид Макенски е била да покаже съвременната Америка в нейното сърце – Тексас на фина на нейното минало. Всичко се каза в едно изречение от индианеца – Така както белите ни заличиха нас команчите, така сега други бели ще ги заличат нас, но не със сила (визирайки банките). Суров, мъжки, каубойски филм. Бен Фостър прави великолепна роля, жалко, че не го номинираха за Оскар. Джеф Бриджес за пореден път демонстрира уникалната си класа.
Най-много ми харесаха декорите, визията и операторската работа.

Последна редакция: сб, 11 мар 2017, 21:13 от Diavolo

# 46
  • София
  • Мнения: 2 700
Тъкмо щях да пиша за Hell or High Water, гледах до някъде, но нещо нямам желание да го догледа и се чудех дали става интересно  Laughing Ще му дам още един шанс.
Подкрепям и препоръките за Deadpool и Eddie the Eagle, едни от любимите ми филми за миналата година.

# 47
  • Мнения: 2 192
Здравейте! Разписвам се едва за втори път в темата, откакто пиша във форума, харесвам по-старите филми, така че предварително се извинявам, ако в темата се коментират предимно по-нови заглавия. Simple Smile Искам да споделя за филм, който гледах наскоро и бих могла да кажа, че е един от филмите, оставяйки у зрителя усещане за 'пълнота' след края му -The others / Другите с Никол Кидмaн от 2001г. Определен е като хорър, но реално жанрът е мистерия и драма... Признавам си, разчувства ме и се просълзих накрая.
Ще си позволя да опиша някои по-съществени (или поне на мен направили ми впечатление) елемента от филма, неразкриващи сюжета и кулминацията.
Скрит текст:
Цитират се фрагменти от библията и по-точно, че "накрая на вечността живите ще се срещнат с мъртвите".
Сюжетът върви много гладко и последователно, увлекателно. Не определям филма като "хорър", защото липсва трилърът, напрежението, ужасът...
Това е просто една невероятна история за хората и призраците, и света, който обитават заедно. Simple Smile
Препоръчвам с две ръце! yes

Последна редакция: нд, 12 мар 2017, 16:03 от green_lizard

# 48
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Гледах The Light Between Oceans - много, много ми хареса Hug толкова истински, затрогващ, разтърсващ, човешки.....скоро не бях гледала толкова хубав филм Peace
Прекрасен филм! Толкова умело разгледана драма през призмата на човешката психология не бях гледала наскоро.
Горещо го препоръчвам на всеки, който иска да гледа човешки филм, споделящ мечти и болки, вплетени в едно.

# 49
  • София
  • Мнения: 27 127
Франц (Frantz)
http://www.imdb.com/title/tt5029608/?ref_=nv_sr_1

Трето филмче от СФФ
Уф, очаквах да ми хареса, така и стана. Харесвам Озон, а 8 жени и Басейнът са ми любими.
Отдавна не ме беше грабвал така филм. Красив и трогателен едновременно.
Филма е тежък за гледане, което едва ли е изненада за ценителите на киното. Но пък и типично за Озон има оптимизъм, жажда за живот и ново начало. Смяната на черно-белите с цветни кадри обобщава всичко това. Това че чернобелите кадри преобладават е донякъде логично и не толкова защото историята се развива през второто десетилетие на миналия век, колкото е, че се свързва с тежки и мрачни времена от човешката история. А цветното по-скоро се появява там, където животът разцъфва отново.
Много ми харесаха главните актьори, Паула Беер и Пиер Нини. Пиер прави изключително силна роля, невероятен! Учудвам се само, че този филм не е получил номинация за чуждоезичен филм, а са я дали на Тони Ердман, но и него ще го видя и ще ги сравня.

# 50
  • Мнения: 509
Здравейте, дами! Изгубих ви дирите напоследък. Оскарите бяха със запомнящ се финал тази година. Моят фаворит беше Лала, щото просто само това успях да гледам  Laughing
Е, и Капитан Фантастик, който също много харесах. Няма какво да дам на темата, просто се записвам да крада хубави филми. bouquet

# 51
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 440
Тъкмо щях да пиша за Hell or High Water, гледах до някъде, но нещо нямам желание да го догледа и се чудех дали става интересно  Laughing Ще му дам още един шанс.
Подкрепям и препоръките за Deadpool и Eddie the Eagle, едни от любимите ми филми за миналата година.
Колкото и да е клише, това е все едно аз съм го писала.  Peace
Даже аз самата още не си вярвам, че ми е харесал Deadpool, но никога не е късно човек да изненада себе си. Laughing
Ще пробвам и аз да догледам каубойския...някой ден.
green_lizard , това е един от филмите, които са оставили следа в мен. Още помня чуството на тъга и самотност, което ме жегваше дълго време след като го гледах. Благодаря, че ми припомни, ще го гледам пак. Hug
Последно гледах много филми, коментирали сте ги, повечето от тях не ми донесоха и половината очаквания, които имах за тях-Manchester by the Sea, Ла-Ла Ланд, Moonlight, Светлината между океаните или както там беше...но пък с два ударих шестицата-Collateral Beauty и  Hidden Figures.

Последна редакция: вт, 14 мар 2017, 23:48 от Джеронимо

# 52
  • София
  • Мнения: 27 127
Тони Ердман (Toni Erdmann)
http://www.imdb.com/title/tt4048272/?ref_=nv_sr_1

Уфф, не знам какво да напиша. 2 часа и 40 минути за комедийна драма ми се видяха страшно много. Не че филма бе скучен или че е лош, но имаше твърде излишни неща. И такива, които ми се сториха никак не място.
Хайде ако ‘’голото парти’’ дойде в момент в който Инес преживяваше своя душевен катарзис и промени начина си на живот, то имаше една доста перверзна сценичка, която повече подхожда на ‘’50 нюанса’’ отколкото на подобен тип филм. Лично за мен проява на лош вкус, а имаше и някои други неща, които ми стояха неуместно. Не знам твърде претенциозен филм без покритие, а мисля, че и няма да бъде напълно разбран. В крайна сметка трябваше стоически да изтърпя близо 3 часа дебилщини, минаващи за хумор и редувани със сложни за асимилиране термини от корпоративния бизнес на фона на социалния разрив между богати и бедни в Букурещ показван директно, сякаш не го знаем, за да ни хвърлят директно в лицето посланието от баща към дъщеря (е можеше по завоалирано де), че бързайки да свършим всички задачи, които сме си поставили забравяме да живеем. Ето ви я поуката и извода от всичко това!
Пфф, все пак гледайте. Според мен на някои може и да им хареса и то много, филма е странен и не е за всеки, а и явно трябва да си в специално настроение за подобен род история. Е, аз пък изтървах първия половин час от шампионската лига за което съжалявам.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 700
Hidden Figures- много ми хареса. Големи свежарки бяха и трите героини. На моменти направо се изумявах какви странни расисти са били. Но пък целият филм беше толкова пожителен и приятен, че постоянно го гледах с усмивка 😊
Hell or High Water- имаше някаква инересна развръзка, но като цяло беше муден. Беше ми странен контрастта с повечето съвременни американски филми. Без развитие и идеалистични гледки, аз даже се бях отнесла и си мислех, че действието се развива някъде в миналото.

# 54
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 361
И аз бързам да се включа, докато на страницата обсъждаме Hell or High Water Peace
Доста добър филм и заслужено в номинираните тази година за Оскар.

Скрит текст:
Много ми хареса, чак не очаквах. Но, то си стана вече традиция да се разминавам често с очакванията си към някой филм, а друг да ме изненада приятно.
Изключително добре подбрани актьори, малко на брой, но явно достатъчни Wink
Филмът беше точно това, което харесвам по принцип - стегнат, динамичен, без излишни разтакавания от сорта днес взех пистолета, утре от бакалията на ъгъла си купих пушка със снайпер, а онзи ден бях при еди кой си...за пълнеж Whistling
Дж.Бриджис играе чудесно една много точна за него роля, спрямо възрастта му /правя една скоба и го казвам това, заради не малкото не уцелени роли на други актьори спрямо годините на персонажите, които играят/. Хуморът, който използва героят му е доста близък до този, който аз разбирам и харесвам. Хумор, примесен със самоирония и в никакъв случай подигравателен и злобен. Много забавни размени на реплики с колегата му, рейнджър.
Пайн и Фостър правят страхотни роли, много изпипани, много отдадени. Аз не мигнах по време на филма.
Съгласна съм с Дяволо, че Бен Фостър трябваше да е сред номинираните тази година Peace
И със всичко останало съм съгласна, костюми, операторска работа, декори, музика, сценарии - всичко на ниво. Със сигурност и режисьора тук си е свършил много добре работата.

С две думи - прекрасен филм!
Препоръчвам и аз Hug





Коикой Hug

Скрит текст:
Точно това е бил замисълът, да покажат, че някъде там, където живеят истински провинциални хора с техните проблеми, далече от светлините и неона в градовете всъщност се случва нещо...  Peace
Перфектно го пресъздават, обстановка,костюми.. Даже тази мудност, която си видяла е част от живота, далече от всичко, което за останалите хора е твърде чуждо.

Последна редакция: ср, 15 мар 2017, 22:06 от Hushpuppy

# 55
  • Мнения: X
И от мен глас за Hell or High Water. От последните дни похвалвам Collateral Beauty. Уил Смит от години не ми е харесвал така, но далеч не той беше най-интересното за мен във филма. Хем тежък, хем много сладък филм.

Сега вися във форума и ФБ и се чуда да гледам ли Logan или да не го гледам. Не мога да се престраша нещо.  Thinking

# 56
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 361
На Логан му гледах реклама в киното и ми се видя не лош Rolling Eyes
Мм ще ме завлече най-вероятно, колкото и да се опъвам, само защото той си умира за Хю Джакман Crazy


Така и така съм се разписала тази вечер поне да си кажа, че филмът, който отказвам да догледам ееее  Mr. Green
Съюзени - http://www.imdb.com/title/tt3640424/
ууфф, той пък с висока оценка даже бил Rolling Eyes Blush
Не мога, 20 минути ми стигнаха.....

Последна редакция: ср, 15 мар 2017, 21:58 от Hushpuppy

# 57
  • София
  • Мнения: 6 062
Хъш, не е съвсем лош Allied, дай му шанс!  Grinning  По-нататък от 20-те минути си има и драма и романтика и всичко.  Wink

Единственият филм от Оскаровата селекция, който подминах беше Hell or High Water, но сега ще го видя след толкова препоръки.  Peace
А Hidden Figures е един от филмите, в които просто се влюбих.
Трите актриси са чудесни, особено Тараджи Хенсън.  Heart Eyes

Някой препоръча The Founder - също е много хубав, хареса ми!  bouquet

И два филма, които не са нещо особено, но стават за гледане:

Френският - Medecin de campagne (2016) - история от живота в малко провинциално градче, където навиците и нравите трудно подлежат на промяна.

Shut In (2016) - трилър с Наоми Уотс. Очаквах доста повече от историята, но става за едно гледане.

# 58
  • Мнения: X
Френският - Medecin de campagne (2016) - история от живота в малко провинциално градче, където навиците и нравите трудно подлежат на промяна.

Shut In (2016) - трилър с Наоми Уотс. Очаквах доста повече от историята, но става за едно гледане.

Френският е приятен. Този с Наоми Уотс като му видях оценката и го подминах. Може да го гледам все пак, заради нея само.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 062
Чек, и аз съм така - винаги давам шанс, заради любими актьори.  Laughing
В този филм между другото е и малкият сладур от "Стая" Джейкъб Трембли, но за жалост не говори.
Вярно, че не му е висока оценката, чак сега обърнах внимание, и с право - можеха повече да изпипат историята, защото има потенциал. Но пак казвам горе-долу става.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт