Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 114 469
  • 756
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 853
Здравейте, преди около две седмици си напипах бучка на лявата гърда. От всичко, което изчетох предполагам, че става въпрос за фиброаденом. Втори ден от цикъла ми е и съм си записала час за преглед на 24 август - следващия петък. Пиша, за да се уверя, че това е правилния момент, в който да се консултирам с лекар. Също така, ако някой е посещавал проф. Деян Йорданов от ВМА, ще се радвам да получа мнения и обратна връзка, тъй като часът ми е при него. Предварително благодаря Simple Smile
Аз ходя при него. Доволна съм. Обяснява много подробно. Не предлага излишни интервенции.

# 571
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте момичета, може би въпросът ми е станен но имам нужда от мнение. Има ли ден( преди или след МЦ ) в който е най-подходящо да се проследи фиброаденом. Не съм много на ясно и затова ми е необходимо мнение.
Благодаря ви предварително1

На мен са ми казвали между 7-ми и 12-ти ден от цикъла Simple Smile

# 572
  • Мнения: 11
Здравейте, след операция на фимроаденом хистологичата диагноза ми е: Лобуларен карцином.Лезията не приключва в здраво в резекционните канали.
Може ли някой да поясни какво значи това.

# 573
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не ти ли обясниха лекарите, за какво иде реч?

# 574
  • Мнения: 11
Във вторник ще пускам материала за второ хистологично изследване...Но все пак ако някой има подобна диагноза моля да сподели.В интернет нищо съществено не излиза с моята диагноза

# 575
  • Мнения: 27
За съжаление лобуларен карцином значи рак на гърдата.

# 576
  • Мнения: 1 078
За съжаление лобуларен карцином значи рак на гърдата.
И за съжаление ще има втора операция. Но важното е, че е открито и ще се излекувате. Въоръжете се с търпение, вяра и сила. Има друга тема, в която ще намерите много подкрепа и ценни съвети. Стискам палци всичко да се развие при Вас по възможно най-добрия начин.

# 577
  • Мнения: 2 721
Как може доктора , който ви е оперирал да не ви каже за диагнозата? Това е изключително несериозно ..
Пожелавам ви да се справите с това и всичко да е с щастлив край!

# 578
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Как може доктора , който ви е оперирал да не ви каже за диагнозата? Това е изключително несериозно ..
Пожелавам ви да се справите с това и всичко да е с щастлив край!

Очевидно може, нищо не може да ме учуди у нас!

# 579
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте, след операция на фимроаденом хистологичата диагноза ми е: Лобуларен карцином.Лезията не приключва в здраво в резекционните канали.
Може ли някой да поясни какво значи това.

Добро утро! Диагнозата е рак на гърдата в един от неговите видове. Задължително е да направите ревизия на препарата за да имате още едно мнение. Ако се наложи може да се направи и втора ревизия. Къде сте оперирана? Не знам защо , колегата не ви е обяснил как стоят нещата. Но в България всичко е възможно.

# 580
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Във вторник ще пускам материала за второ хистологично изследване...Но все пак ако някой има подобна диагноза моля да сподели.В интернет нищо съществено не излиза с моята диагноза

Просто не исках да бъда първата, която ще ти обяснява какво е карцином. Предполагах, че docsi, който е лекар, ще се включи и ще напише каквото трябва.
Много съжалявам, пожелавам ти възможно най-лекия вариант на диагноза и лечение.

# 581
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 545
  Стискам ти палци всичко да е окей 🍀🍀🍀

# 582
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За съжаление нашите хирурзи почти не обясняват, прехвърлят топката на онколога. Дават ти един лист в ръцете и те опътват към онкологията, а тогава напират толкова въпроси. Но пък и за лечението най-добре са запознати наистина онколозите. Хирурга реже и до там.

meribiskvitka ще се справиш миличка. Намери си своя лекар и следвай препоръките му. Трябва да вярваш, че ще се излекуваш. Отчаянието е лош съветник.
Влез в тази тема, момичетата ще ти помогнат. Разпитай ги за всичко, което те вълнува. Разпитай за всички изследвания, които са удачни да се направят, много често докторите не ги споменават, защото не винаги се поемат по ЗК.
http://www.bg-mamma.com/?topic=1055512

# 583
  • София
  • Мнения: 1 272
Здраейте, момичета! Как разбрахте че сте с фиброаденом, а не с карцином? При мен ситуацията накратко е следната : напипах бучка, отидох на лекар, направиха ми мамография в майчин дом и лекарката дирекно ме изпрати на хирург да се оперирам . Каза че видяла кацификати ( каквото и да значи това)  и сенки. Образуванието според нея е 1, 5 см, аз го напипвам по голямо . Не знам много съм притеснена. Днес ще ходя на преглед за второ мнение.

# 584
  • Мнения: 132
По-добре си направи ехография, там се вижда по-ясно. На мен на мамографията ми казаха киста, а на ехографа се видя фиброаденом.

Общи условия

Активация на акаунт