Какво да избера любовта или парите...???

  • 5 140
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте,
пред много труден избор съм и ще се радвам на съветите Ви. Най-вероятно поста ще ми е дълъг, за да стане ясно. Преди около година започнах връзка с женен мъж, с ясното съзнание, че съм му само и единствено любовница. Вече се бях разделила със съпруга ми и бях пред развод. В началото на юли започнах да се виждам с друг мъж, пак с ясното, че с женения сме квит и всеки си има половинка. Но след като той разбра за новия мъж в живота ми ми призна, че е обмислял да се разведе, но още нищо не ми беше казал. Само да уточня, че според неговите думи не съм аз причината за развода, а един вид капката, която е преляла чашата, както и скоро след започване на връзката ни е разбрал за себе си, че аз съм човека, с който иска да бъда, но защо не ми го е казал по-рано няма обяснение. Всичко това ми каза след като разбра, че имам приятел официален. Искаше да се разделя с новия, но аз така и не го направих, напротив даже задълбочих връзката си. Но спрях да се виждам с женения. След около 7 месеца поизтрезнях от еуфорията си с новия и започнах да претеглям плюсове и минуси и на двамата и най-вече във финансово отношение, защото приятеля ми е с по-скромни доходи, а пък се опитвам да мисля в някаква перспектива за бъдещето с кой от двамата ще ми е по-сигурно. Мога да се върна при женения и да скъсам с приятеля ми, но трябва според неговите думи да изградя отново в него доверие и да докажа любовта си и уважението си към него, по някакъв начин ги обичам и двамата, но изобщо не съм наясно със себе си. От друга страна оставам пак сама и трябва да се оставя на това какво ще стане в бъдеще, дали ще се разведе и ще е с мен или не. Пиша всичко това, защото женения е с по-големи финансови възможности  и за това е такъв въпроса ми в заглавието на темата. Но в същото време осъзнавам, че обичам момчето с по-малки доходи, нямам сили да се разделя с него и мисля, че след време бих съжалявала, ако изпусна добрия човек. Казвам добър, защото много си пасваме като характери, много е добър, грижовен, с детето ми се държи прекрасно и детето много го харесва, много ми помага в домакинството и изобщо е мъж мечта. Много моля, ако и някой от Вас е изпадал в подобна ситуация, нека ме посъветва как да направя най-правилния избор.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 257
Никога, ама никога не съм залитала по парите. Имала съм богати гаджета, но се омъжих за съвсем обикновен човек. И до ден днешен, знам че не съм сгрешила в преценката си - любящ съпруг и прекрасен баща. Според мен трябва да избереш човека, който ти дава сигурност. Казваш, че детето го харесва, че е добър човек, че го обичаш... Какво повече ти е нужно? Парите....идват и си отиват. По - скоро помисли как да се мобилизираш, за да амбицираш човека до себе си, да се реализира, да гради кариера. Аз когато започнах да се срещам с ММ беше обикновено момче, работещо на бензиностанция. Днес е успешен мениджър в международна компания. Не казвам, че заслугата е моя, но съм сигурна, че съм допринесла с много, защото винаги съм му била опора, била съм до него и съм го натискала да скача, там където е бил нерешителен. Когато градите живота зедно - любовта е най - сладка.  Blush

# 2
  • Мнения: 35 950
ще делиш парите на по-заможния с бившата му особено, ако имат деца
аз бих избрала онзи, когато обичам - ако не е пълен смотаняк, финансовата част има шанс да стане и по-добра
факторът "детето го харесва" също е много сериозен

# 3
  • София
  • Мнения: 7 984
Честно казано, за да забъркаш такъв качамак в личния си живот, мисля че нямаш чувства към никой от тях. След като имаш един брак зад гърба си, би трябвало да си наясно, че когато има някакви емоции, основата е по-стабилна и остава поне приятелското чувство, след като чувствата утихнат.
Ако в основата е финансовото планиране, ситуацията става изцяло прагматична и не мисля, че това може да просъществува в дългосрочен период - винаги ще се оглеждаш за нещо допълнително, което да върне "тръпката" в живота.

# 4
  • Мнения: 22 414
Ако тази тема не е пързалка...авторката е с мислене на 15годишна кифла. А в същото време има 11г дете.

Та...естествено, че жененият хубостник, ще ти каже че ще се развежда, щом е усетил че имаш връзка.
Не иска да изпусне такава глупачка. Не че няма достатъчно други, които да му се вържат.
Вероятно няма никакви подобни намерения.

# 5
  • Мнения: 1 532
Аз бих заложила на любовта. Обмислял развод оня, ама не ти казал...дрън-дрън.

# 6
  • Мнения: 1 701
Как може да причиняваш на една жена тази болка и да се хванеш със съпругът и?

Ако останеш с жененият, рано или късно ще се намери друга любовница, а ти ще си останеш бита карта. Тези типове не се спират и винаги действат по един и същи начин. Не си губи времето, а заложи на свободният, с който да имате и бъдеще.

# 7
  • Мнения: 6 889
Всъщност нямаш особен избор, както си мислиш. И да останеш с женения той едва ли ще се разведе, не вярвай на думи, историята показва, че такива почти винаги остават с жените си. И изобщо позицията, в която те поставя ти да се разделиш с приятеля си пък после да му печелиш доверието, че той да си помисли евентуално дали да се раздели с жена си...наистина ли мислиш, че ще спечелиш нещо от това?
Бих му повярвала само ако досега се беше развел с жена си и искаше да те спечели. Но очевидно не си му толкова важна, че да рискува.

# 8
  • Мнения: 35 950
Бухтичка е права, доказатествата трябва да са в обратната посока - към, а не от теб
щом иска сериозна връзка, а не само секс, да се разведе първо /което и аз се съмнявам да стане/

# 9
  • София
  • Мнения: 2 967
ще делиш парите на по-заможния с бившата му особено, ако имат деца


Както и потечен кредит...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
Ако тази тема не е пързалка...авторката е с мислене на 15годишна кифла. А в същото време има 11г дете.

Та...естествено, че жененият хубостник, ще ти каже че ще се развежда, щом е усетил че имаш връзка.
Не иска да изпусне такава глупачка. Не че няма достатъчно други, които да му се вържат.
Вероятно няма никакви подобни намерения.



Темата не е пързалка. Просто наистина съм вече доста разстроена от тази ситуация и затова стигнах дотук да споделя по този начин, за да мога да погледна ситуацията отстрани.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
Как може да причиняваш на една жена тази болка и да се хванеш със съпругът и?

Ако останеш с жененият, рано или късно ще се намери друга любовница, а ти ще си останеш бита карта. Тези типове не се спират и винаги действат по един и същи начин. Не си губи времето, а заложи на свободният, с който да имате и бъдеще.

Благодаря за съвета. Но аз не съм тръгнала да причинявам болка на никой. Той пръв направи първата крачка и нещо друго аз много дълго време не откликвах по никакъв начин на неговите желания. Не бип тръгнала аз да правя нещо подобно по отношение на женен мъж.

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Аз бих избрала свободният мъж.Нищо,че има по-малко пари.
Съмнявам се,че женения наистина ще се разведе.Но дори и да се разведе и да се ожени за теб ,утре ти
може да си в положението на бившата му жена.Между другото парите му пак ще ги делите с нея.А може и с някоя нова любовница.Така де,веднъж е изневерил,може и втори път да го направи Crossing Arms
Не бих се доверила на такъв.
 

# 13
  • София
  • Мнения: 24 839
Но в същото време осъзнавам, че обичам момчето с по-малки доходи, нямам сили да се разделя с него и мисля, че след време бих съжалявала, ако изпусна добрия човек. Казвам добър, защото много си пасваме като характери, много е добър, грижовен, с детето ми се държи прекрасно и детето много го харесва, много ми помага в домакинството и изобщо е мъж мечта. Много моля, ако и някой от Вас е изпадал в подобна ситуация, нека ме посъветва как да направя най-правилния избор.

Не съм изпадала в такова положение, но ще ти кажа как те виждам отстрани.

Заради едните пари, си почти готова да се направиш на маймуна, за да доказваш любов, която не изпитваш.
Заради едните пари, си готова да травмираш отново детето си, натрисайки му пореден нов баща, с когото въобще не се знае дали ще се харесат.
Заради едните пари, ще се лишиш от любов и мъж, който я заслужава.

За мен, това е отвратително висока цена за няколко парцала и козметика в повече.

ПП. Ами, ако се окаже, че паралията не изгаря от желания да си оставя портфейла отворен на масата или не иска да ви пуска парички в протегнатите ръчички? newsm78

# 14
  • Мнения: 39 247
ще делиш парите на по-заможния с бившата му особено, ако имат деца


Както и потечен кредит...

А честито. То ще се окаже свободния с повече пари от заетия

Общи условия

Активация на акаунт