Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 114 921
  • 756
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 10
Благодаря Теичка!Аз съм от провинцията и нямам много доверие на тукашните лекари.Записах си час за Младенов във Вита.Нямах голям избор,защото повечето са в отпуск.Много ме притеснява това съкращение ДНО.Ще се радвам някоя,която знае да ме просветли.Пожелавам здраве на всички!

# 226
  • Мнения: 14 966
Благодаря Теичка!Аз съм от провинцията и нямам много доверие на тукашните лекари.Записах си час за Младенов във Вита.Нямах голям избор,защото повечето са в отпуск.Много ме притеснява това съкращение ДНО.Ще се радвам някоя,която знае да ме просветли.Пожелавам здраве на всички!
Само се успокой и се консултирай и с друг ! Операцията е крайна мярка , нека да се потвърди ,че е нещо си , а не-кисти. Защо , все пак , не се обадиш на този онко лекар , за да го попиташ какво означава това.
Дано някоя дама знае , аз гадая , че трябва да е нещо в смисъл Доброкачествено Н ???? Образувание .
Питай и в други теми , например, в тази :
http://old.bg-mamma.com/?topic=991450;topicrefid=4

# 227
  • Мнения: 2 461
Според мен е доброкачествено новообразувание.Много бързо под ножа? Първо се проследява! Задължително второ мнение, ако трябва и трето. Дано всичко е наред.

# 228
  • Мнения: 10
Той ми каза цитирам"Според мен е доброкачествено,но не може да се каже със сигурност докато не се извади".Това ДНО го прочетох в заключението.Чета ,че на вас са ви казали аденом или фиброаденом,а на мен нищо конкретно.Ще ми се да знам с какво си имам работа ,а не само да гадая.Странно е че веднага ми препоръча да се оперирам.Надявам се Младенов да е по конкретен когато ме прегледа.

# 229
  • Мнения: X
На колко години си ?

# 230
  • Мнения: 10
На 38 съм

# 231
  • Мнения: X
Виж сега, образуванието е около 1 см. Предвид възрастта ти, и това, че е новообразувание, лекарят е решил да те посъветва да се оперираш. Прав е, че няма как да знае какво е, без хистологичен материал. Не се плаши, няма нищо страшно, но не отлагай прегледи и ако се наложи операция.

# 232
  • Мнения: 10
Теичка,малко се успокоих благодарение на вас и преживяванията ви(прочетох почти цялата тема на екс)и пак благодарение на вас реших да отида в София за второ мнение.Имам час за 28.08.Ако трябва ще се оперирам.

# 233
  • Мнения: 10
Ако не съм от София мога ли да се оперирам там?По здравна каса имам предвид?

# 234
  • Мнения: X
Би трябвало да може.
Иначе на 2 мои близки в малки населени места им направиха операции за образувания по  1-2см. Според мен го правят, защото няма мн специалисти за други мнения, а и не се практикуват редовни прегледи и проследяване.

# 235
  • Мнения: 10
Да така е.Тук има само двама специалисти.Има и други които са минали курсове по мамология,но за мен някакси не е достатъчно,за да им се доверя.В София има голям избор и много мнения,които могат да те насочат към един или друг лекар.За това ми се искаше,ако ми се наложи операция,тя да е в София.

# 236
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Нашият екип при Умбал " Св. Георги " е приел мнението - доброкачествените промени в гърда - фиброаденоми, мастопатии, кисти, да не се оперират и да се проследяват периодично. Не е нужно да се правят операции на всичко. Екипа оперира само случаите на рак на гърда. От доброкачествените се оперират само в случаи, че пациентката желае да бъде махано - по нейно желание.
Според мен тази практика е правилна, предвид практиката в развитите страни, където доброкачествените промени се наблюдават и не се оперират.
Факт е, че някой колеги бързат с операциите по отношение на доброкачествени промени.

# 237
  • Варна
  • Мнения: 10 493
docsi поздравявам ви. И така е правилно, не може за всичко да лягаме под ножа. Вие като доктор бихте ли ни казали и успокоили, че се различават различните образования при преглед? И защо според вас се случва един доктор да каже киста, а друг ФА за едно и също образование ?

# 238
  • Мнения: 10
Docsi може би вие ще можете да ми кажете какво означава съкращението ДНО на млечна жлеза,което е написано в заключението от ехотрафията ми?Благодаря предварително!

# 239
  • Мнения: X
Доброкачествено новообразувание.
Не могат да са на 100% сигурни какво е, докато не се оперира и изследва.
Естествено най - добре е да потърсите др мнение и да не се бърза с операцията, а да се следи дали расте и дали се мени структурата му. Спокойно и успех!

Общи условия

Активация на акаунт