Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 114 576
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 117


Беци,  Hug
Фиброаденома може да е с доста по-големи размери, отколкото на ехографа, тъй като самият уред няма как да измери образуванието от невидимата му страна. Над 1,5- 2 см се оперира, освен това може да има промяна в самата му форма, това също е индикация. Това с "израждането"ми се вижда малко пресилено, но пък няма как да се докаже какво е образуванието още от началото, когато е открито.
Виж какво ще каже Василев, и ако прецениш- оперирай се.
[/quote]

Мерси Теичка,
аз не държа да се оперирам, но определено ще проверя отново ситуацията. Аз иначе си се следя редовно.
На мен също ми е странно фиброаденом да започне да се променя. По-скоро не е било фиброаденом, но  както и да е. Като мина на преглед ще пиша. Прегръдки Simple Smile  Hug

# 16
  • Мнения: 1
Здравейте,момичета!Всяка година от работата ни ни правят профилактични прегледи и след това ни ги изпращат.На резултатите ми от мамографията пише леко степенна кистозна мастопатия+калциран лимфен възел в дясно.Изчетох всякаква информация но от никъде не разбрах какво означава калциран лимфен възел.Много се притеснявам и много ще съм благодарна ако някой може да ми отговори.

# 17
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Здравейте,момичета!Всяка година от работата ни ни правят профилактични прегледи и след това ни ги изпращат.На резултатите ми от мамографията пише леко степенна кистозна мастопатия+калциран лимфен възел в дясно.Изчетох всякаква информация но от никъде не разбрах какво означава калциран лимфен възел.Много се притеснявам и много ще съм благодарна ако някой може да ми отговори.

Отиди да се консултираш при онколог или мамолог.
Мамография ли ти направиха или ехография?

# 18
  • Мнения: 117
Аз да пиша след прегледа каква е ситуацията ми.
Прегледът беше при д-р Спирдонов, който има собствена лаборатория за образна диагностика в ИСУЛ.
Определено е лекар, на който човек може да се довери и много обяснява.
Аз както вече писах си следя един фиброаденом от няколко години, който не нараства.
Сега като отидох при Спирдонов, за да ме види и друг специалист и направо ме разби. Според него това не е никакъв фиброаденом, а специфика на гърдата с удебеление на жлезата там или нещо подобно. Затова ми каза, че нищо не се напипва. И, че не е повече от 7 мм. Аз му казах, че се следя в Тина Киркова и той каза, че там ехографите им са гинекологични и образа въобще не е както трябва.
Интересно е, че този фиброаденом ми казаха, че го имам в болница Сердика при д-р Средкова, която искаше веднага да го маха, но аз отидох на второ мнение и така досега. Просто да си знаете, че цялото ни здраве е една добра търговия и който се върже, върже... те са много добри в това да те стреснат, за да нямаш време за адекватна реакция. Но както и да е... дали е фиброаденом или не, важното е, че всичко там е наред.
Но в продължение на прегледа, д-р Спирдонов от дясната страна видях лимфен възел около 1 см. и започна да търси на гърдата нещо, което така и не откри. Единственото нещо, за което се хвана е някакъв по-тъмен участък по-малък от 5 мм, като каза, че засега това е нищо. Пита ме дали съм се обезкосмявала, защото можело от това да е реагирал организма ми, а аз точно предишния ден го бях направила това и се бях понатоварила. А на мен лимфните възли много бързо ми реагират. И така... каза ми да отида след 3 месеца пак, за да видим какво се случва, но е почти сигурен, че нищо няма да има.
Изчете ми доктора лекция, че не трябва да се ходи нон стоп по лекари, защото си има утвърдени медицински стандарти за периодите на прегледи и не е нужно да се ходи постоянно, за да психясваме... въобще успя да ме разсмее. Ето сега ак оне беше видял този лимфен възел, щеше да ми каже след 6 месеца, но за да не изпуснем нещо, ми каза след три. И както той се изрази..."Ето отхвърлихме нещо и едновременно с това намерихме нещо ново. Затова не трябва да се ходи често по доктори"  Grinning Това в рамките на шегата.
На този етап мога да препоръчам д-р Спирдонов, явно си разбира от работата; добър диагностик, мамалог и онколог, който разполага със страхотна техника за образна диагностика.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 040
Може ли координати на доктора? Благодаря Hug

# 20
  • Мнения: 1 078
Време е и за моя годишен преглед. Мислих да записвам час в Тина Киркова при Василев, тъй като от години се следя там при него...сега обаче ти ме разколеба, дали пък да не отида при този Спиридонов.  newsm78
Може ли координати моля?
Също така, ако някой е посещавал частния кабинет на Василев в Борово, може ли да сподели там с каква техника разполага ?

# 21
  • Мнения: 117
Време е и за моя годишен преглед. Мислих да записвам час в Тина Киркова при Василев, тъй като от години се следя там при него...сега обаче ти ме разколеба, дали пък да не отида при този Спиридонов.  newsm78
Може ли координати моля?
Също така, ако някой е посещавал частния кабинет на Василев в Борово, може ли да сподели там с каква техника разполага ?

Тук са координатите на д-р Спирдонов http://www.mediart-bg.com/
Съветвам ви да си запишете час на стационарния телефон, тъй като там много хора чакат, но тези с часове си минават почти навреме Simple Smile
Относно д-р Василев, аз и до ден днешен си му имам доверие. Много хора са ми потвърдили, че е добър лекар, така че едно чуждо мнение не трябва да те разколебава. Но принципно е хубаво от време на време да се мине и при друг лекар. За частния му кабинет, не мога да кажа нищо, много ми е далече и не съм ходила. успех  Hug

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493


 Но принципно е хубаво от време на време да се мине и при друг лекар.

И е така,и не е така.По тази причина в момента съм в чуденка.Години се преглеждах при един и същ доктор и ми наблюдаваше кистата.Последно при нея беше с размер 2,48.След месец реших,че трябва да отида при онколог хирург,все пак какво ли не е минавало през тях.Той я видя за месец пораснала на 3,5,не че не е възможно,но апаратите са различни,на различни херци от там и разлика в размерите.И сега единия каза наблюдаваме,другия казва пункция.А сега.Ако отида при трети кашотината ще стане пълна ooooh!

# 23
  • Мнения: 117


 Но принципно е хубаво от време на време да се мине и при друг лекар.

И е така,и не е така.По тази причина в момента съм в чуденка.Години се преглеждах при един и същ доктор и ми наблюдаваше кистата.Последно при нея беше с размер 2,48.След месец реших,че трябва да отида при онколог хирург,все пак какво ли не е минавало през тях.Той я видя за месец пораснала на 3,5,не че не е възможно,но апаратите са различни,на различни херци от там и разлика в размерите.И сега единия каза наблюдаваме,другия казва пункция.А сега.Ако отида при трети кашотината ще стане пълна ooooh!

Съгласна съм, че апаратите са различни, но и понякога вниманието на дадения лекар се притъпява като знае, че си следите нещо и на него обръща най-много внимание, а вече няколко случая познавам, които се случват кофти неща от другата страна, така че... не знам. В твоя случай бих се проследила още един път при новия лекар, за да видим дали и при него има промяна или си остава същия размер.
Със сигурност трябва човек да си намери своя лекар, на който се доверява и се чувства спокоен. Всичко друго е много относително, но обикновено хирурзите обичат да режат където и каквото видят, все пак това им е работата ха ха  #Crazy

# 24
  • Мнения: 1 078

besty , благодаря. Аз първоначално се следях при една докторка, при която ходех за гинекологична профилактика. Всъщност тя ми откри кистите. Тогава, понеже  ме понаплаши, реших да отида за второ мнение и така попаднах случайно на Василев. Той потвърди всичко, дори и размерите. Така започнах да ходя само при него. Миналата година реших за всеки случай  да ме погледне друг човек и така  отидох при Младенов. Но за момента Василев е моя човек. Може би ще отида отново при него все пак и за проверка при Спиридонов Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493

 Всичко друго е много относително, но обикновено хирурзите обичат да режат където и каквото видят, все пак това им е работата ха ха  #Crazy

Хахаха да,точно така ми каза една приятелка.Вика,влизаш от вратата,още не си казал какво ти има и той се чуди къде може да те резне Laughing

# 26
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз влизам във вторник в онкологията в Пловдив за операция. Уговорихме ден и час.
Четох и говорих с други момичета и това, което ми казаха ме смрази направо. Стигнах до извода, че операцията е наложителна и ще я направя. Нито биопсия, нито мамография могат да установят какво има в тялото ни. Една жена сподели, че под кистата й, която изрязали, намерили карцином. Направо е влудяващо. Особено на възраст 40+ и след прекаран интензивен стрес, най-добрия вариант е операция.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хич не се смразявай _Мishel_,смело режи щом има съмнение.При всички положения колкото по-рано,ако има нещо се хване толкова по-добре.Това смразяващото(не обичам да го споменавам) отдавна се лекува и се живее с него.Трудното е да свикнеш със мисълта и със страха от него.

# 28
  • Мнения: X
Така е, само хистология доказва какво съдържа образуванието. Успех, стискаме ти палци, всичко ще бъде наред, нали знаеш ?  Hug bouquet

# 29
  • Мнения: 326
На Средкова само й дай да оперира... Не съм доволна от прегледа при нея.
Аз да пиша след прегледа каква е ситуацията ми.
Прегледът беше при д-р Спирдонов, който има собствена лаборатория за образна диагностика в ИСУЛ.
Определено е лекар, на който човек може да се довери и много обяснява.
Аз както вече писах си следя един фиброаденом от няколко години, който не нараства.
Сега като отидох при Спирдонов, за да ме види и друг специалист и направо ме разби. Според него това не е никакъв фиброаденом, а специфика на гърдата с удебеление на жлезата там или нещо подобно. Затова ми каза, че нищо не се напипва. И, че не е повече от 7 мм. Аз му казах, че се следя в Тина Киркова и той каза, че там ехографите им са гинекологични и образа въобще не е както трябва.
Интересно е, че този фиброаденом ми казаха, че го имам в болница Сердика при д-р Средкова, която искаше веднага да го маха, но аз отидох на второ мнение и така досега. Просто да си знаете, че цялото ни здраве е една добра търговия и който се върже, върже... те са много добри в това да те стреснат, за да нямаш време за адекватна реакция. Но както и да е... дали е фиброаденом или не, важното е, че всичко там е наред.
Но в продължение на прегледа, д-р Спирдонов от дясната страна видях лимфен възел около 1 см. и започна да търси на гърдата нещо, което така и не откри. Единственото нещо, за което се хвана е някакъв по-тъмен участък по-малък от 5 мм, като каза, че засега това е нищо. Пита ме дали съм се обезкосмявала, защото можело от това да е реагирал организма ми, а аз точно предишния ден го бях направила това и се бях понатоварила. А на мен лимфните възли много бързо ми реагират. И така... каза ми да отида след 3 месеца пак, за да видим какво се случва, но е почти сигурен, че нищо няма да има.
Изчете ми доктора лекция, че не трябва да се ходи нон стоп по лекари, защото си има утвърдени медицински стандарти за периодите на прегледи и не е нужно да се ходи постоянно, за да психясваме... въобще успя да ме разсмее. Ето сега ак оне беше видял този лимфен възел, щеше да ми каже след 6 месеца, но за да не изпуснем нещо, ми каза след три. И както той се изрази..."Ето отхвърлихме нещо и едновременно с това намерихме нещо ново. Затова не трябва да се ходи често по доктори"  Grinning Това в рамките на шегата.
На този етап мога да препоръчам д-р Спирдонов, явно си разбира от работата; добър диагностик, мамалог и онколог, който разполага със страхотна техника за образна диагностика.

Общи условия

Активация на акаунт