Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 114 966
  • 756
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Глухарче, аз не можах да видя поста ти, напиши ми го на лични, моля.  Hug

# 121
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глухарче, аз не можах да видя поста ти, напиши ми го на лични, моля.  Hug

Не Сиси,следи си нещата и слушай докторите.Аз каквото и да напиша не съм доктор и не е коректно да коментирам.

# 122
  • Мнения: 962
OF  и аз изпуснах поста на Глухарчето  Crazy
сигурно някакъв съвет е дала , но бързо го изтри .
за лимфните възли преди 2 г ми казаха че имам увеличен 1.5 см - полудях питах разпитвах и се оказа че не е нищо особено ... после чух че имам лимфаденит - пак откачих ...
последния път умишлен помолих да ми се видят лимфните възли и доктора каза че са добре .
всеки лекар и пише , брише и накрая нещоооооооо като "застраховка" си слага преди да се подпише , вече до този извод стигнах .
между другото лекарите и многото четене в нета ми докараха болест хипохондрия - на никой не я пожелавам. Така че запази спокойствие оше повече след като изследванията са добри .

п.п еми скочих пак в нета да проверя  Embarassed
на едно място прочетох че са нормални до 1 см ... , а на друго прочетох това :

Нормално лимфните възли са с размери от 2 до 20 мм. Обикновено те не се напипват, тъй като са покрити със слой подкожна мазнина. При прекалено слаби хора могат да се напипат малки лимфни възли с размери до около 7-8 мм в посочените области.

от тук :https://www.blitz.bg/article/30341

всеки си пише квото си иска
Всичко е на ред СПОКОЙНО ! Simple Smile


Последна редакция: пт, 09 юни 2017, 10:07 от svetlinar

# 123
  • Варна
  • Мнения: 10 493
До 1 см. са нормалните лимфни възли,от там на татък говорим за някакъв проблем.Но това им е идеята на лимфнинте възли,при заболяване се възпаляват и после си спадат.понякога по бавно от колкото ни се иска.Те са индикатор на всякакви заболявания от настинка до нещо по-сериозно.Така,че заради един лв не си струва да изпадаме в паника.

# 124
  • Мнения: 117
Здравейте мили момичета и Докси !
Преди малко се върнах от преглед и съм много щастлива. Не смеех да се надявам на това, което всъщност констатира лекаря. Първо искам да кажа, че Стоименов за пореден път доказа какъв Човек и професионалист е, просто съм голяма късметлийка, че преди толкова години попаднах точно на него. Отношението му е невероятно, препоръчвам на всички по-лабилни дами да го посетят, не съм срещала лекар, който така да умее да предразполага и успокоява. Каквото и хубаво да кажа за този лекар, ще бъде малко.
Та, по същество. Малко предистория в резюме, за тези, които ще се чудят за какво иде реч-
През 2004 г. ме диагностицират с фиброаденом на лява мл. жлеза. Като рамери винаги е било - средно 0,6-0,7/0,3 см. Следя се на 6 месеца, понякога и на по-голям интервал, ето например сега- не бях ходила от 2015-та. Винаги е било суспектно за фиброаденом, но днес се изненадах приятно, когато лекаря поправи диагнозата и вече го води нодозна мастопатична зона. Имах и кисти, които също са претърпели положителна промяна и са вече микрокисти.
Бременността и кърменето (година и месец) са оказали благоприятен ефект върху моите образувания и съм сигурна, както и доколкото е възможно здравословното хранене. Каза ми да си продължавам с маслото от вечерна иглика - 3 месеца 2 пъти на ден, 3 месеца почивка.
Пожелавам на всички такива хубави резултати, благодаря на всички, които ми стискахте палци !


Много се радвам за теб Теичка Simple Smile  Hug

# 125
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Момичета на 29.06. бях на преглед при д-р Ваня Балева и имам страхотни новини.
През месец февруари бях диагностицирана с фиброаденом на дясна гърда в мастопатичната зона, която имам от 10 години. Фиброаденомът беше около 1-1.5 см. Ходих последно при проф. Александрова за окончателно мнение. Тя ме насочи към здравословното хранене - без тлъсто месо, само пилешко и риба, без да прекалявам с черния хляб, ориза и картофите, без безалкохолни. Минах на капсули от по 500 мг. масло от вечерна иглика 4 капсули на ден....И не мога да повярвам какво ми се случи.
Докторката ме преглежда и казва "Госпожо вие не сте за нас, нямате нищо нито на лявата, нито на дясната гърда." Накарах я да ме гледа още два пъти съвсем внимателно. Пак не повярвах и на другият ден ходих при познат рентгенолог, с пълното убеждение, че са ме излъгали в Пловдив. Но и той потвърди - няма нищо в гърдите ми.
Момичета, взимайте и вие профилактично масло от вечерна иглика. Толкова се радвам, че четох тук и получих препоръки за тази хранителна добавка. Бог да ви благослови! Толкова много съм ви благодарна! Да сте живи и здрави дълги, дълги години!

# 126
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
В четвъртък при къпане открих подутина в дясната гърда. Имам чувството, че днес е по-малко, но до прегледа в понеделник ще умра от страх. Не мога да си обясня как изведнъж усетих това, а не се чувства супер малко на размер. Ако повдигна гърдата не се напипва, сякаш потъва. Четох, че фиброаденома се движи при напипване и се моля със сто ръце да е това. Ужасно ме е страх....
При вас така ли изведнъж се появи и подобни неща ли чувствахте?  Cry

# 127
  • Мнения: X
Мишел, страхотни новини, браво !!!

Калинка, подутината боли ли ? Прави си самопрегледи след като ти свърши менструалния цикъл, тъй като по време на течението и на прм гърдите съвсем естествено стават на бучици. Моят ФА го напипах след болка в областта.

# 128
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967


Калинка, подутината боли ли ? Прави си самопрегледи след като ти свърши менструалния цикъл, тъй като по време на течението и на прм гърдите съвсем естествено стават на бучици. Моят ФА го напипах след болка в областта.

Не, не боли. Трябва ли да боли?  Аз си правя ( не много по щателно), но сега няколко дена след цикъла го напипах. Мислех си, че ако е някакъв израстък не може да добие тези размери в размерите на няколко дена. Някакво възпаление и от там подутина може ли  да е?

# 129
  • Мнения: X
Кистите могат да нараснат с часове. Да си се удряла там ? Дано всичко да е наред на прегледа. При кого записа час ? Гледай да е мамолог- да ти направи ехомамография, или направо мамография.

# 130
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Носих едно тежки книги опряни до гърдата и си мислех, че може да е от тях....
В Холандия съм и тук не можеш току-така да избереш лекар. В понеделник домашен лекар и той дава направление.....
Ох, стискайте палци, защото ще се побъркам....

# 131
  • Мнения: X
Вероятно можеш, ако си платиш. Но сигурно е много скъп частният прием.
Успех !

# 132
  • Мнения: 14 966
Носих едно тежки книги опряни до гърдата и си мислех, че може да е от тях....
В Холандия съм и тук не можеш току-така да избереш лекар. В понеделник домашен лекар и той дава направление.....
Ох, стискайте палци, защото ще се побъркам....
Стискам  Hug И аз смятам , че е киста. На мен така от жегите ми ставаха, веднъж направо като бомба ми се наду гърдата.
_Мishel_, страхотно !!!
То и аз бях на мамография , ехото го отложих / а не бива/. Междувременно си направих този курс с игликата за три месеца. Сега нямам нито бодежи , нито сърбежи.

# 133
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Tays,  Hug
Какъв е този курс с Иглика? И кога се прилага?

# 134
  • Мнения: 14 966
Tays,  Hug
Какъв е този курс с Иглика? И кога се прилага?
Не прави нищо на своя глава. На мен за стопяване на кисти ми е изписван от д-р Стоименов , който ме наблюдаваше интензивно през един период. Става дума за "Прим ойл"-маслото от вечерна иглика , което , доколкото разбирам , е повлияло добре на Мишел , както и на Теичка / на нея същият лекар и го е изписал/
Здравейте мили момичета и Докси !
Преди малко се върнах от преглед и съм много щастлива. Не смеех да се надявам на това, което всъщност констатира лекаря. Първо искам да кажа, че Стоименов за пореден път доказа какъв Човек и професионалист е, просто съм голяма късметлийка, че преди толкова години попаднах точно на него. Отношението му е невероятно, препоръчвам на всички по-лабилни дами да го посетят, не съм срещала лекар, който така да умее да предразполага и успокоява. Каквото и хубаво да кажа за този лекар, ще бъде малко.
Та, по същество. Малко предистория в резюме, за тези, които ще се чудят за какво иде реч-
През 2004 г. ме диагностицират с фиброаденом на лява мл. жлеза. Като рамери винаги е било - средно 0,6-0,7/0,3 см. Следя се на 6 месеца, понякога и на по-голям интервал, ето например сега- не бях ходила от 2015-та. Винаги е било суспектно за фиброаденом, но днес се изненадах приятно, когато лекаря поправи диагнозата и вече го води нодозна мастопатична зона. Имах и кисти, които също са претърпели положителна промяна и са вече микрокисти.
Бременността и кърменето (година и месец) са оказали благоприятен ефект върху моите образувания и съм сигурна, както и доколкото е възможно здравословното хранене. Каза ми да си продължавам с маслото от вечерна иглика - 3 месеца 2 пъти на ден, 3 месеца почивка.
Пожелавам на всички такива хубави резултати, благодаря на всички, които ми стискахте палци !


Много се радвам за теб Теичка Simple Smile  Hug

Общи условия

Активация на акаунт