Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 114 961
  • 756
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 51
Мамографията се води златен стандарт при диагностиката. Аз споделям моят опит с нея. Ако док ти е препоръчал профилактично, направи я. В бъдещи прегледи може да е от полза за сравняване и тн.

# 331
  • Мнения: 2 721
Аз отново ще си задам въпроса!
Колко време е възстановителния период след операция и през зърното или отстрани на гърдата е по-добрия вариант за отваряне?

# 332
  • Мнения: 962
Дали мамографията ще е показателна, зависи от жлезата. При по-"гъста", нищо не се вижда.
Аз съм с двустранна мастопатия и солидно образувание, нищо не показа мамографията. Само ехограф и ямр ги показа.

Да разбирам ли,че ехографа е по-надежден от мамографията?

НЕ!
Аз от прочетеното в нета ( естествено  Blush ) зная , че ехографа е показателен за жени преди 40-45 г., защото тогава гърдите са им по ъъъ твърди и са с по сгъстен паренхим , а след 45 г е показателен мамографа , ноо пак ще кажа нека и други момичета да се включат с мнение ако са по запознати по този въпрос .
Аз мойте мамографии ги нащраках от страх никой не ме е карал , просто ме подканиха и аз от страх ... какво ли не права нали знаеш за другата ми "болест ".
Но ако лекаря настоява тогава и направи( за твое спокойствие )  , облъчването не е кой знае колко с новите апаратури .

# 333
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря ви, направих я всичко е ок.

За svetlinar
Скрит текст:
Тъй като ти спомена, че нищо не се е видяло на твоята мамография, ме подстрека да говоря с радиолога.Той ми каза: кисти имаме всички, ние дори не ги отразяваме. На мамография пишем само ако има нещо лошо.
Та това му и бяха думите когато ми подаде резултата "Няма нищо лошо".А като заключение е написано "нормални възрастови промени, и няма огнища на лезии" или нещо подобно, не ми се ходи сега да я чета дословно.

# 334
  • Мнения: 962
Благодаря ви, направих я всичко е ок.

За svetlinar
Скрит текст:
Тъй като ти спомена, че нищо не се е видяло на твоята мамография, ме подстрека да говоря с радиолога.Той ми каза: кисти имаме всички, ние дори не ги отразяваме. На мамография пишем само ако има нещо лошо.
Та това му и бяха думите когато ми подаде резултата "Няма нищо лошо".А като заключение е написано "нормални възрастови промени, и няма огнища на лезии" или нещо подобно, не ми се ходи сега да я чета дословно.

Ти мЪ изкара здрава мЪ женО  Mr. Green 

# 335
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря ви, направих я всичко е ок.

За svetlinar
Скрит текст:
Тъй като ти спомена, че нищо не се е видяло на твоята мамография, ме подстрека да говоря с радиолога.Той ми каза: кисти имаме всички, ние дори не ги отразяваме. На мамография пишем само ако има нещо лошо.
Та това му и бяха думите когато ми подаде резултата "Няма нищо лошо".А като заключение е написано "нормални възрастови промени, и няма огнища на лезии" или нещо подобно, не ми се ходи сега да я чета дословно.

Ти мЪ изкара здрава мЪ женО  Mr. Green 
Бях провокирана от коментара ти да ги питам. Нали все пак разчитаме на мамографията да се вижда всичко и да сме спокойни. Това ми отговори радиолога, не си правят труда изобщо да коментират кисти.

# 336
  • Плевен
  • Мнения: 983
Благодаря ви, направих я всичко е ок.

За svetlinar
Скрит текст:
Тъй като ти спомена, че нищо не се е видяло на твоята мамография, ме подстрека да говоря с радиолога.Той ми каза: кисти имаме всички, ние дори не ги отразяваме. На мамография пишем само ако има нещо лошо.
Та това му и бяха думите когато ми подаде резултата "Няма нищо лошо".А като заключение е написано "нормални възрастови промени, и няма огнища на лезии" или нещо подобно, не ми се ходи сега да я чета дословно.

Ти мЪ изкара здрава мЪ женО  Mr. Green 
Бях провокирана от коментара ти да ги питам. Нали все пак разчитаме на мамографията да се вижда всичко и да сме спокойни. Това ми отговори радиолога, не си правят труда изобщо да коментират кисти.
Аз ходя на мамография всяка година, ходих през март и каза, че всичко е ок, септември си напипах бучка,която след повторен преглед при мамолог пак не се вижда на снимките, а се напипва доста добре. Оказа се карцином - 2см, който вече оперирах....Според мъжа ми, я е напипал още февруари, но не ми е казал, защото е решил, че не е важно,,,

# 337
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Аз ходя на мамография всяка година, ходих през март и каза, че всичко е ок, септември си напипах бучка,която след повторен преглед при мамолог пак не се вижда на снимките, а се напипва доста добре. Оказа се карцином - 2см, който вече оперирах....Според мъжа ми, я е напипал още февруари, но не ми е казал, защото е решил, че не е важно,,,

А на ехограф виждаше ли се?
И искате да кажете, че още на мамографията от март е трябвало да се види?

# 338
  • Мнения: 962

Аз ходя на мамография всяка година, ходих през март и каза, че всичко е ок, септември си напипах бучка,която след повторен преглед при мамолог пак не се вижда на снимките, а се напипва доста добре. Оказа се карцином - 2см, който вече оперирах....Според мъжа ми, я е напипал още февруари, но не ми е казал, защото е решил, че не е важно,,,

А на ехограф виждаше ли се?
И искате да кажете, че още на мамографията от март е трябвало да се види?


newsm09 е то това ми трябваше да чуя с моите паники - ужас .
И как така нито на ехограф нито на мамограф не се е видяло и то 2 см .
това бихте ли казали в кое населено място , в смисъл , не че нещо но ако е някои от малките градове може апаратурата да не е била ок - знам ли elifanta , честно ти казвам хвърли ме в размисъл.
Моля те сподели подробности ( може и на лични ако за другите е отекчително ) , но ако 2 см карцином не се вижда ма мамограф и ехограф тогава за какво говорим бе хора ???
ще  чакам да пишете и слагам под езика един валидол .
бръммм ...
да ни пази господ !

 

# 339
  • Мнения: 822
Сега при дъщерята ми във ВМА са открили ФА 1 см и са насрочили операция за през ноември...., но професор Гаврилов казва, че на снимката от ултразвука дето са ни дали, не се вижда никакъв ФА и не се опипва...А сега кой ще ми отговори на този въпрос? Какво ще оперират във ВМА?

# 340
  • Мнения: X
ще оперират усвояване на едни 1000 лева по клинична пътека.

# 341
  • Мнения: 822
ще оперират усвояване на едни 1000 лева по клинична пътека.
Всичко това е много страшно!

# 342
  • Плевен
  • Мнения: 983

Аз ходя на мамография всяка година, ходих през март и каза, че всичко е ок, септември си напипах бучка,която след повторен преглед при мамолог пак не се вижда на снимките, а се напипва доста добре. Оказа се карцином - 2см, който вече оперирах....Според мъжа ми, я е напипал още февруари, но не ми е казал, защото е решил, че не е важно,,,

А на ехограф виждаше ли се?
И искате да кажете, че още на мамографията от март е трябвало да се види?
Тогава ми казаха, че съм ок, не съм ходила след това на ехограф...Но според мен би трябвало да се види, но дори и след тази мамография правена през септември, пак не се виждаше. За Плевен става дума, и да поясня, че имам мастопатия, може от това да не се е видяло нищо Peace Мамологът ме гледа, снима, пак гледа, напипа, пак ме снима, почесва се дълго, мърмори, че нищо не се вижда на снимката и т.н.

# 343
  • Мнения: X
Сега при дъщерята ми във ВМА са открили ФА 1 см и са насрочили операция за през ноември...., но професор Гаврилов казва, че на снимката от ултразвука дето са ни дали, не се вижда никакъв ФА и не се опипва...А сега кой ще ми отговори на този въпрос? Какво ще оперират във ВМА?

Гаврилов е голям специалист, имайте му доверие.
Зависи на кой ден от цикъла е отишло момичето, но ако е около, по време и напосредствено след цикъл- много вероятно да е просто нещо хормонално, което изчезва седмица след цикъл.

# 344
  • Мнения: 822
Сега при дъщерята ми във ВМА са открили ФА 1 см и са насрочили операция за през ноември...., но професор Гаврилов казва, че на снимката от ултразвука дето са ни дали, не се вижда никакъв ФА и не се опипва...А сега кой ще ми отговори на този въпрос? Какво ще оперират във ВМА?

Гаврилов е голям специалист, имайте му доверие.
Зависи на кой ден от цикъла е отишло момичето, но ако е около, по време и напосредствено след цикъл- много вероятно да е просто нещо хормонално, което изчезва седмица след цикъл.
Много е опасно всичко това...Лекарите във ВМА не знаят ли това, че направо са я запланували за операция...А ако е отишла при тях...., не ми се мисли!

Общи условия

Активация на акаунт