Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 114 808
  • 756
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Разлика в размерите(особено такава малка) може да даде и от различните ехографи. Настроени са на различни херци.

# 481
  • Мнения: X
Ако ще го мислиш постоянно - оперирай се, защото стреса отключва по-лоши диагнози. Като цяло и според мен разликата се дължи на измерването, отколкото ма друго - много е малка.

# 482
  • Мнения: 5 364
Maksy, ако наистина само ще го мислиш, оперирай се. Моят фиброаденом е 5мм/7мм. Доктора ми го обясни като големината на грахово зърно. Препоръча ми засега само да го следим. Според него ако се оперирам, заради малкия размер, ще се наложи да изрежат повече здрава тъкан, отколкото фиброаденома.

# 483
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Разликата в размерите, може да е в зависимост от това кога си гледана, дали преди цикъл или след цикъл, също така зависи и от изследващия от къде е хванал да измерва образованието, но може и да има минимално нарастване. Аз моето мнение по отношение на операциите съм го го казал. Оперира се само при необходимост, казал съм и какви са съвременните тенденции. Фиброаденомите ние ги наблюдаваме, също и за кисти и мастопатии, оперираме само неясни такива и рака на гърда. Поздрави и хубав ден!
Има случаи след операция, отново се появяват, чуй няколко мнения и ако са две за операция или две да го следиш, го следиш.
Няма как да обиколиш всички колеги, че да чуеш на всички мнението им.
Ако някой има въпроси, може ми ги задава лично.

# 484
  • Мнения: 961

Ако някой има въпроси, може ми ги задава лично.


Аз имам Simple Smile
След като ми се появи киста в края на 2015г. (три години след операцията)  под мястото на цикатрикса и в продължение на две години я пунктирам ( пункта излиза доброкачествен ) но тя пак се пълни, мога ли да разчитам , че тази киста е доброкачествена , сигурно вече е 18 мм.
Благодаря !

# 485
  • Мнения: 11
Здравейте,да споделя за моят фиброаденом.На 24.04.2018г. претърпях операция на фиброаденом с размери 3см. при доц.Седлоев в болница Исул.Опрацията беше с местна упойка и премина много леко-оказа се доброкачествено новообразувание на млечна жлеза/така го водят/.Не съм изпитала никаква болка на операцията и се възстановявам изключително бързо.Очарована съм от доц.Седлоев и екипа му.

# 486
  • Мнения: X
Браво ! Благодаря, че сподели, бъди здрава !

# 487
  • Мнения: 2 836
Здравейте, ходих миналата година на ехограф - докторката каза, че е фиброзна мастопатия и само да се следи. Тези дни ще ходя пак, че имам болки в гърдите : ( Някоя от вас с болки ? А изследвания на хормони правихте ли си ?

# 488
  • Мнения: 2 501
Здравейте, ходих миналата година на ехограф - докторката каза, че е фиброзна мастопатия и само да се следи. Тези дни ще ходя пак, че имам болки в гърдите : ( Някоя от вас с болки ? А изследвания на хормони правихте ли си ?

Аз имах болка в едната гърда при допир и то само след цикъл. Ходих на преглед и всичко е наред, слава Богу! Докторът не ми е назначавал изследвания на хормони.

# 489
  • София
  • Мнения: 63
Привет и от мен! Преди 2 седмици реших да отида за първи път на профилактичен преглед при мамолог (на 25 съм). Тъй като нямах конкретен проблем, помислих, че всеки лекар може да направи профилактиката и да ме прегледа на ехограф и че затова няма смисъл да чакам със седмици и месеци за час при някой от най-хвалените специалисти. Намерих в нета информация за д-р Инков от ВМА, имаше час същия ден и отидох при него. Държа се много мило и внимателно, при прегледа с ехограф ми каза, че имам ФА около 1 см, и че мога да го наблюдавам или да го махна. Реших да потърся второ мнение. Препоръчаха ми д-р Василев от Тина Киркова. Няколко дни по-късно ме прегледа човекът и каза, че няма никакъв фиброаденом. Посочих му точно мястото на което са го открили и той го изследва с ехографа поне 10 мин...накрая каза, че е категоричен, че няма нищо, дори поиска да види снимката от ВМА, защото му беше интересно какво са снимали. Попитах го възможно ли е да не се види ФА с тези размери, каза, че няма как...Та, объркана съм. При първия преглед ми беше 4-5 ден от цикъла,  моят е 8 дни, д-ра каза, че вероятно е било нещо от хормоните, което се е разнесло. По-напред в темата четох за момиче, чийто ФА Василев не е видял, но ставаше въпрос за доста по-малки размери. Мислите ли, че е възможно 1 см да не се види на ехографа и въобще мога ли да се доверя на д-р Василев? Поздрави Blush

# 490
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Привет и от мен! Преди 2 седмици реших да отида за първи път на профилактичен преглед при мамолог (на 25 съм). Тъй като нямах конкретен проблем, помислих, че всеки лекар може да направи профилактиката и да ме прегледа на ехограф и че затова няма смисъл да чакам със седмици и месеци за час при някой от най-хвалените специалисти. Намерих в нета информация за д-р Инков от ВМА, имаше час същия ден и отидох при него. Държа се много мило и внимателно, при прегледа с ехограф ми каза, че имам ФА около 1 см, и че мога да го наблюдавам или да го махна. Реших да потърся второ мнение. Препоръчаха ми д-р Василев от Тина Киркова. Няколко дни по-късно ме прегледа човекът и каза, че няма никакъв фиброаденом. Посочих му точно мястото на което са го открили и той го изследва с ехографа поне 10 мин...накрая каза, че е категоричен, че няма нищо, дори поиска да види снимката от ВМА, защото му беше интересно какво са снимали. Попитах го възможно ли е да не се види ФА с тези размери, каза, че няма как...Та, объркана съм. При първия преглед ми беше 4-5 ден от цикъла,  моят е 8 дни, д-ра каза, че вероятно е било нещо от хормоните, което се е разнесло. По-напред в темата четох за момиче, чийто ФА Василев не е видял, но ставаше въпрос за доста по-малки размери. Мислите ли, че е възможно 1 см да не се види на ехографа и въобще мога ли да се доверя на д-р Василев? Поздрави Blush


На преглед се ходи СЛЕД петия ден от приключването на цикъла. И като се има предвид, че това е най-важното условие за един достоверен резултат, значи че на хормонална основа може да има изменения в гърдата по време на цикъл.

# 491
  • Мнения: 961
да хубаво е след МЦ да се ходи на преглед НО ако има ФА или киста или каквото и да е ... и то 1 см се вижда независимо дали е преди или след МЦ .
писнало ми е от "тука има , тука нЕма"
направи си консултация на трето място и виж истината.
Успех !

п.п При условие , че сте насочила д-р Василев за евентуалното място на ФА и той е гледал с ехограв обстойно и отрича , според мен де доверете , но за да сте спокойна самата вие може още един преглед да направите .

Скрит текст:
преди време 6 м след операция ,лекаря ми откри "още едно за опериране" ... аз обаче взех снимката и обиколих още няколко мнение - всички отричаха , оказа се че ми бил снимал ребро - разочаровах се и вече не ходя при този лекар , но нямам доверие и на други . В България в повечето случай царува печелбарството .

# 492
  • София
  • Мнения: 63
да хубаво е след МЦ да се ходи на преглед НО ако има ФА или киста или каквото и да е ... и то 1 см се вижда независимо дали е преди или след МЦ .
писнало ми е от "тука има , тука нЕма"
направи си консултация на трето място и виж истината.
Успех !

п.п При условие , че сте насочила д-р Василев за евентуалното място на ФА и той е гледал с ехограв обстойно и отрича , според мен де доверете , но за да сте спокойна самата вие може още един преглед да направите .

Скрит текст:
преди време 6 м след операция ,лекаря ми откри "още едно за опериране" ... аз обаче взех снимката и обиколих още няколко мнение - всички отричаха , оказа се че ми бил снимал ребро - разочаровах се и вече не ходя при този лекар , но нямам доверие и на други . В България в повечето случай царува печелбарството .


Това което разказваш е ужасно! Човек да не смее да отиде на лекар вече...уж отиваш, за да ги помогнат, плащаш не малко пари и накрая те неоснователно те хвърлят в джаза, за да усвоят парите от клиничната пътека...

# 493
  • Мнения: 20 136
Фиброаденом може ли да се появява и да изчезва преди и след цикъл...ако го има, би трябвало все да си е там.  Rolling Eyes

# 494
  • Мнения: 961

Това което разказваш е ужасно! Човек да не смее да отиде на лекар вече...уж отиваш, за да ги помогнат, плащаш не малко пари и накрая те неоснователно те хвърлят в джаза, за да усвоят парите от клиничната пътека...

Факт е !
ооо то да бях само аз с подобен случай ...
Нашите лекари болшинството ( не всички )  са търговци - системата им го позволява .
Работят в болница , но имат и частни кабинети , за 50 лв . безмилостно те "хвърлят в джаза" без окото да им мигне., но то има кой да си ги съди .
СПОКОЙНО !
Това което разказах по горе е нищо сравнение с това , че имам две операции за едно и също нещо,тъй като първият път не бе извадено нищо , НО имам хистология за ФА ... Темата е дълга и неприятна за мен , за това само мога да кажа "Проверката е висша форма на доверие"

Последна редакция: пн, 04 юни 2018, 17:31 от svetlinar

Общи условия

Активация на акаунт